• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SRNECEK: Eshopy, jako treba alza, furt jedou. Si to objednej a nech nekam privezt.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, vubec nestiham sledovat, co se deje, netusite nekdo, kdy se otevrou papirnictvi a zelezarstvi? 4.1.?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Promazáno, zabanováno.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    BREAK: ber to takhle, ani v kategorii 85+ to nezabije víc než 15% lidí.

    navíc nemáš ani ty smrtelné komorbidity, jen 2 které tve šance zhoršují jen trochu (astma, kouření)

    jo a po cca 7 dnech příznaků se to větví buď uzdrava nebo zhoršení že budeš zralá na nemocnici. vzhledem k výše uvedenému to ale není moc pravděpodobné.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    BREAK: Kolega me vezl na sluzebku, ja spal na zadnim sedadle, najednou se vzbudim, auto jede prez 150, tesne pred nama si to sine nakladak tak 80, kolega ridic za volantem spi. Tak jsem zarval a objal predni (volne) sedadlo spolujezdce - on se probudil, strhnul to, sundali jsme svodidla, sloupek, nejakou tu vegetaci a mensi stromek - auto na odpis, ale my ani skrabanec, nani rozbite bryle, nic -
    Jak moc v prdeli musíte bejt aby vám havarie ve 150 udelala zraneni, nerkuli smrt?!?
    EZOUN
    EZOUN --- ---
    BREAK: Nejsem dr ale imo cukrovka, vys tlak, stari, obezita jsou udavany jako hlavni pritezujici stavy/nemoci.
    Jak to koho sunda je dost individual - prezili to 90+ lidi a sejmulo to v extr pripade i fitnes trenera. Bude v tom hrat dost podstatnou cast genetika resp specifickej druh imunity.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    BREAK: Takhle to ale nefunguje. Osobní zkušenost může být nesmírně zavádějící a přenášet jí na ostatní je zásadní chyba.

    Lidi ve špatném stavu mají větší šanci, že budou mít s COVIDem problémy, ale zároveň také platí, že i polomrtvý stařeček s řadou komorbidit to může absolvovat klidně bezpříznakově, aniž by si toho všiml a fit sportovce v pětatřiceti to může zabít. Je to jen otázka pravděpodobnosti, genetiky, štěstí a tak podobně.

    Z toho, jak jsi absolvovala Covid ty se dá odvodit pouze to, jak jsi absolvovala Covid ty, žádné hlubší statistické pravdy v jednom případu nenajdeš.
    BREAK
    BREAK --- ---
    Ahoj.
    Jenom mi přišlo zajímavý co cítím při covidu a tak se ráda podělím. Čich jsem stratila uplně ale kdesi vzadu citim podivnej nespecifikovatelnej smrad.
    Jsem epileptik, kuřák, astmatik, alergik. Mívám na jaře obroský potíže s dýcháním. Občas beru drogy, ve formě nejsem ani psychický (asi) ani fyzický .
    I když jsem vlastně docela troska. Cítím se uplně v klidu a není mi krom jemný unávy vůbec nic. Napadla mě tak otázka. Když to nesundá mě, jako lajdáka v ne uplně dobrým stavu.
    Jak moc v prdeli musíte bejt aby vám ta nemoc zatopila....
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    PEPSSI: hledám a nikde to nepíšou, ale vzhledem k tomu, že jsou školky otevřené, dalo by se to chápat jako výjimka
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    FILIPSZ: jak víš?
    FILIPSZ
    FILIPSZ --- ---
    PEPSSI: Nepocitaji se deti pod 15 let. Teoreticky muzes udelat detskou party.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    PEPSSI: U nás má kluziště pravidla max 6 osob na ledovou plochu, děti do 6 let se nepočítají. Takže zřejmě nepočítají.
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    měla bych dotaz, počítají se do zákazu shromaždování nad 6 osob i děti mladší šesti let? nevíte někdo? Nikde se mi to nedaří dohledat...
    XAJA
    XAJA --- ---
    ISCH: uz je asi nneskoro, ale do 7.12. mmu fakt staci vyplneny a potvrdeny formular pre "cezhranicneho pracovnika"... pre susedne staty malo sk vynimku, neboli to len tzv. pendleri.
    ale prave sa to meni a uz aj pendleri musia mat test, ale staci im antigenovy, najviac 2 tyzdne stary.
    aktualne oficiialne info (vratane tlaciva na stiahnutie) tu: https://korona.gov.sk/
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    ISCH:
    (1) Ustanovenia § 1 ods. 1 a 2 sa nevzťahujú ďalej na
    a) osoby, ktoré majú trvalý pobyt alebo prechodný pobyt v Slovenskej republike, a ak súčasne spĺňajú tieto
    podmienky:
    1. majú uzatvorený pracovnoprávny vzťah, obdobný pracovný vzťah alebo miesto výkonu práce na území
    susedného štátu a
    2. sú držiteľmi potvrdenia od zamestnávateľa o takomto výkone práce alebo potvrdenia o takomto výkone
    práce
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    ISCH:
    Cestování na Slovensko: Do 29.12.2020 platí na Slovensku nouzový stav. Příjezd z ČR je možný s negativním PCR testem.
    25.11.2020 / 08:30 | Aktualizováno: 25.11.2020 / 09:08

    Osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky se musejí prokázat negativním testem RT-PCR na onemocnění COVID-19 ne starším 72 hodin, nebo se registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice (http://korona.gov.sk/ehranica), nastoupit domácí karanténu a nejdříve 5. den se nechat otestovat.

    Detaily zmíněného opatření vč. možných výjimek (přeshraniční pracovníci, řidiči mezinárodní dopravy, tranzit přes Slovensko apod.) jsou specifikovány Vyhláškou Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky ze dne 24.11.2020, které je možno najít zde:
    https://www.mzv.cz/...ity_z_konzularni_a_vizove_oblasti/opatreni_na_uzemi_slovenske_republiky_v.html
    každopádně to maj teba pěkně blbě nastavený :D
    ISCH
    ISCH --- ---
    MINERWA: Pendler neni, u nich o tom vim.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    ISCH: Pendleři, kteří dojíždějí za prací přes hranice, mají ale nadále výjimku.
    ISCH
    ISCH --- ---
    Dotaz, kdyztak me nakopnete patricnym smerem.

    Trvaly pobyt na SK, prace v Pze, nutnost zajet k lekari na SK.
    Covid testy ano x ne? Zamestnanec ma pocit, ze ksyz dostane potvrzeni o zamestnani v CR, muze tam v klidu jet bez testu, coz se mi nezda.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    GORG: Tak došlo i na tvoje oblíbené padání lidí na ulici

    na jihu Polska, asi kilometr před městskou nemocnicí, upadla 65letá žena, která se chtěla dostat do nemocnice po vlastních, avšak žádná sanitka pro ni nepřijela, neboť nebyla volná. Kolemjdoucí se ji pokoušeli zachránit, ale zemřela na ulici. Takových případů je však podstatně více, informovalo Radio RMF FM.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam