• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    No, ono to není tak, že by se neordinovaly žádné léky. Někteří mí přátelé měli takový průběh, že jim stačil Paralen. Jiní dostali od lékaře jiné léky na bolest (na předpis) a různá "dejchátka" (taky na předpis). Léky se nepíší v případě průběhu, kdy to není nutné.
    Jinak moc nevím, co by se mělo psát? Když dojde k bakteriálnímu infektu, přidají se atb. V nemocnici se podávají léky, které průběh nemoci doma nevyžaduje...

    + viz
    E2E4:
    DEB
    DEB --- ---
    E2E4: ok díky to mi staci
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DEB: protože na tuhle nemoc žádné léky nejsou - na bakteriální nemoci máš antibiotika, ale na virové nemáš nic - antivirtotika fungují jen velmi omezeně.

    jinak jen symptomatická léčba, tj na horečku paralen apod, nevím co myslíš tím "neordinuji se".
    DEB
    DEB --- ---
    jednoduchá otázka
    proc se nemocným, tem co si nemoc prodelavaji doma, neordinuji zadne leky?
    ani nic na snizeni teploty ci proti bolesti a prakticky jsou ponechani samolecbe
    LUMAX
    LUMAX --- ---
    MINERWA: mám mokvjící covid!
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    LUMAX: nazdar, mokvající, už máš covid?
    LUMAX
    LUMAX --- ---
    DARKSUN: zacni tim, ze prestanes zrat u mc donalda...
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    _TOM: Jo takhle. Tak v tom případě jednoznačně viz LAND :)
    _TOM
    _TOM --- ---
    CAIDEL: Má. Právě proto mi vrtá hlavou, jak může vědět, že se to nepochybně povedlo.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    _TOM: Nemá náhodou všechno v téhle oblasti dvoutýdenní zpoždění? Tedy opatření z 3.10. se v číslech projeví plus mínus někdy kolem sedmnáctého?
    _TOM
    _TOM --- ---
    Ministr zdravotnictví 3.10.: "Přijímali jsme základní opatření, která měla srazit hodnotu reprodukčního čísla (číslo, které ukazuje, kolik lidí může nakazit jeden nemocný) z 1,59 dolů, a to se nepochybně povedlo. Teď jsme mezi 1,2 a 1,3."
    LAND
    LAND --- ---
    On tam není. Vidět ho znamená vidět svá přání.
    _TOM
    _TOM --- ---
    Tak nevím, taky tam ten pokles reprodukčního čísla nemůžete zahlédnout?

    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Gorg má taky RO.
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    GORG: me? me nic negoogli, pro sebe googli, evidentne by ti to prospelo
    GORG
    GORG --- ---
    DARKSUN: Ja ti zadne studie googlovat nebudu.
    Ale vsechny ty reci o prenosu dotekem to asi byly halucinace.

    No slysim prvne, ze se muzu dotykat rousky. Diky.. budu tu informaci sirit dal.. takrikajic viralne :)
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    GORG: proc nosime rousky? Aby jsi neplival na ostatni. Zpomaluji to co vydechujes a snizuje to dosah tebou produkovanych kapenek. Viry i kapenky jsou celkem tezke a rychle padaji smerem k zemi. Cim nizsi rychlosti leti tim mensi vzdalenost dosahu.
    A ktomu ze neco slysis poprve bud prosim konkretni, co slysis poprve. Pac netusim coz tech obecne znamych veci slysis poprve. Ale zkusim odpovedet podle nejlepsiho vedomi a svedomi.
    1. vetsina prenosu je kapenkovou infekci, pres povrchy nedostanes takovou virovou naloz jako kdyz ti nekdo plivne (zerve, prskne) do obliceje. jsou na to studie, googli.
    2. pokud dodrzujes zakladni hygienicka opatreni (treba, ze si mejes ruce), pak sance, ze si zatahnes na rousku dostatecne mnozstvi viru, aby ti udelal problem, tim, ze si na ni sahnes, aby jsi si ji narovnal, je naprosto minimalni. Znovu, jde o prenos pres materialy, tady dokonce nekolikanasobny.
    3. nevim co na tom komentovat..
    GORG
    GORG --- ---
    CAIDEL: Mě se tak zdá, že tu šíříš vyloženě nebezpečné dezinfo a když se takových blbých keců někdo chytí, tak kvůli tomu taky může někdo reálně zařvat. Takže za mě jsi dost nebezpečný ksindl.

    Že by se lidi neměli roušky dotýkat "je nebezpečné dezinfo". Uf.

    Takhle jsem to slyšel ze všech zdrojů (bez ohledu na názorovou afiliaci). Jestli k tomu máš nějaké jiné informace, tak je můžeš slušně sdělit. (Jestli umíte chvíli přestat nadávat jako dlaždiči.)

    Se nediv, že vzniká ve veřejnosti opozice, když se chováte takhle arogantně.

    Tohle rozhodně není jednoduchá problematika a že se roušky můžeš dotýkat jste první na světě, koho slyším to tvrdit, tak by místo osobních útoků bylo na místě to něčím podložit, protože to vaše tvrzení zní absurdně.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    GORG: omg, abychom snížili rychlost přenosu
    GORG
    GORG --- ---
    DARKSUN: Proč teda ty roušky nosíme, když se na nich hromadní "zanedbatelné množství"?

    Hovadina? Napsal jsem oficiální informace (a podložil instruktážním videem Světové zdravotnické organizace). To, co píšeš ty, slyším poprvé. Možná bys měl uvést zdroj. Snad to není zas nějaký twitter.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam