• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMANTNetoxická maskulinita - Pozitivní mužnost - fanklub denisy pokorne
    NYA
    NYA --- ---
    AMANT: vtip jsem pochopila :) ale pro ty, kterým by to třeba nebylo tak jasný:
    Není to tak, že by tito tři muži měli všechny děti, co se tehdy narodily. Ale že jejich synové, vnuci a pravnuci postupně převálcovali svoje případné konkurenty..
    (alespoň to vyplývá z tohoto výzkumu, který může být časem třeba zpřesněn, vzhledem k vývoji technologií)
    AMANT
    AMANT --- ---
    NYA: "žili asi před 3500 až 7300 lety" - tak to se to plodi, kdyz zijes skoro 4000 let:))
    zajimavy to je, pro me hlavne kvuli tem casovejm udajum. to mohli byt soucasnici Sumeru, nebo odtamtud treba primo pochazeli, imho z toho nevyplyva, ze nutne museli zit na uzemi Evropy.

    tohle je taky zajimavy, odhaduje se, ze ten Adam byl nejmin o 70000 let starsi:)
    Mitochondriální Eva – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Mitochondri%C3%A1ln%C3%AD_Eva
    Poslední společný předek (Y-DNA) – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Posledn%C3%AD_spole%C4%8Dn%C3%BD_p%C5%99edek_(Y-DNA)


    R_U_SIRIOUS: piloty RAF za druhy svetovy:)
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    NYA:

    ...Oni a jejich rody pravděpodobně získali monopol nad ženami, jejichž synové tak získali právě tuto genetickou výbavu.

    Tak a teď mám i novýho hrdinu. Otce Kurgana...anebo strejdu Kromaňonce? No byli prý jenom tři. :-)
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Pánové, napadla mě taková zdvořilostní "How are you" otázka, jenom aby řeč nestála. Měli jste v dětství, mládí nebo máte nějakého vzorového hrdinu? Někoho, kdo vás inspiroval nebo koho jste obdivovali?

    Já bych to vzal popořádku: Old Shutterhand, Superman, pak spousta českých pilotů za Kanálem (Fajtl, Vašátko, Peřina...), jednou ve snu jsem si říkal, že bych někdy mohl udělat něco jako Hugh Dowding, který vybudoval systém protiletecké radarové obrany Británie, a díky tomu taky uštědřil Hitlerovi první porážku.

    ...Mno ale moje skutečnost je mnohem prozaičtější, jediný, co se mi v životě asi podařilo, bylo přistěhovat se do Brd. Akorát ten emerickej radar sem onehdá nějak zapomněl dorazit, možná by se hodil. Hm, mno nic, jenom plkám...

    Co vy?
    NYA
    NYA --- ---
    Asi to nic o ničem nevypovídá, ale je to zajímavý

    Evropané jsou potomky pouze tří mužů. Jejich rodové linie vytlačily všechny ostatní | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/...jsou-potomky-pouze-tri-muzu-jejich-rodove-linie-vytlacily-vsechny-8457090
    EKG
    EKG --- ---
    A mesicniho paviana za uplnku bude linkovat kdo?

    EKG
    EKG --- ---
    R_U_SIRIOUS: "jako ... to, ne? Normalne..."
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    AMANT: Ano, tak něco. Tady to asi nejde. Možná někde jinde odkazem...třeba limesurvey.org. Nevím, jenom takovej nápad.
    AMANT
    AMANT --- ---
    R_U_SIRIOUS: tak tomu se v sociologii rika otevreny dotaznik nebo anketa ne? nevybiras z predem danych moznosti a klidne zadna odpoved nemusi byt nutne "spravna". Nevim, jestli tu neco takovyho jde..
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    AMANT: Jako volnoasociativní hádanka. Zajímaly by mě doplnění a la Rorschachuf test jako dokončení "Muž je jako..." nebo "Muži jsou jako..."
    AMANT
    AMANT --- ---
    R_U_SIRIOUS: jako hadanka nebo otevreny dotaznik nebo jak to myslis?
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Tady se asi nedá vytvořit anketa, kam by se doplnil nějaký text jako odpověď, že? Napadla mě taková doplňovačka, ale bylo by potřeba, aby se odpovědi zobrazily až po doplnění...
    EKG
    EKG --- ---
    YMLADRIS: Jo vlastne, pro to jsem nedavno vyvinul oznaceni: "nizko a pomalu".
    EKG
    EKG --- ---
    YMLADRIS: Ani mi nemluv. Dobrymi umysly dlazdi lide cestu do pekla. Bohuzel obvykle ne pro sebe.
    EKG
    EKG --- ---
    ZUULUU: Spravne! Manstream ... z Hradu ven!
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    EKG: nó podle me zeny v tomto maji maslo na hlave taky. jde tam o to pachani dobra, maminka vi nejlip co je pro tebe dobry, snaha donutit dite aby se chovalo nejak a tudiz matka se pak mohla citit jako uspesna matka, a pod ...
    EKG
    EKG --- ---
    YMLADRIS: batole v manstreamove rodině, ale to je vyborny preklep;)

    Manstream - neustaly proud vynucene, normalizovane maskulinity.
    AMANT
    AMANT --- ---
    YMLADRIS: jj, to utlumovani ve 2-3 letech, to je sileny, to delala matka meho prvorozeneho. ale ono to se to u nich nejak dedi, takova malomestska drezura. jeji segra ma dve dcery 16 a 19 let a chova se k nim tak, ze kdyby se tak chovala ke zviratum, tak ji bud pojdou, a/nebo ji zavrou. se nemuzou dockat, az vypadnou po stredni. docela se divim, ze uz nebydlej s nakym "pritelem" od 15. otec v tom ma taky roli...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    AMANT: ono se to málo ví, že to není jen vzdělávání, ale celková filosofie "co děti potřebují". já ve svým punk stylu jsem si z toho vzala co se mi líbilo, čili to co teď napíšu asi úplně 100% nemusí tak být v monte učebnici. Takže co dítě (člověk) potřebuje

    - stanovovat si samo cíle (u dětí jsou vyloženě senzitivní období, např. ho zaujme lézt po schodech a týden v tahu lze po schodech. úkol rodiče - poskytnout schody)
    - zkoumat včetně destrukce (batolatům se dělá "yes space" tj prostor kde nemají co zničit a můžou tam dělat cokoliv je napadne. versus český zavírání do ohrádek, uvazování do židliček nebo neustálá snaha dvouleťáka "vychovat" ani na něco nesahal, něco nedělal)
    - být ve flow (ponořit se do nějaký činnosti, např. trhání, přelívání, házení, čmárání, .. úkol rodiče: nějak to umožnit a NEPRUDIT, tj neradit, nechválit, neotravovat, .. netáhnout to někam protože ty se nudíš, nebo ho chceš rozvíjet, vychovávat, .. stav flow je hrozně cennej
    - být kompetentnní (některý děti milujou ten pocit že JÁ jsem zalil květinu!!! JÁ jsem se nakrmil lžičkou!!! úkol rodiče - umožnit to konstruktivně tak aby ti nejeblo z následného úklidu, a neomezovat děcko na hraní ve smyslu mačkání tlačítek na tupé FischerPrize hračce která ovšem negeneruje mess takže je velice oblíbená)
    - atd.

    K čemu to má být. Dítě (člověk), kterej má naplněný potřeby, nemá takovou frustraci a bezmoc, jednak se líp rozvíjí a druhak se s ním mnohem líp funguje, nejsou vzteklý scény kvůli každý prkotine (vztek bývá z přetížení, z bezmoci, .. batole v manstreamove rodině se vlastne citi jako se dospeli citi ted v lockdownu. ma uz predstavivost ale NESMI NIC DELAT, za vsechno je POJEB, ma furt akorat poslouchat...)

    monte nejde ovladnout tak ze nakoupis par monte hracek, chce to spis trochu do hloubky pochopit ty principy a pak experimentovat na vlastnim decku, co vlastne chce ono

    osli mustek na krizi muzstvi: mozna kdyby chlapci byli od detstvi vedeni monte stylem, jsou treba nekde jinde :)
    EKG
    EKG --- ---
    ZUULUU: Jo, alergie na jabka se obvykle utvari az v dospelosti;)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam