• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    MLIKARNA: technologie tu sou co svět světem stojí... úplně stejně můžou tvý rodiče řikat, že za ně televize nebyla a jejich rodiče, že neměli auta a museli chodit pěšky 20 kilometrů v dřevákách v zimě do školy a ty další, že neměli traktory a museli obdělávat pole s koňma a ty mladší už maj ty traktory, no to se jim to dělá, vědí hovno, co je to pravá poctivá práce....
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    LORD_DE_SEIS: To máš samozřejmě pravdu, to k tomu patří. Na druhou stranu je třeba uznat, že to, co do lidský komunikace přinesly technologie – internet a vzápětí chytrý přístroje, o novince jménem AI nemluvě – je v historii lidstva naprosto bezprecedentní. Ani s příchodem knihtisku, páry nebo elektřiny nebyly ty změny tak brutálně rychlý a zásadní jako teď, to se vůbec nedá porovnávat. A taky je to znát. Žijeme každopádně v zajímavý (a bezprecedentně přelomový) době.
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    LORD_DE_SEIS: zajímavý, jak jsi úplně vypustil ty historický okolnosti a vliv technologií na jednotlivý skupiny...

    Já se tedy přiznám, že mě to dělení velice baví a i když nevidím ty hranice mezi jednotlivými skupinami tak jasně daný, tak to dost odpovídá a nejvíc ze všeho sem zvedavej, jak se předvede GenZ a jaká bude generace Alfa...
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    JAMILLOS: zajímavý na tom je to, že ta generace starší má vždycky pocit, že je lepší než ta mladší.

    I tobě s největší pravděpodobností rodiče nebo prarodiče řikali, že ta mládež stojí za hovno a že si ničeho nevážej...
    A jim to zase řikali jejich rodiče... a můžeš se podívat třeba 2000 let zpátky a zjistíš, že to řikal už Sokratés
    "Naše mládež miluje přepych. Nemá správné chování. Neuznává autority a nemá úctu před stářím. Děti odmlouvají rodičům, srkají při jídle a tyranizují své učitele."

    Nepřijde ti to povědomí? Nebyl náhodou Sokratés z dnešního pohledu takovej Boomer?
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    LORD_DE_SEIS: ok,boomer:D
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    To není škatulkování (který taky nesnáším), to je prostě určitá klasifikace na základě dějinných událostí a souvisejícího vývoje společnosti, mentality atd., což může sloužit jako zajímavej podklad pro různý srovnávání, to snad není třeba vysvětlovat. A ohledně toho vývoje taky jde – zejména v posledních dekádách – o vývoj technologie. Myslím si, že to je důvod, proč se mileniálové jakožto jediná generace dělí na dvě poloviny (starší, mladší). Ty technologie přišly za nich a ten vývoj je tak rychlej, s tak velkým dopadem na rychlost šíření informací, a tudíž vnímání světa a reality vůbec, že prostě ty rozdíly mezi člověkem ročníku 82 a člověkem ročníku 99 už můžou bejt tak velký, že se to z tohohle hlediska do jedný skupiny nehodí. Aneb takový to 'já ještě vyrůstal bez toho, ale přišlo to ještě zamlada, takže si s tím rozumím, ti přede mnou už to přece jenom měli moc pozdě a ti po mně už zase vyrůstali jenom s tím'... Generalizace, pochopitelně – však se taky bavíme o generacích.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    LORD_DE_SEIS: ani zdaleka to tak netaha za voci, jako "lide, kteri se narodily"

    A myslim, ze neco jako generacni zkusenost je nepopiratelnej jev.
    A ta se imho lisi, nekomu ve skolce pousteli pohreb brezneva, andropova a cernenka, jinej se narodil pozdejc a pro nej je pevna telefonni linka "mobil na zdi". Uplne jinej svet.
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    HAR4NT: samozřejmě že ti to nevadí, to je totiž typická vlastnost lidí kteří se narodily v roce 1982.
    Stejně jako dělání chyb v mě a mně.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SALVATOR: mě to trochu uráží a trochu baví :-)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    LORD_DE_SEIS: me ne.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LORD_DE_SEIS: To bys ale mnoha lidem tady na nyxu vzal i to posledni, cim muzou argumentovat, to by od tebe nebylo hezky :-)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    SALVATOR: tak to ses snowflake a moznaze i woke!:)))
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    Přiznám se že mě sere tohle škatulkování lidí do nějakejch skupin podle data narození.

    Přijde mi to úplně stejně debilní jako horoskopy
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    TRISSIE: To mě teda trošku uráží, přiznám se.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    MLIKARNA: Jako já ti věřím, že ty pojmy u vás ve firmě používáte v tom původním americkém smyslu. Logicky, jestli jste mezinárodní korporace. To ale neznamená, že mimo kancly a sociologické ústavy se ty pojmy nezačaly používat trochu jinak.

    Abych tu neplevelila, zde jsou nějaké odkazy na studijní materiál, enjoy a čau
    JAK BÝT BOOMER | Chování starých lidí na netu
    https://www.youtube.com/watch?v=51M2MhOsDKs

    JAK BÝT ZOOMER | Chování dnešní mládeže 😎🍑📱
    https://www.youtube.com/watch?v=lDBA8Taod8A
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    SATOO: Přesně tak
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    ARGANNAH: já tady nevidím vtip a ani jsem se s takovým zjednodušením mezi lidma, co se tématu věnují nesetkal, tak furt nevím, co je to u nás...
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    MLIKARNA: Ale v tom je přece ten vtip, že u nás se to používá spíš jako stereotypy než opravdu jako generační označení
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    TRISSIE: Hnus, velebnosti. Zbytečně vyhrocený do extrémů, výrazy "starší" a "mladší" tohle v klidu vystihujou taky.
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    ARGANNAH: popsala si voliče spd, hipstra z Letny a dnešního puberťaka tak nevím, co je u vás ale u nás (firma s miliardovym mkt budgetem/rok) se takhle fakt nedíváme...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam