• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    ACKO
    ACKO --- ---
    KRAMERIUS: jako vysvětluješ mi to hezky, ale furt to míjí pointu, já prostě na opakující se očkování každý rok chodit nebudu, nechodím na chřipku, nebudu chodit ani na covid, prostě ne
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    ACKO: Protože po 3-4 dávkách v dětství už máme všichni imunitu.
    Z povinných se obnovuje snad jen tetanus - a tam nákaza mezi lidmi vzájemně nehrozí v zásadě vůbec.
    ACKO
    ACKO --- ---
    KRAMERIUS: ovšem nenecháváš se přeočkovávat každý rok/ to bylo to klíčové v mém sdělení/
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    ACKO: Ona se taky žloutenka nepřenáší vzduchem a nemá nakažlivost R > 5.
    Myslím, že na všechny nemoci s podobnou nakažlivostí a smrtností jako má covid už máme povinná očkování v prvních letech života.
    ACKO
    ACKO --- ---
    Jako je hezký, že se tady přebíjíte, která vakcína se opakuje, problém je ale v tom, že na třetí dávku žloutenky se vás nikdo neptá, když chcete do restaurace...takže je to na vás, jestli na ní jdete nebo ne. A upřímně, perspektiva, že na prodloužení covidpasu a užívání benefitů z toho vyplývajících bude třeba jít každý rok na přeočkování, tak tahle myšlenka mi fakt nedělá dobře.
    XAJA
    XAJA --- ---
    TAPINA:
    CAIDEL: a co taka zltacka? 1. davka, 2. po mesiaci, 3. po roku.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    EXSECRABILIS: opravdu se ptáš někoho, kdo to slovo použil?
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    EXSECRABILIS: V klidu. Nepoužívá.
    EXSECRABILIS
    EXSECRABILIS --- ---
    MINERWA: Promin, ale to nic nemneni na me otazce.
    Fakt tenhle termin nekdo nekde pouziva ?
    Nehlede na fakt, ze vetsinou se tyhle oznaceni tykaji spise sveta mimo nasi oblast… resp. Tohle oznacovani se naseho koutku sveta dle meho zacina tykat pozvolna az ted.
    Ale asi jsem hold na tohle terminovani moc mladej…
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    EXSECRABILIS: zkus jinej odkaz, třeba ti to tam vysvětlí líp
    Patříte i vy do generace Xeniálů? – Noviny.cz
    https://www.noviny.cz/patrite-i-vy-do-generace-xenialu/
    EXSECRABILIS
    EXSECRABILIS --- ---
    MINERWA: Dik za odkaz, ale …. Tohle fakt nekdo pouziva ?
    Fakt se to da naroubivat na leta u nas ?
    Spis bych veril te definici s Dadou.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    YENNEFER: odborná zkouška v úterý plánovaná půl roku dopředu, to je asi nejhorší..
    Výukové lekce tance nejdou online /doučování můžu zrušit, zadat online... defacto pracovni schůzky. Něco z toho půjde zrušit, ale je to blbý.
    Na úterý bych měla mít test nebo očkování, ale oficiálně nemusím nic, když mám certifikát, nemusím ani karantenu. Můžu si udělat v pondělí antigen, radši bych pcr, ale zadaný v pondělí mi nestihnou vyhodnotit do úterního rána.
    Takže z toho vychází ideálně pcr test v neděli odpoledne nebo antigen v pondělí.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Nemáme data, jak se covid šíří v populaci. Nejvíc se testují nejméně ohrožení, kritizuje statistik
    https://plus.rozhlas.cz/nemame-data-jak-se-covid-siri-v-populaci-nejvic-se-testuji-nejmene-ohrozeni-8617183
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    TAPINA: Nebo klíštěcí encefalitida. Druhá po měsíci, třetí po šesti měsících. Další po třech letech.
    EXSECRABILIS
    EXSECRABILIS --- ---
    MINERWA: Co je kurnik xenial O_o.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: clue: jsem poslední xeniál, tak si to spočítej
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Letos?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: 7 a 15=22, auto mě srazilo, když mi bylo 22, to vychází
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Třeba to ještě zdaleka nebylo 15 let. Někdy to tak z tvého projevu vypadá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam