• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    Máte nějákou 13. komnatu či něco, co si nalháváte, ale ve svém nitru víte, že je to jinak. Svědomí vás otravuje nebo se k něčemu prostě zcela otevřeně a bez skrupulí chcete přiznat!? Ať už ti to nedá spát či kvůli tomu nemůžeš dospat. Ať tě to sere či těší. Prostě se přiznej! Konstruktivní interakce jsou vítány.
    rozbalit záhlaví
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    LORD_DE_SEIS: To máš samozřejmě pravdu, to k tomu patří. Na druhou stranu je třeba uznat, že to, co do lidský komunikace přinesly technologie – internet a vzápětí chytrý přístroje, o novince jménem AI nemluvě – je v historii lidstva naprosto bezprecedentní. Ani s příchodem knihtisku, páry nebo elektřiny nebyly ty změny tak brutálně rychlý a zásadní jako teď, to se vůbec nedá porovnávat. A taky je to znát. Žijeme každopádně v zajímavý (a bezprecedentně přelomový) době.
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    LORD_DE_SEIS: zajímavý, jak jsi úplně vypustil ty historický okolnosti a vliv technologií na jednotlivý skupiny...

    Já se tedy přiznám, že mě to dělení velice baví a i když nevidím ty hranice mezi jednotlivými skupinami tak jasně daný, tak to dost odpovídá a nejvíc ze všeho sem zvedavej, jak se předvede GenZ a jaká bude generace Alfa...
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    JAMILLOS: zajímavý na tom je to, že ta generace starší má vždycky pocit, že je lepší než ta mladší.

    I tobě s největší pravděpodobností rodiče nebo prarodiče řikali, že ta mládež stojí za hovno a že si ničeho nevážej...
    A jim to zase řikali jejich rodiče... a můžeš se podívat třeba 2000 let zpátky a zjistíš, že to řikal už Sokratés
    "Naše mládež miluje přepych. Nemá správné chování. Neuznává autority a nemá úctu před stářím. Děti odmlouvají rodičům, srkají při jídle a tyranizují své učitele."

    Nepřijde ti to povědomí? Nebyl náhodou Sokratés z dnešního pohledu takovej Boomer?
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    LORD_DE_SEIS: ok,boomer:D
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    To není škatulkování (který taky nesnáším), to je prostě určitá klasifikace na základě dějinných událostí a souvisejícího vývoje společnosti, mentality atd., což může sloužit jako zajímavej podklad pro různý srovnávání, to snad není třeba vysvětlovat. A ohledně toho vývoje taky jde – zejména v posledních dekádách – o vývoj technologie. Myslím si, že to je důvod, proč se mileniálové jakožto jediná generace dělí na dvě poloviny (starší, mladší). Ty technologie přišly za nich a ten vývoj je tak rychlej, s tak velkým dopadem na rychlost šíření informací, a tudíž vnímání světa a reality vůbec, že prostě ty rozdíly mezi člověkem ročníku 82 a člověkem ročníku 99 už můžou bejt tak velký, že se to z tohohle hlediska do jedný skupiny nehodí. Aneb takový to 'já ještě vyrůstal bez toho, ale přišlo to ještě zamlada, takže si s tím rozumím, ti přede mnou už to přece jenom měli moc pozdě a ti po mně už zase vyrůstali jenom s tím'... Generalizace, pochopitelně – však se taky bavíme o generacích.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    LORD_DE_SEIS: ani zdaleka to tak netaha za voci, jako "lide, kteri se narodily"

    A myslim, ze neco jako generacni zkusenost je nepopiratelnej jev.
    A ta se imho lisi, nekomu ve skolce pousteli pohreb brezneva, andropova a cernenka, jinej se narodil pozdejc a pro nej je pevna telefonni linka "mobil na zdi". Uplne jinej svet.
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    HAR4NT: samozřejmě že ti to nevadí, to je totiž typická vlastnost lidí kteří se narodily v roce 1982.
    Stejně jako dělání chyb v mě a mně.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SALVATOR: mě to trochu uráží a trochu baví :-)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    LORD_DE_SEIS: me ne.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LORD_DE_SEIS: To bys ale mnoha lidem tady na nyxu vzal i to posledni, cim muzou argumentovat, to by od tebe nebylo hezky :-)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    SALVATOR: tak to ses snowflake a moznaze i woke!:)))
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    Přiznám se že mě sere tohle škatulkování lidí do nějakejch skupin podle data narození.

    Přijde mi to úplně stejně debilní jako horoskopy
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    TRISSIE: To mě teda trošku uráží, přiznám se.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    MLIKARNA: Jako já ti věřím, že ty pojmy u vás ve firmě používáte v tom původním americkém smyslu. Logicky, jestli jste mezinárodní korporace. To ale neznamená, že mimo kancly a sociologické ústavy se ty pojmy nezačaly používat trochu jinak.

    Abych tu neplevelila, zde jsou nějaké odkazy na studijní materiál, enjoy a čau
    JAK BÝT BOOMER | Chování starých lidí na netu
    https://www.youtube.com/watch?v=51M2MhOsDKs

    JAK BÝT ZOOMER | Chování dnešní mládeže 😎🍑📱
    https://www.youtube.com/watch?v=lDBA8Taod8A
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    SATOO: Přesně tak
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    ARGANNAH: já tady nevidím vtip a ani jsem se s takovým zjednodušením mezi lidma, co se tématu věnují nesetkal, tak furt nevím, co je to u nás...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    MLIKARNA: Ale v tom je přece ten vtip, že u nás se to používá spíš jako stereotypy než opravdu jako generační označení
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    TRISSIE: Hnus, velebnosti. Zbytečně vyhrocený do extrémů, výrazy "starší" a "mladší" tohle v klidu vystihujou taky.
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    ARGANNAH: popsala si voliče spd, hipstra z Letny a dnešního puberťaka tak nevím, co je u vás ale u nás (firma s miliardovym mkt budgetem/rok) se takhle fakt nedíváme...
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    GRANTORINO: vtipný... Takže my jsme vlastně čtyřgenerační rodina! No na čtyři lidi to není špatný výkon.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    SATOO: Ono se to vžilo jako pejorativní označení pro pro jakoukoliv konzervu, co křičí na mraky. OK boomer is the new vrať se do hrobu.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JAMILLOS: a těm úplně nejstarším milleniálům (1980-1985) se říká geriatričtí milleniálové.
    Fakt.

    How to Tell You're a Geriatric Millennial: Age, Skills, Communication
    https://www.businessinsider.com/typical-geriatric-millennial-age-digital-skills-communication-2021-7#you-were-born-in-the-early-1980s-making-you-in-your-mid-to-late-30s-or-early-40s-1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam