• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    GORG: Tak došlo i na tvoje oblíbené padání lidí na ulici

    na jihu Polska, asi kilometr před městskou nemocnicí, upadla 65letá žena, která se chtěla dostat do nemocnice po vlastních, avšak žádná sanitka pro ni nepřijela, neboť nebyla volná. Kolemjdoucí se ji pokoušeli zachránit, ale zemřela na ulici. Takových případů je však podstatně více, informovalo Radio RMF FM.
    EZOUN
    EZOUN --- ---
    E2E4: Ma, co chtela.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    GORG: hele tady jsou nejaky padajici lidi ze zname TV show "tvoje tvar ma znamy covid" :)

    Erika Stárková zkolabovala kvůli covidu-19 - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...je-tvar-ma-znamy-hlas-covid-19-koronavirus-kolaps.A201015_150915_lidicky_zar
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KOC256: to nevim, doufejme ze je ted zverejni v ramci datove liberalizace.. obcas se daly najit na slidech v prezentacich UZISu. ale fakt je treba brat v uvahu to zkresleni E2E4.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    No odpovím si sám, teď říkají na CT24, zetydata nejsou k dospozici ale mely by byt v nasledujicich dnech...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MUI:
    E2E4:
    OKa, nechtel jsem vas navadet k vykladu (uvedl jsem jen priklad). Jde mi o dostupnost te statistiky.

    Je tedy nekde nebo neni?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KOC256: to je spíš zkreslený tím, že u restaurace se nedá dělat contact tracing a personal navíc neni motivovaný jít do karantény protože nedostane nemocenskou..

    jednou jsem spočítal že z tý statistiky podle zaměstnání mají restaurace asi 7x nižší podíl pozitivně otestoványch než je v celé populaci, což je dost divný na to že jsou imrvere v uzavřeným prostoru s velkým množstvím neustále se měnících lidí, kteří navíc dost mluví..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Dá se někde stáhnout seznam příčin nákazy? Nenatrefil jsem na něho, ale občas z něho někdo cituje, kde třeba restaurace měly údajně být ažb na devatenáctém místě atp.
    BAMBUSARNA
    BAMBUSARNA --- ---
    Statistika nuda je má však cenné údaje,
    neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí.
    Statistika nuda je má však cenné údaje,
    neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí. Když drak si z nosu síru pouští
    a Honza na něj číhá v houští,
    pak statistika předpovídá,
    že nestvůra už neposnídá.
    _TOM
    _TOM --- ---
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Od začátku epidemie covidu-19 laboratoře otestovaly přes 900 tisíc vzorků. Pojišťovny to přijde na miliardy | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...vy-domov/koronavirus-v-cesku-testovani-zdravotni-pojistovna_2009032123_pj
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    kdo může za hoaxy?
    "Jednoznačně pokud člověk projevuje příznaky onemocnění. Z klinických příznaků ho trápí především horečka, suchý kašel, dušnost a celková slabost s vyčerpáním. Je na praktickém lékaři, aby posoudil symptomy nemoci a vyžádal koronavirové testy. V takovém případě nic neplatíte a testování hradí zdravotní pojišťovna."
    [ MINERWA @ viry | epidemie | pandemie (SARS-CoV-2/COVID-19) ]
    BAMBUSARNA
    BAMBUSARNA --- ---
    LUMAX
    LUMAX --- ---
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    LUMAX: ty zacni jinou veci, neser se lidem do toho jak ziji, ju?
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    (sorry, jsem nerefreshla :)
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    No, ono to není tak, že by se neordinovaly žádné léky. Někteří mí přátelé měli takový průběh, že jim stačil Paralen. Jiní dostali od lékaře jiné léky na bolest (na předpis) a různá "dejchátka" (taky na předpis). Léky se nepíší v případě průběhu, kdy to není nutné.
    Jinak moc nevím, co by se mělo psát? Když dojde k bakteriálnímu infektu, přidají se atb. V nemocnici se podávají léky, které průběh nemoci doma nevyžaduje...

    + viz
    E2E4:
    DEB
    DEB --- ---
    E2E4: ok díky to mi staci
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DEB: protože na tuhle nemoc žádné léky nejsou - na bakteriální nemoci máš antibiotika, ale na virové nemáš nic - antivirtotika fungují jen velmi omezeně.

    jinak jen symptomatická léčba, tj na horečku paralen apod, nevím co myslíš tím "neordinuji se".
    DEB
    DEB --- ---
    jednoduchá otázka
    proc se nemocným, tem co si nemoc prodelavaji doma, neordinuji zadne leky?
    ani nic na snizeni teploty ci proti bolesti a prakticky jsou ponechani samolecbe
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam