• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Ne nemohl za to covid, doktor každého z nich praštil velkým kladivem do hlavy. :-))
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: a teď jde taky o to, jestli kovid mohl za jejich smrt, nebo by mohla i "obyčejná chřipka"
    ACKO
    ACKO --- ---
    nebudu vám do toho nijak zasahovat, je bych chtěla upozornit, že oběma týmům už solidně hrabe, měli byste vypnout ty internety a jít třeba do sauny a pak pokecat s nějakou příjemnou společností...no
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Nejenom v kritickém stavu, i mrtví jsou pod 65 let.
    Možná to nevíš, ale od začátku covidu už je evidovaných 3350 mrtvých pod 65 let, 590 mrtvých pod 50 let a 107 mrtvých pod 35 let.
    XAJA
    XAJA --- ---
    TAPINA: neviem, co je viac deprivujuce: ten covid a asi zakonita ponorka doma, alebo ten pocit tykajuci sa hrachu na stenu:))
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    DARKSUN: tomu nevěřim, když byl i kovid v oblíbený večerce
    vysvětlí mi někdo už tenhle obrázek?
    EKG
    EKG --- ---
    LUKASM: No to ja nevim, co te k tomu vede. Jestli uraz hlavy, nebo dusevni pohnuti v sestinedeli.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    XAJA: To víš, smažím palačinky a zavřela jsem se v kuchyni před zbytkem rodiny, se kterou už jsem víc jak týden kvůli covidu nonstop :o)
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    MINERWA: nechapu tvou logiku... proste mate zatim stesti... (btw, cbd je taky celkem ucinny proti nakaze, jak nektere studie naznacuji)... A ne, fakt ne, pred ockovanim vyplnujes dotaznik, ktery te vyradi, pokud mas nejakou kontraindikaci... chapu, ze to nevis, pac jsi tam nebyla a domyslis si veci, ale obcas je lepsi si zjistit fakta, nez si tu realitu domyslet... pac pak se muzes casto mylit...
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: tak to jsem nevěděla, že izolovat se může jenom někdo, kdo je nezadaný
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Ano. Ti neočkovaní mají průměrný věk něco málo přes 50. Ti očkovaní kolem 70.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Tak izoluješ se, nebo máš přítele? Covid se nechytá na akcích typu čím víc lidí, tím víc covid. On se nejčastěji chytá od toho jednoho člověka, od kterého se zrovna neizoluješ.
    XAJA
    XAJA --- ---
    ja vas asi obdivujem, za tu trpezlivost, aj ked viete, ze to nema zmysel:)

    by som jej kusok potrebovala: stretla som sa so znamou, ktora plakala, ze jej svatka je na are s covidom, je to zle, nielen ventilacia, uz jej zacinali zlyhavat oblicky. neockovana. predavacka, jej muz sofer v primestskej doprave, teda obidvaja denne v kontakte so spustou ludi. vsetci 50+.
    no a ku koncu rozhovoru utrusila, ze uz normalne zacala uvazovat, ci by sa predsalen nemala dat zaockovat. vyplestila som na nu oci, prekvapena, ze este nie je: viem, ze je po niekolkych operaciach srdca, diabeticka. no, odpovedala, ze nevie. predsa len uz od viacerych ludi citala, ze po ockovani moze do 2 rokov zomriet.

    ta exaktne vycislena doba prezitia po vakcinacii ma odzbrojila. kazdy pokus o presvedcenie by bol zbytocny, ako tu.

    (btw. ta jej svatka dva dni na to zomrela, ci sa dotycna dala zaockovat, neviem)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: co? ti v kritickým stavu jsou pod 65?
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    LUKASM: Mně třeba ano - protože tím dokazuješ, že jsi sobec a kvůli tobě a podobným budeme mít lockdown i letos.
    Vakcína ti nic neudělá a alespoň tak můžeš jít příkladem těm blbým důchodcům, co se nechtějí očkovat a umřou kvůli tomu.
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    EKG: proč?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    DARKSUN: takže můj hulící neočkovaný 40 letý přítel už by měl bejt v nemocnici, a já jako riziková skupina už bych tam měla bejt 5x, ne? uvědomuješ si, že jak jste teď narychlo očkovali ty lidi s úšpěšnou vakcínou 13,1% na nádraží, kteří ani nekonzultovali svůj zdravotní stav s lékařem? ulevíme zdravotnictví? akorát, že vůbec
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KRAMERIUS: Jenže to je zas ten paradox, co už se řešil loni. Důchodci umírají, ale stylem v pondělí přijede, ve středu se zhorší a ve čtvrtek exitus. Zatímco jeden mladý člověk, co měl zrovna smůlu, dokáže blokovat místo na JIP i dva měsíce.
    EKG
    EKG --- ---
    LUKASM: Jenom jsem nakoukl, ale na prvni pohled mi na tobe vadi, ze jsi kreten. Treba ti to pomuze se zorientovat v problematice.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    TAPINA: Skladbu lidí na JIP neznám, ale zrovna dneska jsem si stahoval statistiku covid úmrtí a v rozsahu od 9.5.2021 do 7.11.2021 bylo 93% zemřelých lidí nad 65 let.
    Pod 65 let jen 7,2%.
    Takže alespoň co se týká covid úmrtí, jde to opravdu hlavně za důchodci.
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    QZUZKA: hele o co ti ve skutecnosti jde? vadi ti ze se nechci očkovat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam