• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    GRANTORINO: vtipný... Takže my jsme vlastně čtyřgenerační rodina! No na čtyři lidi to není špatný výkon.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    SATOO: Ono se to vžilo jako pejorativní označení pro pro jakoukoliv konzervu, co křičí na mraky. OK boomer is the new vrať se do hrobu.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JAMILLOS: a těm úplně nejstarším milleniálům (1980-1985) se říká geriatričtí milleniálové.
    Fakt.

    How to Tell You're a Geriatric Millennial: Age, Skills, Communication
    https://www.businessinsider.com/typical-geriatric-millennial-age-digital-skills-communication-2021-7#you-were-born-in-the-early-1980s-making-you-in-your-mid-to-late-30s-or-early-40s-1
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    Akorát v Česku tahle terminologie nedává úplně smysl, protože je vázaná na zjm. americkou situaci. Takže se ty termíny u nás v podstatě používají následovně:

    "boomer" = zakyslej debil středního a vyššího věku, co sežral všechnu moudrost a nadává na novoty a na "ty mladý". Lije do sebe pivo, cpe se masem, kouří jak fabrika a u toho hlasitě hudrá na migranty a na green deal. Homosexuály opovržlivě toleruje, translidí se štítí. Když chce svoje děti opravdu hodně postrašit, vypráví jim o Istanbulský úmluvě. Duchovní potomek Věry Já-bych-všechny-ty-internety-zakázala Pohlový.

    "mileniál" = rozlítanej floutek cca mezi třiceti a čtyřiceti. Chce cool džob, ale nechce dřít do padnutí, ani do rodiny se moc nehrne, protože potřebuje hromadu volnýho času na hledání sebe sama. Trpí environmentálním žalem a potřebuje nesmírně složitou terminologii, aby popsal svou sexualitu. Jeho erbovními zvířaty jsou fair trade bio arabica připravená s hnidopišstvím kávovýho nácka a nezbytnej toast s avokádem. Bůhvíproč hrozně ulítává na pěstování monstery.

    "zoomer" - mládě, kterýmu ještě teče mlíko po bradě, pořád říká "kámo", mileniálové jsou mu pro srandu a kudy chodí, tudy nadává na boomery. Mobil a vapku nedá z ruky, aspoň pokud mu je nezabaví maminka. Miluje YouTubery, kouká na podivný reelska na Instáči a Tiktoku a vysmívá se Twitteru a hlavně Facebooku jako trapným boomeřím hnízdům. Zásadně nosí oversize oblečení a těžký boty, ve kterejch vypadá jako ještě větší škvrně, než doopravdy je.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Milleniálové se dělí na "mladší" a "starší" (xeniálové) a to zasazení do letopočtu se v různých výkladech liší. 81-96, 80-2000...

    https://i.pinimg.com/originals/b2/bb/eb/b2bbeb2625f79d922ea85a9c5e5dc099.png

    https://www.visualcapitalist.com/wp-content/uploads/2021/05/GPI-Timeline-Biggest-Historical-Events-by-Generation-main-image-1.png

    Which cultural events shaped your generation? – Deseret News
    https://www.deseret.com/u-s-world/2022/4/18/23027252/baby-boomers-gen-x-milennials-gen-z-gen-alpha/
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    XARGH: tak dík

    XARGH
    XARGH --- ---
    NOFNAK: boomers -> genX -> millenials -> genZ -> Generation Alpha

    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    Naprosto se neorientuji v označení generací. Možná dám ještě tak boomer, ale pak jsem ztracen.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    VYHULENY_UFO: Ježiš fakt? Tak já nebudu koukat na mobil, až budu příště jezdit s dětma půl dne na prkně ve Stromovce... 🤦‍♀️
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    DR_NIKITA: no to si zatím nepřipouštím :))
    ale už jsem byla i líná furt utírat ty brejle, tak jsem si uvědomila, že svět není hnusně zaflekatělej a plnej šmouh
    A taky konečně uvidím na lidi při tanci místo rozmazaných šmouh, jaj. Prostě samá pozitiva.
    DR_NIKITA
    DR_NIKITA --- ---
    GRANTORINO: Tenhle pocit znám! Je to fakt nejlepší, vidět z dálky jaká jede tramvaj :D a taky si pamatuju jak jsem pak přišla domů a zhrozila se, kde všude mám prach a bordýlek, kterej jsem se slabšima čočkama neviděla..
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Mám hrozně velikou radost. Jsem jako Alenka v říši divů, mám totiž nově kontaktní čočky a už o něco lepší :D
    Připadám si jako malé děcko, díky tomu vidím věcí, co jsem neviděla a najednou je to ostré a veselé. Jsem z toho jak na tripu, a ty pampelišky tvl!!! A usmívám se na lidi jako debílek :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KAIAFOX: vis co bere spoustu casu a energie? vysedavani nad socialnimi sitemi. zkuste se uplne odpojit od internetu a uvidis novy svet.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    Že mi u vrstevníků nejvíc vadí ta odevzdanost, rezignace a pasivita. Tvl, my sice taky vždycky nemáme tolik energie, ale než abysme se synama uhnili, učíme se nový věci, hejbeme se, atd. Pořád jim dodáváme energii, aby pak sami neprohnípali půlku života.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    SALAMAN: Přesně. Zjistila jsem, že můj čtyřicátnický cynismus a postupná ztráta víry v lidstvo je vlastně způsobená tím, že lidi mojí generace jsou už fakt kolikrát děsní boomeři.
    NIAN85
    NIAN85 --- ---
    SALAMAN: Ztotoznuji se :-) me si pred nejakou dobou par jejich zastupcu "adoptovalo" a je s nima fakt sranda :-)
    ALESH
    ALESH --- ---
    SALAMAN: ja uz mam ted 3-4. generaci kamaradu. Ted o cca 12 let mladsi nez ja. Ale citim, ze s tema uz zestarnu.
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    SALAMAN: Mytéž, ačkoliv jsem si musel zvyknout, že jsem pro ně tak trochu daddy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam