• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    KASUMI: No ale tam je jich vždy víc, tedy stejně nevíš.

    KASUMI: No já tam vidím jen termín prvního očkování a druhé přijde až s potvrzovacím e-mailem
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CUKI: dyt to se tam ukazuje, ten druhej termin, ne?
    ja to tam mela teda napsane - jeste pred potvrzenim mi to reklo, kdy vychazi druhej termin (stejny cas, jiny den)
    CUKI
    CUKI --- ---
    No mě hlavně přijde že by mi při rezervaci toho první termínu mohli ukázat ten druhej abych se neobjednával zbytečně. Druhá věc je ta že jdu sic d nemocnice kde skoro nic jiného než Pfizer nedávaj, ale taky nevím dopředu co to bude. nerad bych tam jel na otočku zbytečně 70km a zbytečná byrokracie která to celé zpomaluje.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    SILVEIG: Aha, tak nezbývá než to zkusit :)
    SILVEIG
    SILVEIG --- ---
    ADAMIRA: ne všude. O tom už byla řeč.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    CUKI: Zalezi na tom, kde se objednas. Nektera mista umoznuji zmenu terminu, nektera ne. Obecne 1221 umi zmenit termin o ctyri dny max.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    CUKI: při objednávání prvního termínu ti to rovnou píše předpokládaný termín druhý dávky
    CUKI
    CUKI --- ---
    jak je to teď z očkováním? Našel sem cestování přes hranice (EU) 22dní po první dávce. Což by se snad ještě dalo stihnout, ale oni až po tom co potvrdím termín prvního, napíšou druhý termín. A co když to vleze do termínu kdy tu plánuji nebýt? chceme odjet alespoň na 14dní. Tedy druhá dávka by byla 22+14+ Rodiče přítelkyně mají druhý termín až po 6ti týdnech, kdyby to tak šlo nastavit bylo by to super, ale...
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ANDR3E: obecně je to v každé zemi jinak, asymetrický a často nezasloužený / zpožděný jedním nebo druhým směrem.
    NRG
    NRG --- ---
    Spíš protože z ministrů se stali překupníci.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ANDR3E: Proc to nesjednoti? Protoze Cesi si vladnout nedokazou. Tak jednoduche to je.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    DARKINA: ok diky za potvrzeni toho co jsem doufal ze neplati :) pri ceste zpet do Rakouska mi staci negativni antigen, a to i behem 24h po prijezdu, uplne nechapu ze to nesjednoti, Rakousko ma celou dobu mensi cisla nakazenych....

    prijezdovy formular vyplnim:)
    DARKINA
    DARKINA --- ---
    ANDR3E: Jedina vyjimka z tich 5dnu karanteny je ockovani a nebo prodelany covid.A doporucuju si vyplnit ten prijezdovy formular.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    prosim o radu, chtel bych se vypravit po delsi dobe za rodicema do CR (ziju v Rakousku), podle soucasnych narizeni v CR jsem pochopil ze musim behem 5 dni po vstupu do CR na PCR test a do ty doby karantena....nebo jsou nejaky vyjimky v pripade navstevy rodiny apod.? diky
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NRG: ten druhej ti řekne, že 5x7 je 40, a ten první ti odvypráví hru o trůny v klingonštině a teď mluv
    NRG
    NRG --- ---
    E2E4: mě je teda ten druhý mnohem sympatičtější...
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: to je jen variace na běžnou lidskou demenci "problém se týká jen těch nesympatických druhých, který nemám rád".
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: možná, ale to jenom spekuluju, to má nějakou spojitost s hlavou, jakože zdravé myšlení vs chorý na gebulu
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Já jen nějak nechápu, jak 3 řádek (zdravý/chorý) souvisí s těmi prvními dvěma.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    "Tak cestovní pasy se zaváděly, jestli se nepletu, po první světové válce. Ne? To si toho všimli až po sto letech?"
    myslím,že jsem objevila levný trik, jak spalovat kalorie, spal cestovní pas
    jak moc musí bejt chorej ten, kdo to vymejšlí?
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    TAPINA: hele ja to fakt predtim takhle moc nikde nevidela, kdyz jdem na prochazku u nas po okoli, tak vsude jsou okynka a lidi si ten kelimek piva/kafe vemou do ruky a jdou korzovat. Na otevrenou zahradku jsem tu nenarazila. Je ale pravda, ze ve stredu mesta jsem nebyla mesic, takze je dost dobre mozny, ze to tam takhle je uz dlouho.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam