• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Nikdo nemluv o očkování co půl roku. Každý očkovaný dřív nebo později přijde s virem do kontaktu s ejhle, hybridní imunita je na světě. A každý neočkovaný taky (a ejhle, selekce probíhá).
    Ono se a tou chřipkou pravděpodobně stalo úplně to samé, kdo přežil první kontakt s ní, ten si vytvořil imunitu a opakovaným kontaktem si ji posiloval, nově narozené děti začaly dostávat protilátky už před narozením, takže do prvního kontaktu šly tak, už připravené.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    E2E4: radši budu sedět doma, aby kvůli mě někdo nezemřel
    E2E4: přirozená imunita funguje na mutace- jsem psala, ale vakcína na mutace už ne tak dobře, to se přece ví, na brazilskou třeba funguje jenom pfizer
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: nejspíš můžou. ale tak daleko ještě nejsme.

    ne, není to pravda, imunita jakákoliv funguje i na mutace, ale o něco míň. jak přesně min nevíme.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: akorát se všichni naočkovat každej půl rok nemůžou, nechceš je rovnou zabít? imho s virem se doufám stane úplně to samý jako s H1N1

    a co je pravda na tom, že díky imunitě budeme mít protilátky i na případný mutace, ale po očkování ne?

    co si myslíš o této české studii? https://zuova.cz/Home/Clanek/protilatky-po-prodelane-infekci-poskytuji-dostatecnou-a-dlouhodobou-ochranu-proti-onemocneni-covid-19
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: chrání tebe, ostatní .. ne dokonale ale 2-10x líp než nic.

    přitom pak můžeš klidně zůstat doma nebo chodit na testy zadarmo.

    tak to je.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Vedle jsi mi nestihla odpovědět na otázku, jak si představuješ, že pandemie dojde k nějakému konci, pokud se všichni nenaočkují. Co se s nimi stane a co s tím virem?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    E2E4: já mám takovej pocit, že bych se naočkovala a začala bych lítat všude možně (lítat=expresivní výraz pro courání), a to by bylo kontraproduktivní, když vakcína chrání jenom mě, ne? navíc bych se nemusela testovat a potkávala bych se s lidma, kteří nejsou naočkovaní a dělaj si test za 60,- Korun, kterej má šanci na úspěšný výsledek 50%, vidíš, jak je to debilně nastavený? co ti, co se očkovat nemůžou a neumí si vytvořit sociální život na internetu? mají v tichosti zhebnout? epidemie neočkovaných nebo očkovaných, já říkám epidemie debility
    EKG
    EKG --- ---
    Ja toho chlapce uz nevidim, ani odpovedi, jestli je to tedy porad on. Nicmene budte na nej hodni, on ma tu hlavu ofiko spatnou, ale snazi se. Tedy na rozdil od spousty opravdovych degeneratu, ktere neomlouva nic.


    Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe. - Asi nejzasadnejsi lekci z celeho toho pruseru je proste nereagovat na blbce na socialnich sitich.
    (Tim myslim treba fb a jeho greedy algoritmy, ne nyx.)

    Tedy nezvysovat rating ruskym trolum a jejich farmarum. Zrovna tak co se tyce spravcu jednotlivych platforem, ktere se venuji sireni relevantnich informaci, nereagovat, blokovat, pripadne mazat, nez se z postu stane hadka.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: já ti nevím, pořád je pro tebe i společnost o parník lepší, kdybys byla očkovaná. nevím co ti v tom brání.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MINERWA: to, že olizuje držadla v trolejbusech, si ze mě nejspíš dělal srandu, ale ruce si už delší dobu nemeje, a já už jsem fakt deprimovaná, tady nic nefunguje, jak by mělo, prostě Češi, čemu se divim, chytří jak prasata

    GRANTORINO: tak ale Krysař tě musel těsně minout, já ho ve třinácti žrala, bylo to napsaný fakt dobře,.... pro třináctiletou
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GRANTORINO: v pohodě - já taky ne, a více méně popkultura, kromě té "mojí niky" mě uniká, a už to ani není póza, su prostě unavená.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SHEALA: se omlouvám, ale nikdy jsem Landu neposlouchala a znám ho akorát z dálky... I když období kouzelnika Žito mne neminulo :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GRANTORINO: neměl Landa nějaký i hudební ezo období, když dělal nějaký ty Zlatý draky v Brně?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    CAIDEL: jsem procovid, skalní fanoušek, bavím se jenom s důchodcema a prodavačkama (o kovidu a o doktorech), přítel olizuje držadla v trolejbusech a přestal si mejt ruce, nejvíc fandim uklizečkám v nemocnicích, co "nosej" roušky pod bradou, lituju lidi bez práce a rodiny s dětma, debil do každý rodiny!

    btw. jak poznám, že jsem zdravá? neboli po jaký době po prodělání kovidu jsem určitě zdravá? a bezpříznakoví ten kovid jakože neprodělávaj, nebo jak poznají konec, pcr testama, který můžou bejt i falešný? no tak ale už se proberte z tý diskotéky
    "24. 10. 2021 — V brazilském městě Belém bijí na poplach. Tamní úřady identifikovaly záhadný typ mutace delta, který neodhalí rychlotesty ani PCR testy."

    furt jsou tady lidi, kteří se očkovat nemohou, zabte je rovnou
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    MINERWA: Ono to jako vypadá, že tvé setrvávání doma je hyperzodpovědné chování... ale jen do chvíle, než se zjistí, že sedíš doma a nejsi naočkovaná. V tu chvíli je rázem jasné, že tvoje chování je spíš nějaká forma bizarní umíněnosti která nemá s reálným risk managementem nic moc společného, protože sedět doma a být naočkovaná by bylo samozřejmě výrazně lepší a v každém směru logičtější.

    Takhle jsi jenom nějaký podivně vyděšený antivax.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    EDERA: promiň blbej odkaz, teď ten správný
    Delta trápí i očkované. Končí v nemocnici, přenáší ji stejně, tvrdí experti - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/odbornici-ockovani-prenos-delta-varianta-koronavirus.A210809_094637_zahranicni_misl
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    EDERA: menší? je stejná... takže ses chovala rizikověji, jako každej očkovanej a tím spíš jsi ji mohla nakazit

    Studie: Očkovaným umí delta nadělit stejnou nálož viru jako těm bez vakcíny - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ockovani-s-deltou-v-sobe-nemaji-mene-viru-zjistili-britsti-vedci-172632

    já když jsem byla jednou v září v hospodě, tak nikdo z mladejch(20-50) kovid nebere vážně, majitel 60+ říká:"doufám, že nejsi naočkovaná" spíš mi připadá, že venku jste nebyli vy
    a to čestný prohlášení, že nemám kovid, protože nemám příznaky..
    jsem se zubařky zeptala, jak to mám vědět, že to přece nemůžu podepsat, když to nevím (loni v březnu), koukala na mě trochu jako vy, to bylo nejvíc lol, pak se mi ten primář vysmál, ať si zdravotníci nejdřív zametou před vlastním prahem
    EDERA
    EDERA --- ---
    MINERWA: Může, ale ta pravděpodobnost je menší (někde to tu dneska bylo, filtruj). A mě by to teda nenakrklo - já bych si řekla že fajn, aspoň můžu mít čisté svědomí, když jsem udělala, co šlo.

    No, mám dojem, že ta izolace se na Tvých mentálních schopnostech už dost podepsala.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    [THE_MIRACLE @ viry | epidemie | pandemie (SARS-CoV-2/COVID-19)]
    co to plácá, jaký vedlejší účinky? cytokinovou bouři jsem psala a už vůbec ne se spojitostí očkování infrastruktury, ale očkování v nákupních centrech a na nádraží
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    EDERA: vždyť i očkovaný může přenášet, tak to by mě dost nakrklo, kdybych se kvůli tomu očkovala a přesto o bábu přišla, kvůli tomu, že jsem jí jako očkovaná nakazila
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam