• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    E2E4: Tohle mi nakonec dalo docela uspokojivou odpověď: “While one could debate the exact mechanism of ivermectin, the biggest difference is that pfizer’s protease inhibitor inhibits coronavirus at concentrations that are achievable in the human body,” said Boulware, who is an investigator on a clinical trial at the University of Minnesota evaluating ivermectin as an outpatient COVID-19 treatment. “In the initial lab experiments, ivermectin required 50-100x the achievable concentrations in humans.”

    CLAVEN: To jsem si ani na chvíli nemyslel, že to jsou stejné léky.
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    AIM_FREEMAN: ivermektín overene nemá klinický účinok na c19, paxlovid má.
    Ergo, nie sú to rovnaké lieky.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    AIM_FREEMAN: účinek paxlovid narozdíl od ivermektinu potvrdily klinicke studie, takže farmakodynamika je irelevantní, když to in vivo nefunguje..

    (akorát ivermektin v zemích kde mají lidi parazity jim je vyhubí a díky tomu nemají tak oslabené tělo pro boj s covidem)
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    CLAVEN: Díky za snahu, to první se týká studií s pacienty, ty vůbec neberu v potaz, to jsem řešil už před pár měsíci, že žádná nebyla důvěryhodná.
    CLAVEN: tady je pro můj dotaz jediný relevantní tohle: Pfizer’s drug has protease inhibitor activity like ivermectin, but they are a very different kettle of fish on a variety of levels,” said Dr Cheryl Walter, a virologist at the University of Hull.

    a mě zajímá ten rozdíl, ne pouhý tvrzení. proto oslovuju někoho, kdo se v tom vyzná .. proč je to different kettle of fish, proč, pokud má vliv na tu proteázu, není účinný. chtěl bych to od někoho vysvětlit.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Je tu někdo kdo se vyzná ve farmakodynamice a má čas se podívat na tohle video, nebo na studie v textu z jeho anotace (viz. níže .. ale ty linky jsou kopírováním porušeny, musíte na video)? Campbell informuje o covidu víceméně podobně jako ve vedlejším auditku, má solidní a podrobné rozbory situace, je pro očkování. V tomhle videu srovnává paxlovid a ivermektin a říká, že oba působí podobně - inhibicí 3CL proteázy koronaviru. Dává k tomu výzkumy. Uštřete si urážky a posměšky, pokud to nechcete vysvětlit. Díky.

    New Pfizer antiviral and ivermectin, a pharmacodynamic analysis

    New Pfizer antiviral, PF-07321332, C₂₃H₃₂F₃N₅O₄

    PF-07321332 is designed to block the activity of the SARS-CoV-2-3CL protease,

    https://www.pfizer.com/news/press-rel...

    So, what is a protease?

    So what is a protease inhibitor?

    And, what is 3CL?

    Chymotrypsin-like protease (3CL main protease, or 3CL Mpro)

    Identification of SARS-CoV‑2 3CL Protease Inhibitors by a Quantitative High-Throughput Screening (3rd September 2020)

    https://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/...

    The activity of the anti-SARS-CoV-2 viral infection was confirmed in 7 of 23 compounds

    Microscopic interactions between ivermectin and key human and viral proteins involved in SARS-CoV-2 infection

    https://pubs.rsc.org/en/content/artic...

    the strength and persistency of the interaction between IVE and the binding site of 3CLpro indicate that a partial inhibition of the catalytic activity could have place as the drug interacts with the main subdomains that define the enzyme binding pocket:

    Identification of 3-chymotrypsin like protease (3CLPro) inhibitors as potential anti-SARS-CoV-2 agents

    https://www.nature.com/articles/s4200...

    as shown in Fig. 4, out of 13 OTDs only ivermectin completely blocked ( more than 80%) the 3CLpro activity at 50 µM concentration.

    Development, validation, and approval of COVID-19 specific drugs takes years. Therefore, the idea of drug repositioning, also known as repurposing, is an important strategy to control the sudden outbreak of life-threatening infectious agents that spread rapidly.

    Ilimaquinone (marine sponge metabolite) as a novel inhibitor of SARS-CoV-2 key target proteins in comparison with suggested COVID-19 drugs: designing, docking and molecular dynamics simulation study

    https://pubs.rsc.org/en/content/artic...

    From the docking analysis, ivermectin showed the highest docking score with an average energy of −8.5 kcal mol−1 among all the compounds. Remdesivir showed the lowest binding energy and highest docking score of −9.9 kcal mol−1

    BNF is only available in the UK | NICE
    https://bnf.nice.org.uk/medicinal-for...

    Ritonavir, C37H48N6O5S2

    Ivermectin, C48H74O14

    Exploring the binding efficacy of ivermectin against the key proteins of SARS-CoV-2 pathogenesis: an in silico approach

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...

    We have documented an intense binding of both ivermectin B1a and B1b isomer to the main protease with subsequent energy (ETot-) values of -384.56 and -408.6.

    PF-07321332 is designed to block the activity of the SARS-CoV-2-3CL protease,

    https://www.pfizer.com/news/press-rel...

    Risk of virus developing resistance to PF-07321332

    Molecular Docking Reveals Ivermectin and Remdesivir as Potential Repurposed Drugs Against SARS-CoV-2

    https://www.frontiersin.org/articles/...

    With SARS-CoV-2 S Spike protein

    Ivermectin showed high binding affinity to the viral S protein as well as the human cell surface receptors ACE-2 and TMPRSS2.

    In agreement to our findings, ivermectin was found to be docked between the viral spike and the ACE2 receptor

    Binding Interactions of Selected Drugs With Human TMPRSS2 Protein (ACE2 protein)

    The docking results revealed that ivermectin showed the highest binding affinity to the active site of the protein (MolDock score −174.971) and protein–ligand interactions

    Binding Interactions of Selected Drugs With Human ACE-2 Protein

    that ivermectin showed the highest binding affinity to the active site of the protein (MolDock score −159.754) and protein–ligand interactions

    With SARS-CoV-2 S Glycoprotein

    Ivermectin showed the highest binding affinity to the predicted active site of the protein

    With SARS-CoV-2 Nsp14 Protein

    ivermectin showed the highest binding affinity (MolDock score −212.265) and protein–ligand interactions

    Binding Interactions of Selected Drugs With SARS-CoV-2 PLpro

    Ivermectin showed the highest binding affinity to the predicted active site of the protein (MolDock score −180.765) and protein–ligand interactions

    New Pfizer drug and ivermectin
    https://www.youtube.com/watch?v=ufy2AweXRkc



    díky za spolupráci
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    haha
    Simpsonovi (globalisté) - jak vznikají nemoce
    https://youtu.be/8afidY_yns8
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    TAPINA: Aha, takze pokud od druhe davky do treti uplyne 183 dnu, mam imunitu na zbytek zivota, ale pokud 182 dnu, je to imunita jenom na sest mesicu? Chapu to spravne?
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    TAPINA: to je zaujímavá teória, máš pre to nejaké podklady? Lebo štúdie v Lancete hovoria niečo iné, za všetko napr. táto:

    DEFINE_ME
    https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)02717-3/fulltext
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    CAIDEL: hlavně třeba u twinrixu je ro 6 měsíců po první dávce :-) a to říkám jako někdo, kdo trpělivě čeká na 6 měsíců (protože mi to vychází mezi svátky a budu se z toho moct vyspat)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Tak dneska už mi v Asklepionu nakašlali a poslali mne domů :/
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    GRANTORINO: Profesní prioritní skupiny přece nemají rozdíl v intervalu boosteru, jen to celé mají posunuté dřív.
    Třetí dávka šest a víc měsíců po druhé je booster. Třetí dávka méně měsíců po druhé je random třetí dávka zas na nějakou chvíli. My nechceme očkovat lidi náhodně co chvíli, my jim chceme dokončit základní imunizaci 2+1, abychom dosáhli co nejkvalitnější a nejdlouhodobější imunity. Máš vakcíny, kde po 2+1 je imunita na celý život, máš jiné, kde je to na několik let. Tomu se chceme přiblížit, ne dávat další vakcínu co tři měsíce nafurt.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    TAPINA: No, ono to takhle napsané vypadá trošku nekompromisně a 5 měsíců je opravdu dost jiné číslo, než šest, ale v reálu už to tak přímočaré není. Ano, já jsem si třeba došel pro booster dřív. Ale ne o měsíc dřív, ale jen o 8 dní dřiv (protože by mi to vyšlo hned po vánocích a na tu jedinou rodinnou akci které se zúčastním už budu raději po třetí dávce). A ono těch 6 měsíců bude taky takové pěkné ZAOKROUHLENÉ hausnumero kdy to tak u vakcín hezky v průměru vychází aby se dobře pamatovalo že je to půl roku. Ale asi mě úplně nepřesvědčíš, že byly provedeny důkladné studie které zjistily, že čirou náhodou je to opravdu nejlepší úderem šestého měsíce a ne třeba pět měsíců a dvacet dní, nebo sedm měsíců a tři dny.

    A k chaotičnosti: No, drtivá většina dvou milionů lidí s oficiálně prodělaným covidem jde s očkováním časově mimo své kategorie. Takže už je to jedno. Smysl to mělo u druhé, teď už ho to začíná postrádat a až (jestli a pokud) bude nějaká čtvrtá, tak už je to úplně mimo, protože budeme vůbec rádi, když se někdo bude chtít očkovat.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    CORNELA: protože je v tom komunikační šum a chaos. Babiš mluvil o zkrácení na 5 měsíců a narizeni MZ jsou tajemna jak Hrad v Karpatech. Kdo se v tom ma vyznat?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    TAPINA: to by dávalo smysl, kdyby se stejne ty kategorie neprolinaly už kvuli prioritnim skupinam z rad ruznych tech profesí, kde to slo tak chaoticky.
    Zvlášť, kdyz si člověk lisoval skoro v loterii, jestli bude ve zvolenym centru vcas vakcina nebo bude cekat.
    Z praxe vim, že nektere ucitelky kuprikladu naočkovaný už kolem dubna, ja se dostala presne do situace, ze zvoleny OC proste mělo nejaky problem s dodavkou vakcin, nakonec jsem se prehlasila a doockovano 3.6. Coz bylo fakt hrozne prioritní 14 dni pred koncem roku vyhlasenych reditelem XD... Ale zpatky k veci, stejne to tedy neni v tech vlnach, jak by si nekdo pral. Takze nekomu ty treti davky aktualne nabidlo nebo byli krok od sesti měsíců.
    Navic opravdu se nikde fronty netvoří. Chaoticky to neni vic nez aktualni situace, kdy to stejně jde na preskacku. O tehotnych se nove vsichni shoduji, ze jsou vysoce rizikove. Starší lidi a kde kdo ma nejaky medicinsky duvod uplbe regulerne.
    Najednou je potřeb řadu, když je to celou dobu proste rozlozeno ruzne? Nedava mi to snysl, sorryjako, ale i ten Babiš tohle pochopil... A
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    GRANTORINO: Tak když dáš booster většině lidí v řádném termínu a pár ohroženým výjimkám individuálně dřív, tak máš boosterem neočkovanou populaci a pár výjimek, které se budou individuálně řešit. Když dáš třetí dávku každému kdo si řekne, tak máš chaoticky naočkování populaci, které bude individuálně klesat imunita (nenaboosterovaná, takže zase na pár měsíců). Jestli je až takový rozdíl mezi 5 a 6 měsíci, se v současnosti nedá říct. Booster dávky jsou ale standardně v rozmezí 6 - 12 měsíců, ne 5, ne 4 a už vůbec ne 3.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    CORNELA: moc do toho nevidím, ale jaky je důvod to davat po šesti měsících, jsem myslela, že se to dost upravovalo podle potřeb viz treba rozestup mezi dvěma dávkama. S tímhle to bude totéž, ne?
    Fakt je tam nutný medicinsky důvod pro dřívější dávku o dva tři týdny?
    Není to tak, že kde není žalobce, není soudce?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    CORNELA: Aji, ok
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    CORNELA: Známej to uhrál na kontakt s lidmi v práci.

    Zkusím totéž, však mám živnost i jako tlumočník.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam