• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    MICHELLEDANIELS: scooter nesahat, to je oproti oasis velký umění. bohužel málo lidí veskutečnosti chápe co to vlastně je hudba, písnička atd.
    KURE
    KURE --- ---
    MICHELLEDANIELS: evidentně nejsou dost jednoduchý :D
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    MICHELLEDANIELS: How much is the fish, slečno! :))
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    KOLLER: nejjednodušší texty ma Scooter a jak válej dodnes :)) "What is the fish!?"
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    Oasis miluju, Whatever je jedna z mejch nejoblíbenějších skladeb. Přejeli ve své době celou britskou scénu a to se nedá odepřít. Muzika to je jednoduchá ( no a co?), chytlavá a texty jsou průměrné, byť celkem zajímavé. První alba jsou zásadní pro tvorbu britpop sceny, s tim prostě nehneme. Prostě to fenguvalo. Nevysvetlím to nikomu kdo zná Wanderwall (kterej me taky sere, ačkoliv je to silná skladba) a max par dalsich singlu co prolítnou radiem. Liam i Noel dělají do dneška muziku a Liam vydává hodně podařená alba a vyprodává haly i bez Oasis - tady nebudou motivací peníze. To, že zahlcují bulvár svojí žabomyší válkou vem čert. Nikdo to nemusí sledovat. Mínusky sem, myslete si co chcete, ale Oasis jsou a budou zásadní kapelou devadesátek!
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    VYHULENY_UFO: no tak připomenuli obecně, že británie není uplně společnost těch nejostřejšíchu tužek v penále, to je jasný. nicméně v britpopu bych našel možná nějakej záchvěv zajímavý kultury svý doby (jako vážně myšlenou reakci na globální popkulturu vůči který se chce vymezovat), ale to není absolutně případ Oasis a Blur
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    HAR4NT: Zas je fakt, že svého času to znělo všude, vyprodávali haly a dominovali žebříčkům.

    Jenže jsou tohle zásadní parametry? Já si to třeba nemyslím. Byli populární, to jistě. Ale u zásadnich kapel vnímám nějaký vliv na hudbu, inspiraci pro ostatní apod. A to podle mě Oasis nesplňují.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    OPERAHYPNO: oasis jen celemu svetu ukazali, ze britpop je proste shit...
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    HAR4NT: vůbec nic. bylo jim 22, a jejim konzumentům podobně, byla to hudba z království, která po předchozí éře elektroniky v mainstreamu pomyslně navazovala na tradiční odkaz beatles a jak víme, na tradiční záležitosti které přinášejí všeobecný pocit hrdosti britské obyvatelstvo slyší. takhle je prodávali světu jako beatles2 a to samozřejmě nalákalo nakonec uplně kdekoho aby začal hlavou uznale přikyvovat tý píčovině
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    JAMILLOS: no ja bych prave rad porozumel tomu, co je na tech prvnich albech tak zasadniho
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    HAR4NT: To mi schválně nechceš rozumět, že? Nejde o to, jestli s tím souhlasíš, ale jestli byli mega slavný. Prodejní čísla, žebříčky, televize a tak. A to byli. Toť vše.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    JAMILLOS: takze zasadni=chytlavy? Chytlavy melodie maj i maxim turbulenc..
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    HAR4NT: O to až tak nejde, jde o chytlavost songů a z toho odvozenou slávu (zejména v devadesátkách, kdy ten trh nebyl tak přesycenej, neexistoval internet atd.). A ta zkrátka byla - a zjevně furt je - velká, ať se to komu líbí nebo ne. Já nejsem nějakej bůhvíjakej fanoušek, jenom prostě chápu ten hype.
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    BEEBLEBROX: naprostej souhlas. Overhyped píčovina, emotivně laděnej příběh bráchů který se štěkaj a maj rádi, tak to má tvůrce, publicista, vydavatel i konzument nejraději. Jasně, třeba nejde o peníze a je to vlastně jedno, proč to ale tolik lidí bere - objektivně to není žádnej středoproud s přesahem, ale jen triviální já písnička postavená na dobovým zvuku a produkci alá lemmon tree jakože necháš zahrát tři akordy symfoňák a do toho kvákáš jako sjetej roudie z garáže. takže absolutní souhlas. Oasis mrdka
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    HAR4NT: Zásadní jsou v tom, že jim Beatles ukradli většinu songů. O 30 let dřív... :-)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    JAMILLOS: zasadni v cem? Dokazal bys treba vypravet, o cem ty pisnicky na tech zasadnich albech jsou?
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    BEEBLEBROX: Ta kapela byla (je) mega slavná, a když se takovej rozpadnuvší se projekt dá po patnácti letech znova dohromady, prostě kolem toho bejvá hype. Nemusíš s tím nějak souhlasit nebo bejt fanouškem (já od nich znám jednu desku, ačkoli ta se mi líbí, to jo), ale nechápat to? Jak píšeš, kapela klidně nemusela mít na konci už co nabídnout, ale ty první nahrávky jsou zkrátka zásadní a máš dost interpretů, který to měly podobně (jedna dvě zásadní desky). Od určitý velikosti slávy je takováhle reakce naprosto logická. Možná zaměňuješ "naprosto nechápu" za "nesouzním / nelíbí se mi to"...
    BARBARELLA
    BARBARELLA --- ---
    SITH: aspoň si mohl dát původní video :)

    Hawk Tuah girl said this about Jay Z - empire state of mind song. Follow me @HakiOfficial
    https://www.youtube.com/watch?v=dpza2yKqqyY
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam