• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESOLUTŽlučník - žlučové kameny, kolika, léčba, operace, zkušenosti, rady, prevence atd..
    HANZO
    HANZO --- ---
    Mam jeden velký kámen a obcas silné bolesti kolem jater a jinak asi nic. Tak velký kámen prý ničemu nevadí.
    MONROE
    MONROE --- ---
    ZBYNEK: Mela jsem planovanou po utz, kde jsem mela pry kamenolom. Zadny problemy ale. Az po, no.
    Delali obe veci laparo, pod slepakem absces.

    Se slepakem jsem mela x problemu.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    MONROE: To se dá říct při plánované, ne při akutní operaci... A záleží i na tom, jestli se to dělá klasicky, nebo laparoskopicky
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    CUKI: Tak az tam budes zeptej se na tu bolest kolem slepaku! :)
    MONROE
    MONROE --- ---
    CUKI: Musis rict. :D
    CUKI
    CUKI --- ---
    MONROE: takovej wishlist, aby mi tam pak ještě něco zbylo :-D

    RESOLUT: no ona ani neobjedná všechno strašně bagatelizuje od té doby co zjistila že jsem vegetarián. Když jsem ji řekl že když mě bylo špatně strávil jsem tejden na piškotech a pak jsem si k tomu dusil rejži a tofu a mrkev tak od ní zaznělo že tofu určitě neee, ale když jsem se zeptal proč, tak z ní vypadlo že vlastně neví co je to tofu...
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    CUKI: Hm, to mi připomíná mou situaci před třemi léty u obvoďáka :/ Měl jsem jasné ( z dnešního pohledu) žlučníkové záchvaty, ale nejvíc se to projevovalo bolestí na zádech spíše uprostřed a zároveň vepředu na hrudi naproti. No, tak se to řešilo jako potíže se skoliózou (mám, ale fakt malý úhel). Od té doby jsem dost cvičil na páteř a poslední rok už bez bolestí. Tedy do několika po sobě jdoucích mnohem silnějších záchvatů, kde už jsem musel sám hledat a na dr. se nespoléhat. Po příchodu k tomu samému obvoďákovi s tím, že jsem nejspíš prodělal žlučníkové záchvaty to ani neřešil on, jen sestřička-odběr krve a objednání na ultrazvuk, kde se jakési potíže potvrdily, kameny ne "jen" blátíčko. Nicméně mě to silně omezuje už měsíc v běžném životě .. Tedy, už hledám jiného obvodního..
    MONROE
    MONROE --- ---
    Ja, si pri vydelani zlucniku rekla, ze chci i slepak. :D
    CUKI
    CUKI --- ---
    TOM_HOST: To je možná mnou. Já se jen snažil popsat všechny příznaky co by teoreticky mohli mít něco společnýho, třeba to jsou dvě odlišné věci (možná i pravděpodobněji jsou)
    CORNELA: Zkusím se k němu objednat, ty ho znáš nějak víc?
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    CORNELA: Tak zas takovy strelec nejsem :) on me nevysetril ... jenom jsem mu to rekl a jeho odpoved byla ze to je nejspis slepak a ze takhle muze zlobit ;) coz dava samosebou logiku pac v tech mistech toho zas tolik neni ale proto me zarazi ze to tady nekdo zminuje ve spojitosti se zlucnikem
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Jo tak toho znám, jen jsem nevěděl že dělá tohle a že už není v Hořovicích ale na Františku.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Tak doktorů s takovým jménem jsem našel hned několik, měl jsem pocit že tenhle řeší apendix, nechceš to blíže konkretizovat :-)
    jinak díky za pomoc,vážím si toho, jen to není z toho textu úplně zřejmé.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: To nejdřív budu muset nějakého najít. Moje současná obvodní lékařky by nejraději dělala jen preventivní prohlídky, ale že by chtěla nějak řešit co mi je, to ani náhodou.
    No snažím se někam objednat na gastroenterologii, ale je to marný termíny dlouhé a z posledního mě vyhodili i když mě telefonicky hodinu předtím sami nabídli termín. Po tom co jsem byl asi 4měsíce objednaný. Pokud nic jiného neseženu objednám se do Motola, ale to je až poslední.
    CUKI
    CUKI --- ---
    no na to mi to právě nesedí a nebo je to další případně související problém s tím hlavním, který řeším...
    CUKI
    CUKI --- ---
    CORNELA: Tedy koexistovat můžeš s obojím celý život :-)
    No a jaké jsou příznaky u toho chronického stavu?
    CUKI
    CUKI --- ---
    TOM_HOST:
    CORNELA: Mě to bolí na obou místech (ne zároveň), ale na slepák nemám žádné příznaky:
    Příznaky
    Bolesti kolem pupku,
    bolesti na pravé straně podbřišku,
    malátnost,
    zvýšená teplota,
    zrychlený tep,
    zvracení,
    průjem,
    nechutenství,
    zácpa.

    z toho mám jen ty bolesti u toho slepáku a to místo není podle mě úplně to samé.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    CUKI: Ta bolest kousek od slepaku muze byt taky zlucnikem? Trapi me to uz rok ... ne nonstop ale obcas to zazlobi ... doktor mi rek ze to slepak muze delat ale moc tomu neverim ... bolest v oblasti zlucniku mivam taky ale ne tak casto
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Kurkuma ano, či ne? Co si o tom myslíte?
    Klasika.. Člověk hledá v knihách i na netu co by mu mohlo pomoci. A u téměř každé byliny/potraviny najdete pro i proti.
    Osobně jsem užíval kurkumu téměř denně více, než rok.. Nevím, zda mohlo mít nějakou souvislost, ale krátce před záchvaty mi kurkuma došla..
    nevím. Momentálně ji neužívám, čekám, hledám :)
    Kurkuma je nebezpečná, pokud patříte mezi tyto lidi - www.Vitalitis.cz
    https://vitalitis.cz/2016/11/01/prestante-uzivat-kurkumu-pokud-patrite-mezi-tyto-lidi/
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Z knihy Nová miniencyklopédia prírodnej liečby - Igor Bukovský. Část pro ty, kteří již žlučník nemají :

    Lidé bez žlučníku mají zvýšené riziko vzniku rakoviny tlustého střeva - žluč nemá zásobník a tak stále vytéká do střeva, kde se jí zmocní baktérie a z tohoto jejich "mejdanu" vznikají silné karcinogeny. Proto je velice důležité jíst menší porce v kratších časových intervalech a dbali o :
    - dostatečný pitný režim
    - příjem vitamínu C
    - příjem vlákniny
    - k tomu každý týden snězte minimálně dva šálky kapustové zeleniny
    - denně 1/2 lžičky kurkumy
    - celoročně vhodné probiotika
    To vše spolu velmi účinně chrání před rakovinou tlustého střeva.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam