• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    GRANTORINO: jasně, chápu, ale jestli nebudeš mít příznaky, tak to se dá absolvovat v respíku, ne?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: ne, ale cetl jsem přímo ty studie.. :)

    představ si, že i tak platí co jsem říkal, očkování = výrazná změna k lepšímu.

    to je jako bys měla malo peněz, já bych ti chtěl dát milion, ale ty bys řekla že ho nechceš, protože dnes si za milion byt nekoupíš, a navíc ho do důchodu bys ho stejně utratila a že máš v peněžence dvě stovky.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Je Zeman Schopný Prezidentovat?
    https://youtu.be/opeNfClQg7k?t=382

    spouští se v čase 6:22 -nepravidelná pandemická rubrika
    QZUZKA
    QZUZKA --- ---
    MINERWA: [irony]to je totiž geniální plán. Tak se z jednodavkové ochrany snadno a rychle udělá dvojdávková[/irony]
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    jednorázová vakcína jenssen 13,1%
    hmm, to byl super nápad ty lidi během toho očkování na nádraží ve frontě promořit, geniální, procovid!
    MINERWA:
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Očkujeme zastaralou vakcínou? Ano, shodli se Flegr a Beran - CNN Prima NEWS
    https://cnn.iprima.cz/ockujeme-zastaralou-vakcinou-delta-zmenila-pravidla-shodli-se-flegr-a-beran-50901
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: a čemu nerozumíš na spojení "nikam nechodim"?
    E2E4: viděls to? seš si jistej? tímhle tempem bude vakcína na nule a bude se muset KAŽDEJ izolovat stejně jako já
    pusť si to video:
    Jak slábnou vakcíny. Studie ukázala, která "vyhořela" a která má nejdelší účinnost - Aktuálně.cz
    https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ucinnost-vakcin-po-par-mesicich-klesa-ukazuje-studie-jaka-va/r~21b25866423811ec9322ac1f6b220ee8/
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: ale to není tak, že by nám lidí jako ty vadili, tvůj příspěvek k epidemii je malý (a menší než ostatních neočkovaných), ale ta epidemie se neskládá z ničeho jiného než z malých příspěvků..

    a každý ten svůj příspěvek může snížit očkováním - ať je promoreny nebo zůstává furt doma, po očkování se stává ten příspěvek výrazně menším vůči tomu jaký byl před očkováním..

    přestane být epidemie problémem, když se všichni očkují? možná, ale rozhodně ji to výrazně zmenší.

    nese očkování rizika? nese, ale malá v absolutním čísle a hlavně mnohem menší než COVID a šíření covidu.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: A kde pracoješ? Kolegové jsou taky neočkovaní?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    EXSECRABILIS: je to ve slovníku češtiny 2.0, já to tam nedala, tak to asi někdo používat bude
    XAJA: venčím psa každej den, jestli "chodit ven" znamená "chodit ven" a né "chodit za lidma", i když občas se s nějakou důchodkyní na 5 minut zaseknu, ta jedna vyprávěla, jak jí po druhý dávce strašně otekla noha, že na 3. už nejde, je jí 79, přítel pracuje a jezdí do práce každej všední den mhd, takže vím, jaká je nálada ve společnosti ad respirátor v mhd, každou neděli navíc jezdí k velmi rizikovýmu tátovi (68,po rakovině), kterej se odmítá očkovat, tý reklamě a všemu kolem testování říká fašismus, takže dokud to jemu a podobnejm nevysvětlíte, máte problém, ale proč vám vadí teoreticky zdraví lidi jako já, kteří se izolují od společnosti a odmítají se očkovat? když takový lidi urážíte, tak mají akorát chuť jít někam na pivo (někde se určitě točí i za zamčenejma dveřma), navíc když se za den socializují jenom s jednou osobou a druhej den s tou samou, jak se to jako projeví na šíření?
    GOR:
    Jak slábnou vakcíny. Studie ukázala, která "vyhořela" a která má nejdelší účinnost - Aktuálně.cz
    https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ucinnost-vakcin-po-par-mesicich-klesa-ukazuje-studie-jaka-va/r~21b25866423811ec9322ac1f6b220ee8/
    GOR
    GOR --- ---
    ACKO: Proc se tu o tom teda vypisujes, kdyz pak nechces popsat duvody?

    Ja budu uprimnej, me teda pravidelny chozeni k zubari, na DH, k PL a ja nevim, co jeste, obtezuje. Ale povazuju to za prinosny, tak nechut prekonam a jdu. Dtto ockovani.

    Pravdou je, ze PL mi to usnadnuje tim, ze objednava na cas a v toleranci to i dodrzuje.

    Hlavne teda zatim nikdo nerekl, ze covid se bude ockovat po roce, jakkoli to zatim (asi?)neni vyvraceno.
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    ACKO: Proc presne?
    ACKO
    ACKO --- ---
    GOR: obtěžuje vážně není ten správný výraz, o to tu vůbec nejde, ale necháme toho, prostě jakákoli vakcína opakující se každý rok je pro mě no go
    GOR
    GOR --- ---
    ACKO: A dentalni hygiena te neobtezuje?
    ACKO
    ACKO --- ---
    GOR: byla jsem teď po deseti letech, zubař mě pochválil, že tak skvělé zuby už dlouho neviděl, jinak jsem chodila na dentální hygienu, samozřejmě, nejsem prase :-)
    GOR
    GOR --- ---
    ACKO: K zubari chodis?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ACKO: a co bys chtěl dělat jinýho?

    zvětšit nemocnice na několikanásobek, někde vysasit několikanásobně kvalifikovanýho personálu, nebo v případě covidovy vlny to moc neresit, důchodcům max dat kyslík nadoma?

    nebo čekat až to zmizí samo a do tý doby lockdowny a/nebo (polo?)plný nemocnice?

    nebo jak si představuješ, že by se to vyřešilo?
    EXSECRABILIS
    EXSECRABILIS --- ---
    MINERWA: Promin, ale co ? Co to je za hvezdickovou otazku ? …
    Kdyz to budu pouzivat jen ja. Znamena to, ze se to bezne pouziva ?
    Ale at tu nespamujem. Kdyztak pm.
    XAJA
    XAJA --- ---
    ACKO: tak nechod, no. easy.
    XAJA
    XAJA --- ---
    MINERWA: ufff. ja si myslim, ze je najvyssi cas z domu vyliezt. a vyhladat odbornu pomoc. akoze fakt. mne pride, ze nebyt covidu, tak by si si nasla inu zamienku, ako sa odstrihnut od realneho sveta.

    si predstav, ze tam vonku sa aj nadalej zije. a trufam si povedat, ze v tejto casti sveta, v porovnani s oblastami, kde su vojny, hlad, prirodne katastrofy, vcelku normalne. preboha, dodrziavat zakladne protiepidemiologicke opatrenia nie je tak narocne, aby to vzbudzovalo tolke vasne. ze sa to stalo narodnym sportom, je vec druha.

    nehovorim, ze clovek nemusel zmenit svoje navyky, ze nemusel preorganizovat nejaku tu zabehanu rutinu, ale da sa to. fakt ze ano. da sa udrzat v obraze, co sa tyka informacii (ano, bolo treba trochu vyselektovat zdroje, ktore clovek sleduje), da sa cestovat, da sa nakupit, da sa stretavat s blizkymi. a pri troche opatrnosti, ktoru uz by mal mat clovek za tu dobu zautomatizovanu, v kombinacii s ockovanim, sa da dost vyrazne znizit riziko toho, aby on alebo jeho blizki na covid tazko doplatili.

    ale ty si len hladas dovody, preco nezit tak normalne, ako sa len v tejto situacii da. a sama sa z toho evidentne nedostanes. alebo ti to dokonca vyhovuje, ten pocit, ze si obet doby.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam