• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Tvoje statistika nad celkem bez ohledu na kategorii tedy neříká to, že očkování vytváří rizika (jak se ti na první pohled může jevit), říká jen, že rizika nepotlačuje dostatečně.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Prostě ti co (správně) odhadli, že jsou rizikovější, ti se taky víc očkovali. Tím ale jejich rizikovost nezmizela, jen ji zmírnili.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    JOHNYTHEDEVIL: Tam asi bude hrát roli, že existuje korelace mezi věkem a mírou očkování (přímá úměra). Takže brát to jako celek je zavádějící. Staří jsou náchylnější, ale kdyby se neočkovali, bylo by to mnohem horší)
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    Zdroj https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky_srovnani data za týden 11-17.7.

    Zpracoval jsem tu statistiku pro srovnání jednotlivých skupin. Přepočet na procenta pro každou skupinu zajišťuje dobré srovnání očkovaní vs neočkovaní. Pro nechápavé se vezme počet nakažených/hospitalizovaných ve zkoumané skupině a vydělí se celkovým počtem lidí v dané skupině ( Neočkovaných 3.450.000, očkovaných 2.460.000, oboostovaných 3.970.000.)

    nově nakažení
    neočkovaní 0,070%
    2dávky 0,085%
    boosted 0,156%

    hospitalizace
    neočkovaní 0,0031%
    2dávky 0,0033%
    boosted 0,0062%

    Nejhůře z toho vycházejí oboostovaní, jejich šance na nákazu a hospitalizaci byla v minulém týdnu oproti neočkovaným zhruba dvojnásobná. Absolutní čísla lidí na jipce jsoupříliž nízká na podobnou analýzu.
    Ta čísla jsou veřejná, každý si to může ověřit sám, zabere to pár minut. Udělá to někdo? Máte to přímo před nosem.
    Jediné, co se mi zdá matoucí je, že mzcr nepočítá do nové nakažených reinfekce. Tam bude podle mě to srovnání vycházet pro očkované mnohem hůře(odhad), odůvodňovat o doufám nemusím, je to zřejmé. Imho je to i důvod, proč ta data o reinfekcích poskytuje jen surová, v podobě grafů a tabulek by to bylo příliž snadné uzřít
    **a teď do mě
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    PALEONTOLOG: jasně. Nechceš se se mnou bavit a proto mi píšeš. Hned to dává smysl.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SPAMST: to se týká jeho vstupů do ukrajnské krize v r 2014. covid je tady samozřejmě déle
    SPAMST
    SPAMST --- ---
    PALEONTOLOG: zase ta matika kovid je 8 rokov :D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JOHNYTHEDEVIL: to nebyla výzva k diskuzi, jsi konzistentní demagog a lhář min. 8 let, nemáme co řešit
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    E2E4: ano. Na osobní útoky jsem se tě již také ptal v souvislosti s jedním konkrétním "člověkem" tady. Ale pokud se nepletu, tak jsi tento dotaz ignoroval.

    PALEONTOLOG: pokus o analýzu? Analýzu toho, že jsme opustili zavedené vědecké postupy? Že najednou zničeho nic stačí k určení nemoci test bez ohledu na celkovou anamnézu? Že se "očkuje" na nádraží bez předchozího vyšetření zdravotního stavu. Že do sebe lidi nechaj dobrovolně prát přípravek u kterého nejsou známy dlouhodobé vedlejší účinky? Co bys na tom chtěl víc analyzovat?

    SADSOUL: krátká paměť. "Kdo se naočkuje neonemocní a nikoho dalšího nenakazí."

    **a tu se dostáváme do situace, kdy na mě pokřikuje x lidí a diskuze není vesměs žádná, jen hádka. Přeju hodně štěstí u čtvrté fávky všem účastníkům největšího experimentu v dějinách.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PALEONTOLOG: no ono to není moc dobrý, omikron (BA.1) ktery bude ve vakcínách je dneska už vyhynulej kmen, a na něj ta kombinovaná vakcina je jen o málo účinnější než wildtype..
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    E2E4: no samo na nejakej aktualni kmen, nebo s polem pusobnosti prekryvajici soucasne varianty. dobra uvaha, premyslim podobne.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PALEONTOLOG: čeho?

    jinak moje úvahy na toto téma zde https://www.nyx.cz/discussion/25108/id/55050478
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    E2E4: za sebe bych teda pockal na utilizaci
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PALEONTOLOG: ano. nový omikronovy budou někdy na podzim / možná v zimě.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MOTYLEK: ja bych si pockal az na podzim, rizikova nejsi.


    E2E4: simte nemam lepsi autoritu v oboru, bude se ockovat znamymi vakcinami na puvodni wuhan, nevis?
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    Sorry, uz to vidim, wow, super :))
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    MOTYLEK: he, co? Zijes v CR?
    Ja mela za to, ze pac nejsem duchodce, 4ku moznaa nekdy....jsem mimo? Jde to?:))
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MOTYLEK: v médiích říkali, že od 18 a od pondělí a bez registrace. registrace spustí (naprogramuji?) až v půlce srpna. WTAF.

    (každopádně do toho místa bez registrace se dá zavolat, na ocko.uzis.cz bývávaly kontakty)
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    E2E4: Ono se to má spustit od zítřka, takže možná je dnes ještě ticho po pěšině. Zachytila jsem akorát 2 reportáže o nadcházejícím očkování 4. dávkou v hlavních zprávách ČT1 a TV Nova, v jedné z nich tvrdili, že zatím to bude pro lidi od 60 let a ohrožené skupiny (nejsem ani jedno z toho), a v druhé, že pro všechny od 18 let. Tak nevím, no. Proto se chci registrovat a možná až příští víkend, abych někde nečekala bez registrace a nezjistila pak, že se ještě neočkuje. Já jsem se registrovala na všechny 3 dávky, co mám, nemám s tím problém.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MOTYLEK: moderna bude asi o chlup lepší za cenu o chlup větších nežádoucích účinků. ale vzhledem k průběhu současný vlny ber co bude rychlejší.

    jo registrace není potřeba, akorát nevím, kde to reálně od pondělka dávají.. (dnes v Praze na novým Smíchově zavřeno, na dveřích ze davaji posilující dávky, ale o 4. nic)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam