• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    RYNA
    RYNA --- ---
    Hlásím NEúspěšný pokus o naočkování 3. dávkou bez registrace v Kongresaku. Řekli mi, že opravdu nenaockuji nikoho pod 45.
    XAJA
    XAJA --- ---
    DOCKINEZ: ako, asi je to individualne, ale nejake tie ucinky zvacsa nastupuju ked tak az po nejakon case, nie? ja som sa bola tiez dnes pichnut moderbou po 2 pfizeroch a ani ma nenapadlo ist inak, nez autom, mam to 50+ km jednu cestu.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Já (35, 5 měsíců a pár dnů po 2. dávce) si zavolal na Jarov a tam mi vytvořili za pět minut rezervaci. :)

    Přehled očkovacích míst | Detail - Livian - Centrum zdravotní péče Jarov, Koněvova 2427/205, Praha 3 - Žižkov,
    https://ockoreport.uzis.cz/Detail?guid=c54c594c-94b9-4120-919e-9ddb40395743
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    CLAVEN: Dnes v 9.00 čekání asi 10 minut, ochranka se tvářila dost vstřícně - dala číslo každému, kdo chtěl (zrovna pán přede mnou: "mám termín až 23.12., ale chtěl bych teď") - jak doktoři uvnitř, to nevím, já měl rezervaci.
    Výběr značky vakcíny na místě, očkují Pfizer/Moderna paralelně.
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    RYNA: do telefónu ti myslím nikto nepotvrdí, že nedodržiavajú pravidlá z MZ ČR. Ale na mieste s tým nebol problém.
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    RYNA: bez registrácie, dnes okolo 10.30 som čakal asi 5 minút
    RYNA
    RYNA --- ---
    IOM_NUKSO: Tak jsem tam volala a řekli mi, že určitě ještě ne, po 5 měsících zatím očkují jen 45+ a to já ještě nejsem.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    DOCKINEZ: Mně se nějaký nežádoucí účinky naplno rozjely vždycky až druhý den, tj. s odstupem třeba 12 a víc hodin. Několik (jednotek) hodin po očkování mě sotva začínal bolet sval (spíš na citlivost na dotyk, než že by to byla nějaká setrvalá bolest).

    (Na první dvě dávky jsem jel dokonce na motorce, poctivě jsem si tam pak tu půlhodinu počkal, aby to se mnou někde neseklo na cestě.)

    Ale 100% spoléhat se na to samozřejmě nedá.
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    RYNA: jo, da se tam, ale pockas si
    RYNA
    RYNA --- ---
    CLAVEN: V Kongresovém centru taky? Bez registrace? Já mám dnes přesně 5 měsíců po druhé dávce a chystám se na Zbraslav, ale Kongresak mám výrazně blíž. Myslela jsem ale, že tam si bez registrace neškrtnu.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Děkuji všem. Mně po Phi nebylo nic, ale řeším, zda jet zítra do Phy autem nebo radši na jistotu vlakem s tím, že když mi bude blbě, tak v tom kupé to dám sichr vždycky.
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    DOCKINEZ: byla jsem v patek, bala jsem se, ale nakonec nic krome bolesti toho mista vpichu. Po pfizeru mi take nic nebylo.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Zdarec. Zítra jedu do Phy pro booster Moderny. Měl jste prosím po kombinaci Phi-Phi-Mod někdo nějaký komplikace? Děkuji.
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    Keby ste niekto v Prahe hľadali miesto, kde vám pichnú bez kecov booster aj po 5 mesiacoch (aj keď ešte nie ste 45+), tak v OD Kotva Pfizer a v Kongresovom centre Pfizer/Modernu.

    Naopak v OC Černý Most to nemá zmysel skúšať, tam ma poslali po 5.5 mesiacoch v úplne prázdnom očkovacom centre do prdele.
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Mimochodem, dnes mi praktická mé dcery řekla, že to chytla měsíc po boosteru. Ono si nevybereš.
    MELOP
    MELOP --- ---
    TAPINA: Já bych řekl, že ne - ono se nás tam účastnilo docela dost a všichni ostatní (=ti, kteří to nechytli) měli kratší dobu od druhé dávky.

    Ale samozřejmě, o tomhle bychom mohli spekulovat doslova do bezvědomí...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MELOP: Jde o to, jestli byste to úplně stejně nechytili po třech měsících. Vakcinace bez boosteru není kompletní. Ale booster chrání tím lépe (a tady se myslí jak síla, tak trvání ochrany), čím správněji se načasuje. Standardně mají vakcíny odstup booster dávky 6 - 12 měsíců.
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    MELOP: Tohle je mi jasné, sám jsem příkladem. Teď ve středu pozitivní, 5. měsíc po 2. dávce, BMI 24. Šlo mi o to najít nějaký fundovaný zdroj. Díky všem za odpovědi, e2e4 vedle je dobrý zdroj :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam