• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    Hmm, tento prispevek z bike-forum.cz me definitivne presvedcil, ja blbec naivne vakcinam veril.

    Minerwo, muzes nam prosim rict, z jakyho duvodu sem tydle sracky neustale posilas? Ses jak nahodnej generator slov a odkazu.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    záživná diskuze
    "Ono zase těch lidí, pro které je očkování rizikové, není tak málo. Akorát se to do nich pere hlava nehlava a pak se oni perou s následky. Jen se o tom nepíše, stejně jako se netestují očkovaní. Politicky je to neprůchodné. Ta domněnka, že infekci porazíme jen očkováním, je stejně hloupá, jako že očkování je nesmysl. Každý extrém je špatný. Člověk je jedinečný, lidské tělo není stroj. Je třeba individuální přístup, tak má postupovat dobrý doktor. A ne bez rozmyslu šmahem. Což se teď děje."
    Koronavirus 55 - Diskuse - Bike-forum.cz
    https://www.bike-forum.cz/forum/koronavirus-55
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: jasně, nákupní centra máme taky, hned vedle sebe, ale těch lidí se tam otočí o 95%míň, chápeš
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    GRANTORINO: no poslední dobou bejvala dost rudá.....já myslím sever jako Teplice, i když nám to teď dost zkazila Bílina,....v Teplicích se většina chrání, mají strach z teplický nemocnice, tam se někteří opravdu bojí chodit (pár blbejch život ohrožujících ba dokonce smrt zaviňujících zákroků, facebook, a pak se to s tebou táhne), pak by je přinejhorším poslali do ústí a tam by jim zase spálili ventilátorem plíce......(známá dělá v laboratoři v ústí v masarykově)
    když se pitvá jenom každej desátej, neznamená to, že prokazatelně na kovid zatím zemřelo 3 100?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KRAMERIUS: to ano, ale zároveň je tu i ta ochota, což nelze pominout
    FINSON
    FINSON --- ---
    NIGHTFURY: Tak jasně, já mám na okraji Prahy v okruhu 5 km na výběr z 5 testovacích míst.
    Ve městě o 10k obyvatel 200 km na východ ode mě je těch testovacích míst přesně nula, a musí se jezdit ob jedno město 40 km daleko. Vlastně se divím, že v tom regionu se vůbec někdo sem tam otestuje.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Praha je velikostí okres, ale počtem obyvatel kraj.
    Takže to, že má údaje o šíření nákazy srovnatelné s jinými kraji, lze považovat za úspěch.
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    MINERWA: Praha je nejzalidněnější okres u nás plus velké testovací kapacity a předpokládám (možná naivně) že i větší ochota nechat se otestovat - víc lidí s možností HO apod., tak je asi logické, že v absolutních číslech bude vyšší počet nakažených.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    GRANTORINO: Je nutné přiznat že v Praze je k testování asi nejsnadnější přístup - pokud jsem v minulosti chtěl, mohl jsem být do hodiny otestovaný (a u Ag mít i výsledek).
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MINERWA: nojo v milionovém městě.. To je překvapení fakt... Praha má na těch dlouhodobých počtech celkem solidní spíše menší počty, protože narozdil od zbytku republiky se tu spíš dodržují opatření a lidi se chodí testovat.

    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: že je v praze přes deset tisíc nakaženejch lidí, mi nepřipadá jako výhra
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Největší problémy má Olomoucký a Jihočeský kraj + v zásadě celá Morava.
    Praha je až za nimi, lepší než třeba Pardubice nebo Jihlava.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    PALEONTOLOG: sever je v klidu, ukliďte si v tý přeplněný praze
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    minerwa pls
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    EKG: až se díky těmhle lockdownům společnost probere, půlka zjistí, že o všechno přišla, řekne si, tak to teda ne a hurá nepokoje, dávám vládě 100% vinu, hlupáci/promořovači za nic nemůžou, nebo jste jim to neuměli/zapomněli vysvětlit (spíš neuměli-protože jediný, co umíte je umlčet), celou dobu z těch obyčejnejch lidí děláte hlupáky, přitom sami hovno víte, protože statistiky jsou zkleslené, pitvá se jen každý desátý zemřelý....
    EKG
    EKG --- ---
    JAMILLOS: Proc se v CR netestujou ockovani? Protoze MZ razi cestu promorovani. Sice se vi, ze koronaviry nevytvareji u lidi trvalou imunitu, ze ctvrtina lidi, ktera si to s nasazenim zivota a zdravi, za cenu zahlceni nemocnic a brutalnich nakladu na lecbu odkrouti, si tu imunitu nevytvori zadnou, ale serepes.

    Ti se museli posrat blahem, ti promorovaci, kdyz zjistili, ze ockovani sice omezuje sireni, ale nezastavi ho uplne. Takze krome neschopnosti vlady vladnout, jeste si tam hreje polivcicku parta vrahu, ktera mela uz davno viset.

    Jinak bys mel samozrejme vystrizlivet a nechat se naockovat, simple as.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: ne, já navrhuju skočit po toho po hlavě jako za starejch dob
    KRAMERIUS: MINERWA s těma příznakama si nejsem jistá
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Očkovaní se testujou stejně často jako neočkovaní (v mém okolí ano, testovací místa jsou snadno dostupná) - nemaji to sice povinné, ale zase to mají zadarmo.
    Po 1.11. ubylo testů hlavně u neočkovaných.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Bože, ty to vidíš :D Takže ty vážně navrhuješ jako realistické řešení doživotní izolaci všech lidí na planetě? Protože jinak se to holt bude roznášet.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    E2E4: asi? no my ho budeme mít kvůli očkovanejm, ti roznáší nákazu, ostatní se testujou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam