Ukazuje se ale, že to jde i jinak. V městském muzeu v Šumperku uspořádali pro školy a veřejnost výstavu „Globální oteplování – ano či ne?“, která se snaží ukázat změny klimatu klidně a bez hysterie.
Přidaná hodnota této výstavy je výrazně vyšší. Je tu celkem 22 propracovaných panelů (Prima klima jich měla jen 12 a Nadace Partnerství pouze 6).
Proč o tolik větší rozsah? Protože zde se dozvíte i to, co vám klimatičtí aktivisté nechtějí prozradit. Dozvíte se tu i o přírodních příčinách změn klimatu! A dozvíte se i o tom, za co se klimatologové stydí a o čem tak neradi mluví. O politizaci klimatologie (aféra Climategate, hokejkový graf, obchod s klimatickými odpustky, Maurice Strong atd.).
Rovněž se tu korektně uvádí na pravou míru ona mystifikace, že prý klimaskeptici jako Klaus popírají změny klimatu.
Autor výstavy, Mgr. Milan Dvořák z muzea v Šumperku, je profesí zoolog a geolog. Jak známo, většina geologů se dívá na klimatický alarmismus s rozpaky. Ať už je to geolog a bloger Karel Drábek, geolog a klimatolog George Kukla nebo ze zahraničí geologové jako Tim Patterson.
S radostí jsem přijal žádost muzea, abych se na přípravě výstavy podílel jako odborný konzultant. Řada grafů a dat na výstavě ostatně pochází ze stránek Klimaskeptik.cz. S potěšením mohu říci, že se tyto stránky za poslední roky staly zřejmě nejrozsáhlejším českým on-line zdrojem informací o změnách klimatu.
Vítězslav Kremlík: Výstavy o změnách klimatu často matou veřejnost. Ale jde to i jinak - Ekolist.czhttps://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/vitezslav-kremlik-vystavy-o-zmenach-klimatu-casto-matou-verejnost-ale-jde-to-i-jinak