Nejbližšími příbuznými wombatů jsou koaly.
Tedy přesněji, koalové medvídkovití, protože nejsprávnější přírodovědecké pojmenování je TEN koala.
A teď nějaká legrační fakta, a že je jich k těmto vačnatcům spoustu:
koalové mají na každé končetině pět prstů. Na každé přední mají dva protistojné palce, kdežto na každé zadní „pouze“ jeden.
Disponují otisky prstů, což je u savců, mimo primátů, docela unikát. Ani pomocí elektronového mikroskopu nelze úplně s jistotou vždy rozeznat koalí otisk od lidského.
Samečci mají rozeklaný penis a samičky dvě dělohy (tak jako mnozí jiní vačnatci). I přesto, že by vás to mohlo hned napadnout, se dvojčata narodí velice vzácně.
Dřív měli koalové větší mozek. Ale patrně proto, že jedí téměř jen eukalyptus, což je potrava hodně chudá na živiny, mozek se jim prostě... časem zcrvrkl. Velkou část dutiny lebeční vyplňuje mozkomíšní mok, na vrcholu mozkového kmenu pak sedí dvě malé hemisféry, které se nedotýkají ani jedna druhé, ani lebečních kostí. K takovéhle redukci velikosti mozku došlo na planetě Zemi pouze u koalů.
Po najedení taková koala tráví listy blahovičníku (tedy eukalyptu) 16-18 hodin. Předtím je převelice důkladně rozžvýká na jemnou kašičku. Pro většinu ostatních tvorů by takové jídlo bylo ve větším množství toxické, ale koala pomocí svých jater a silně vyvinutého slepého a koncového střeva, kde se nachází velké množství mikrobů napomáhajících rozkladu toxinů hlavně díky procesu fermentace, listy o jedovatost pomaličku připraví a zároveň z nich vytříská maximum živin.
Krom eukalyptu si dají, když je k dispozici, listí i jiných stromů, třeba čajovníku australského, manuka nebo acai, a proto mají koalové pod hustou srstí jistě nádherně vyživenou, hydratovanou, hebkou, zářivou a čistou pleť.