• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    NICOLLETTE
    NICOLLETTE --- ---
    A to ještě nevíte, že všichni recidivisti, vrazi a nasilníci jsou také klienty, a to ať už Vězeňské či Probační a mediační služby

    Klient je zkrátka označení, které tě má od dané osoby mj. také třeba odosobnit
    CERNYRYBIZ
    CERNYRYBIZ --- ---
    KOVOVAMINCE: tohle vlastne chapu, a prislo mi to divny uz prvni rok - format "noclezenka za prsa" (dama ukaze a honimir posle penize na charitu jako uznani) je vlastne ok, akorat ze se snadno zvrhne do "prsa za noclezenku" (honimir posle penize na charitu a ma pocit, ze si tim predplatil sluzbu, kterou nasledne musi obdrzet, a podle toho se chova).

    ...ale na druhou stranu osobne se techto transakci neucastnim, a navic se podivam rad, coz priznavam, tak jsem se nad svymi puvodnimi moralnimi vyhradami naucil mhourit oci.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    SPIKE411: v neformální řeči bych take klienta vnimala jako dospěláka. A kdyz bych pracovala treba ve školství, take bych pravděpodobněji rekla "děti ze skoly" nebo studenti/žáci, než klienti. Prece jen, člověk z oboru to ma vzdy navnímané trochu jinak - správně.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SPIKE411: ono tak nějak v jakýmkoliv provozu ;)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    PALEONTOLOG: Potvrzuji, při práci (brigádě) v čajovně se to nabízelo hodně.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MICHELLEDANIELS: ale v gastru se používá pacient a jsem pro to používat dál
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SPIKE411: tam a ve škole je to ještě složitější, klient je dítě (i když to moc neví) i rodič i stát/ společnost, všichni mají zájem na vzdělávání a rozvíjení toho dítěte.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Ad příklad se školkou - tam jsou snad klienti jak rodiče, tak dítě. Dítě přece není objekt, který se tam odloží, aby rodiče mohli 8,5 hodiny vydělávat nebo dělat svoje koníčky.
    Že ne? Že ne?!

    (Vlastně je to dobrá shoda okolností, dneska ráno jsem si říkal, že bych položil přesně v tomto duchu nějakou anketku, co vlastně místní rodiče od školky očekávají. Jestli to odložení/hlídání, nebo nějakou aktivní práci na vzdělávání a rozvoji.)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MAR_TINA: Spuštěno, děkuji převelice :)

    Asistence, rehabilitace, zdravotní pomůcky pro Shealu | Donio
    https://www.donio.cz/asistencesheala
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    Tady je to celkem hezky napsané...

    Klient/pacient
    Na rozdíl od termínu pacient neimplikuje označení „klient“ přímo nemocného člověka, považuje se za méně stigmatizující. Klient je uživatelem speciálních služeb, například služby sociální, právní, finanční, psychoterapie, poradenství. Z těchto důvodu se rozšiřuje pojem „klient“ i do léčby závislostí.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MULTICAT: chovanec = chování, ofc
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Pracuji s klienty s autismem. Většina z nich má přidružené mentální postižení, a často také chovanec náročné na péči. Věkově se pohybují od puberty do cca 30 let. Máme i minimálně dětí, většinou na ambulantní pobyt, péči o ně většinou obstará jiné středisko.

    Jsme služba, oni jsou naši klienti (včetně dětí). Máme to tak definováno i ve standardech kvality poskytovaných služeb.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MONIOUS: A dělá to správně.

    Když její služby využívá nezletilý, tak je to dítě, a když za ní přijde dospělý, tak je to najednou klient?
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    I rodička k porodu (nastávající rodič) není pacient, ale klient
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    MICHELLEDANIELS: napriklad kamaradka logopedka takhle mluvi
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    MONIOUS: jenže na těch detailech právěže nezáleží, prostě je tak jako tak klient.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MONIOUS: Pointa je, že je to úplně jedno. I kdyby to bylo dítě, tak je to klient, když mu poskytuje služby.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    MICHELLEDANIELS: mne to samozrejme doslo. v tom je prave pointa, ze dneska uz vubec nevis, o jak stary osobe se mluvi, pokud neznas detaily.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MONIOUS: ještě před 5 minutama jsi mluvil o "čtení příspěvků"


    asi z xchatu
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Já teda nevím, proč by dítě nemohlo být klientem.
    Poskytování služeb přece není jen o tom, kdo to platí.
    Klient je prostě někdo, komu jsou poskytovány služby nějakým poskytovatelem. Normální client-server model. :)

    (A když na to přijde, i nezletilé dítě si může vydělat peníze a zaplatit si nějaké služby samo.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam