• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FAIRIELLALesní chundelatosti
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    jelen sika





    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Dobrá zpráva pro lesníky, špatná pro chovatele. V Jizerských horách žije smečka vlků

    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/dobra-zprava-pro-lesniky-spatna-pro-chovatele-v-jizerskych-h
    NYX
    NYX --- ---
    Projde tahle divokokocici chundelatost s integrovanymi antenkami? :-) Caracal caracal



    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    hrdličky divoké (z Fb skupiny Birding CZ od autorky fotografie Dagmar Stříbrné)

    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    FAIRIELLA: vypadá jako oblečenej v pyžamku! :)
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Mládě tapíra čabrakového.





    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Zjištění dnešního dne - jeleni mají chlupaté koule! A teda tahle fotopast je na skvělé dálnici. Spousta chundelatostí v pohybu.

    Jeseň medzi skalami (Fotopasca Veľká Fatra)
    https://www.youtube.com/watch?v=_C1N3RDplNw

    ALDARION
    ALDARION --- ---
    A že jsou chundelatí! ;)

    ALDARION
    ALDARION --- ---
    FAIRIELLA: Pak nezbývá, než vyrazit za tučňáky novozélandskými! ;)



    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Vzpomínka na léto... ;)

    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    K tématu mám zas jedno video :-)
    Velká houbová loupež. Veverka si pochutnala na ostře sledovaném hřibu - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...ka-houbova-loupez-veverka-si-pochutnala-na-ostre-sledovanem-hribu-40329608
    NYX
    NYX --- ---
    ELIZHANNAH: me google-fu rika, ze je primo miluji :-)
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    NYX: ty jsou krásný! Zajímalo by mě, zda veverky opravdu jedí houby. Nebo si s nimi jen hrají?
    NYX
    NYX --- ---
    Nemuzu spat, tak hledam chundelatosti :-)











    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    FAIRIELLA: kolokolo! velkej jako šnek! :O :))
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    ELIZHANNAH: No a (nejen) proto tu v Lesních chundelatostech jsme, abychom si rozšířili obzory! :D

    Rovnou jsem našla ještě jednu potvůrku. V Jižní Americe se jí říká Monito del monte, neboli opička z hor. O žádnou opičku ale nejde, jde, vzato kolem a kolem, o maličkého vačnatce, jediného zástupce z řádu kolokolů. A patří do čeledi, no... víte... kolokolovitých. Jmenuje se... kolokolo. Já za to nemůžu.







    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    FAIRIELLA: díky za osvětu :) No, je to pro mě přece jen dost neznámý zvířátko :)
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    FAIRIELLA: A ještě poslední dodatek, mezi possumovité patří i vakovec létavý, který se tu u nás v Chundelatostech objevil už v minulosti. ;)

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Kusuovi liščímu je příbuzný tento possum, který už do čeledi possumovitých patří. Je to taky dvojitozubec a vačnatec a dokonce patří i mezi kuskusovité. Ano, taxonomie zvířat je někdy obzvlášť zapeklitá.

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    FAIRIELLA: to šedobílé s krysím ocáskem, to jsou vačice virginské a žijí v severní Americe. :) Patří do sice též do podtřídy vačnatců, ale pod řád vačic, čeleď vačicovití. Vačice můžou mít až 12 mláďat v jednom vrhu!

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam