• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    zrovna na tom se ti dva shodli a vám to unikne
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    GRANTORINO: ty seš blázen, já jsem jenom ctrl+c, ctrl+v [MINERWA @ COVID-19 co teď a co potom?]
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MINERWA: my vime, co si myslis, ale ta vakcina je funkční :)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    GRANTORINO: jakože né zrovna funkční vakcínou?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MINERWA: mirim na to, ze neni naockovanej a ohani se protilatkama... Coz u ministra fakt nepotrebujem. Stejne zongluje cislama, jak se mu to hodi. Je to blbej kandidát
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    GRANTORINO: hele, jakože až nebudou peníze kvůli lockdownům, budeme je léčit jak? prosbou?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MINERWA: to je debil... Tak s tim bychom to teda na MZ vyhráli... Doufám, že to ministerstvo teda nedostane.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    jaktože máme furt starou vakcínu, když to má být otázka dní?
    #NA_MINUTU: O dezinformacích a mýtech o očkování
    https://www.youtube.com/watch?v=uGNh26pmp1g
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Hundreds of anti-vaccine mandate activists hold protest in downtown LA's Grand Park | ABC7
    https://www.youtube.com/watch?v=G97GTvQvGLs
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    !!!!
    Dostál: Stále nejsem očkován, mám změřené protilátky - CNN Prima NEWS
    https://cnn.iprima.cz/dostal-stale-nejsem-ockovan-mam-zmerene-protilatky-a-za-sebou-milion-testu-50924
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    TAPINA: k těm smrťákům si připočítej longcovidy, pims, nemocné srdce, štítné žlázy, diabety, atd...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    TAPINA: připadá mi jako velký pro, že nejsou dospělý dostatečně proočkovaný lidi zatím a ve školách se prohání neočkované učitelky, sem tam nějaká nezodpovědná, v nemocnicích neočkované zdravotní sestry a lidi v mhd na to taky tak trochu kašlou...
    a pravidla pro karanténu jsou fakt divný, i dcera se divila. Dost padný duvod vidim v tom, ze chceme drzet otevreny skoly, takze aby bylo dosta naockovanych deti, ktere tam mohou dal chodit.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Blíží se očkování dětí, tak si chystám pro a proti. Když teda pominu, že to dítě, kterého by se to v tomhle kole týkalo, je právě teď pozitivní (ale bezpříznakově, takže imunita kdoví jaká jestli vůbec).
    Očkuju děti naprosto bez váhání proti meningokokům. Na ty umřou tak plus mínus 3 lidi ročně, celkem, ve všech věkových kategoriích.
    Na covid během loňského roku zemřely 4 děti do 15 let (a těch 30 tisíc dospělých). Takže asi tak.
    FINSON
    FINSON --- ---
    ARRAKIS: Dojít si každých 6 měsíců pro aktualizovanou vakcínu proti něčemu, co umí i zdravého dospělého člověka zabít nebo zmrzačit (brain fog, plíce na sračku), případně "jenom" na pár měsíců vyřadit z normálního fungování - nějak v tom tu hrozbu fakt nevidím...
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Lékař Petr Husa: Vláda zkouší opatření metodou pokus-omyl - CNN Prima NEWS
    https://cnn.iprima.cz/lekar-vlada-dela-opatreni-metodou-pokus-omyl-zkousi-je-oprasit-a-doufa-ze-se-trefi-50936
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    ARRAKIS: Samozřejmě. Žádný problém. Tak si dáme injekci každých půl roku, establishment zvítězil. Ale čeho přesně že tím dosáhl, mohl bys mi to nějak vysvětlit? Jako fakt hustá manipulace na které muselo pracovat nejmíň milion PR mágů.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: já jí přepošlu, cos psala, třeba se pak dozvíme víc
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: To je ale pitomost, že? Pokud má příznaky, vystavuje žádanku praktický lékař, ne hygiena. A vystaví. Pak může jít na nemocenskou, když bude pozitivní. Když nemá příznaky, může jít 2x měsíčně na test zdarma. A pak na nemocenskou, když bude pozitivní.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ARRAKIS: Tohle je jediný skutečně reálný problém té "příliš rychle schválené vakcíny" - nemáme ještě ustanovené definitivní schéma, kolik dávek po jak dlouhé době. Potřebujeme nejdřív zastavit umírání lidí a pak řešit, jestli protilátky vydrží rok nebo deset. Není to až tak těžké na pochopení. Nicméně přeočkovávání po půl roce si dovolím z titulu svého vzdělání označit za krajně nepravděpodobné.
    MINERWA
    MINERWA --- ---

    na to píše známá: "dokonce ani nemůžete jít do karantény/na nemocenskou pokud chcete/jste pozitivní, máte příznaky..."

    epidemie očkovaných, za chvíli bude Janssen vakcína beztak na nule, nebo 13% jako ochrana stačí?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam