• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PALEONTOLOG: no ono to není moc dobrý, omikron (BA.1) ktery bude ve vakcínách je dneska už vyhynulej kmen, a na něj ta kombinovaná vakcina je jen o málo účinnější než wildtype..
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    E2E4: no samo na nejakej aktualni kmen, nebo s polem pusobnosti prekryvajici soucasne varianty. dobra uvaha, premyslim podobne.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PALEONTOLOG: čeho?

    jinak moje úvahy na toto téma zde https://www.nyx.cz/discussion/25108/id/55050478
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    E2E4: za sebe bych teda pockal na utilizaci
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PALEONTOLOG: ano. nový omikronovy budou někdy na podzim / možná v zimě.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MOTYLEK: ja bych si pockal az na podzim, rizikova nejsi.


    E2E4: simte nemam lepsi autoritu v oboru, bude se ockovat znamymi vakcinami na puvodni wuhan, nevis?
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Sorry, uz to vidim, wow, super :))
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    MOTYLEK: he, co? Zijes v CR?
    Ja mela za to, ze pac nejsem duchodce, 4ku moznaa nekdy....jsem mimo? Jde to?:))
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MOTYLEK: v médiích říkali, že od 18 a od pondělí a bez registrace. registrace spustí (naprogramuji?) až v půlce srpna. WTAF.

    (každopádně do toho místa bez registrace se dá zavolat, na ocko.uzis.cz bývávaly kontakty)
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    E2E4: Ono se to má spustit od zítřka, takže možná je dnes ještě ticho po pěšině. Zachytila jsem akorát 2 reportáže o nadcházejícím očkování 4. dávkou v hlavních zprávách ČT1 a TV Nova, v jedné z nich tvrdili, že zatím to bude pro lidi od 60 let a ohrožené skupiny (nejsem ani jedno z toho), a v druhé, že pro všechny od 18 let. Tak nevím, no. Proto se chci registrovat a možná až příští víkend, abych někde nečekala bez registrace a nezjistila pak, že se ještě neočkuje. Já jsem se registrovala na všechny 3 dávky, co mám, nemám s tím problém.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MOTYLEK: moderna bude asi o chlup lepší za cenu o chlup větších nežádoucích účinků. ale vzhledem k průběhu současný vlny ber co bude rychlejší.

    jo registrace není potřeba, akorát nevím, kde to reálně od pondělka dávají.. (dnes v Praze na novým Smíchově zavřeno, na dveřích ze davaji posilující dávky, ale o 4. nic)
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    Ahojte, můžete mi poradit? Od zítřka se bude očkovat 4. dávkou (2. posilující) proti covidu. Přemýšlím, že se do konce týdne zaregistruju na čtvrtou dávku, ale nevím - je pro mě lepší Pfizerem nebo Modernou? Mám za sebou 3 očkování, dvakrát Modernou a potřetí Pfizerem, přičemž to třetí bylo 26.1.
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    KRAMERIUS: Moc pěkně řečeno :DDD
    I když, dalo by se to podat ještě střízlivějc..
    Samozřejmě za rok cca, až budeme mít všichni ty 2 roky, to půjde napsat ještě líp :D
    SPAMST
    SPAMST --- ---
    SADSOUL: a co my malo dôjsť? :D
    E2E4
    E2E4 --- ---
    HOWKING: a ještě jedna věc - nezaznamenal jsem, že by jakékoliv očkování způsobovalo prionové nemoci.

    (jen kdysi byly spekulace o vakcínách pěstovaných na hovězích buňkách)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    HOWKING: a jak říkal Keynes:

    V dlouhém období jsme všichni mrtví.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    HOWKING: no, spíš jednotky let, ale .. behem ockovani dostaneš Spike protein, usmrceny virus, nebo tvoje buňky vytvoří spike protein samy. při nemoci dostaneš totéž, akorát v poněkud širším rozsahu. očkování snižuje šanci na nemoc / zmírňuje průběh. proč by melo být horší?

    navic neurodegenerativní problémy po covidu jsou dobře popsány, vznikají rychle.. proč by měly po očkování v dlouhém období být častější než po nemoci, kdyz i v krátkém období je u nemoci vidíme, ale u ockovani ne?

    trošku víc rozvedené do detailů zde

    Why are mRNA vaccines an unlikely cause of any neurodegenerative diseases?
    https://health-desk.org/articles/what-do-we-know-about-the-false-claims-that-a-study-shows-covid-19-mrna-vaccines-lead-to-neurodegenerative-diseases
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Taková prionová choroba se rozvíjí desítky let.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    KRAMERIUS: Netrpěliví vědci. Ještě je brzo. :)
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    Když je ten pátek.
    Vědci si lámou hlavu, proč očkování hromadně neumírají, nejsou neplodní a neposlouchají Billa Gatese | Reflex.cz
    https://www.reflex.cz/clanek/divoky-kacer/114242/vedci-si-lamou-hlavu-proc-ockovani-hromadne-neumiraji-nejsou-neplodni-a-neposlouchaji-billa-gatese.html
    SADSOUL
    SADSOUL --- ---
    SPAMST: Takže ti to už došlo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam