• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESOLUTŽlučník - žlučové kameny, kolika, léčba, operace, zkušenosti, rady, prevence atd..
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    CUKI: Hm, to mi připomíná mou situaci před třemi léty u obvoďáka :/ Měl jsem jasné ( z dnešního pohledu) žlučníkové záchvaty, ale nejvíc se to projevovalo bolestí na zádech spíše uprostřed a zároveň vepředu na hrudi naproti. No, tak se to řešilo jako potíže se skoliózou (mám, ale fakt malý úhel). Od té doby jsem dost cvičil na páteř a poslední rok už bez bolestí. Tedy do několika po sobě jdoucích mnohem silnějších záchvatů, kde už jsem musel sám hledat a na dr. se nespoléhat. Po příchodu k tomu samému obvoďákovi s tím, že jsem nejspíš prodělal žlučníkové záchvaty to ani neřešil on, jen sestřička-odběr krve a objednání na ultrazvuk, kde se jakési potíže potvrdily, kameny ne "jen" blátíčko. Nicméně mě to silně omezuje už měsíc v běžném životě .. Tedy, už hledám jiného obvodního..
    MONROE
    MONROE --- ---
    Ja, si pri vydelani zlucniku rekla, ze chci i slepak. :D
    CUKI
    CUKI --- ---
    TOM_HOST: To je možná mnou. Já se jen snažil popsat všechny příznaky co by teoreticky mohli mít něco společnýho, třeba to jsou dvě odlišné věci (možná i pravděpodobněji jsou)
    CORNELA: Zkusím se k němu objednat, ty ho znáš nějak víc?
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    CORNELA: Tak zas takovy strelec nejsem :) on me nevysetril ... jenom jsem mu to rekl a jeho odpoved byla ze to je nejspis slepak a ze takhle muze zlobit ;) coz dava samosebou logiku pac v tech mistech toho zas tolik neni ale proto me zarazi ze to tady nekdo zminuje ve spojitosti se zlucnikem
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Jo tak toho znám, jen jsem nevěděl že dělá tohle a že už není v Hořovicích ale na Františku.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Tak doktorů s takovým jménem jsem našel hned několik, měl jsem pocit že tenhle řeší apendix, nechceš to blíže konkretizovat :-)
    jinak díky za pomoc,vážím si toho, jen to není z toho textu úplně zřejmé.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: To nejdřív budu muset nějakého najít. Moje současná obvodní lékařky by nejraději dělala jen preventivní prohlídky, ale že by chtěla nějak řešit co mi je, to ani náhodou.
    No snažím se někam objednat na gastroenterologii, ale je to marný termíny dlouhé a z posledního mě vyhodili i když mě telefonicky hodinu předtím sami nabídli termín. Po tom co jsem byl asi 4měsíce objednaný. Pokud nic jiného neseženu objednám se do Motola, ale to je až poslední.
    CUKI
    CUKI --- ---
    no na to mi to právě nesedí a nebo je to další případně související problém s tím hlavním, který řeším...
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Tedy koexistovat můžeš s obojím celý život :-)
    No a jaké jsou příznaky u toho chronického stavu?
    CUKI
    CUKI --- ---
    TOM_HOST:
    CORNELA: Mě to bolí na obou místech (ne zároveň), ale na slepák nemám žádné příznaky:
    Příznaky
    Bolesti kolem pupku,
    bolesti na pravé straně podbřišku,
    malátnost,
    zvýšená teplota,
    zrychlený tep,
    zvracení,
    průjem,
    nechutenství,
    zácpa.

    z toho mám jen ty bolesti u toho slepáku a to místo není podle mě úplně to samé.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    CUKI: Ta bolest kousek od slepaku muze byt taky zlucnikem? Trapi me to uz rok ... ne nonstop ale obcas to zazlobi ... doktor mi rek ze to slepak muze delat ale moc tomu neverim ... bolest v oblasti zlucniku mivam taky ale ne tak casto
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Kurkuma ano, či ne? Co si o tom myslíte?
    Klasika.. Člověk hledá v knihách i na netu co by mu mohlo pomoci. A u téměř každé byliny/potraviny najdete pro i proti.
    Osobně jsem užíval kurkumu téměř denně více, než rok.. Nevím, zda mohlo mít nějakou souvislost, ale krátce před záchvaty mi kurkuma došla..
    nevím. Momentálně ji neužívám, čekám, hledám :)
    Kurkuma je nebezpečná, pokud patříte mezi tyto lidi - www.Vitalitis.cz
    https://vitalitis.cz/2016/11/01/prestante-uzivat-kurkumu-pokud-patrite-mezi-tyto-lidi/
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Z knihy Nová miniencyklopédia prírodnej liečby - Igor Bukovský. Část pro ty, kteří již žlučník nemají :

    Lidé bez žlučníku mají zvýšené riziko vzniku rakoviny tlustého střeva - žluč nemá zásobník a tak stále vytéká do střeva, kde se jí zmocní baktérie a z tohoto jejich "mejdanu" vznikají silné karcinogeny. Proto je velice důležité jíst menší porce v kratších časových intervalech a dbali o :
    - dostatečný pitný režim
    - příjem vitamínu C
    - příjem vlákniny
    - k tomu každý týden snězte minimálně dva šálky kapustové zeleniny
    - denně 1/2 lžičky kurkumy
    - celoročně vhodné probiotika
    To vše spolu velmi účinně chrání před rakovinou tlustého střeva.
    MONROE
    MONROE --- ---
    RESOLUT: Je, jakoby me nekdo bodnul nozem. Desi me tim, ze se mi ucpou zlucovody.
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    RESOLUT: Ještě brzy přidám pár tipů z jedné jeho knihy. Je tam i info, jak postupovat a jak se stravovat v případě, že již žlučník nemáte.
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Ačkoliv někteří Igora Bukovského příliš nemusí, nenašel jsem lepší CZ/SK video o vysvětlení funkce žlučníku, žluči, novinek ve výzkumu a také některých řešení.
    Žlč = lepší obvod pásu, krajšia koža a zdravý mozog
    https://www.youtube.com/watch?v=oUlLeYX0tcs&t=322s
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    MONROE: :/ Tak to je taky síla.. No, co tak pročítám zahraniční i naše diskuze na FB, tak je to bohužel celkem častý jev.
    MONROE
    MONROE --- ---
    Se zlucnikem zadny priznaky, pro jistotu vyoperovan, zachvaty prisly az po vyoperovani. :)
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Já měl od dětství (asi od deseti let) problémy se zažíváním, po tučných a kořeněných jídlech mi bylo špatně, někdy tak, že jsem ležel na posteli a nemohl se bolestí hnout. Tenkrát to diagnostikovali jako problémy se žaludkem a dietou se to částečně spravilo, zvlášť, když jsem se dal na vegetariánství, ale stejně mi často večer bývalo těžko. V září 2019 jsem pak po letech měl z ničeho tři záchvaty během 14 dní.
    Třetí záchvat byl po pivu, Otevřel jsem si lahvový, dal jeden lok a v tu chvíli jako by mě někdo bodnul kudlou pod žebra a páral. Spadnul jsem na postel a dobrou půlhodinu jsem se nemohl bolestí hýbat ani mluvit, jen pomalu dýchat. Tenkrát jsem si pořád myslel, že je to žaludek.

    Šel jsem na vyšetření a našli mi kamínky v žlučníku. Mám to dědičný, máma i děda z matčiny strany mají žlučník pryč. Začátkem prosince 2019 mi ho odstranili a na Vánoce už jsem mohl jíst a dělat cokoliv a jsem bez problémů.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Dám cokoliv za to zbavit se těchto problémů. Ještě před deseti lety mě živil triatlon. Dneska mě dělá problém i běžná fyzická práce na stavbě. Místo 3 pytlů cementu poberu jeden a jsem rád :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam