• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CESTOVATEL87Cestovatelská seznamka
    ZRZATACACORA
    ZRZATACACORA --- ---
    Čau, toulam se ve Španělsku, máme volný místo do Česka za dva měsíce, kdyby někdo potřeboval. Případně se rádi setkáme s lidma, už nám trochu hrabe, jak jsme pořád spolu :) okolí Valencie.
    SMRADOCH
    SMRADOCH --- ---
    Proč ty downvoty? Pozvání myslím vážně, charakteristiku taky. Vím o čem mluvím, žiju tu dost dlouho. Tady i non-stop benzínka zavírá v jedenáct večer.

    Kdo se chce přijet chvíli nudit a pak to spláchnout nějakým drinkem, ozvěte se mi, domluvíme program i přespání.
    SMRADOCH
    SMRADOCH --- ---
    Přijeďte do Čáslavi. Je tu sice hovno, ale zato je to pěkná díra. :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOOMBRINGER: popřemejšlej o omezení v jednotlivých místech: https://www.rtve.es/noticias/20210414/mapa-confinamientos-espana-coronavirus-restricciones/2041269.shtml

    Na tenhle termín bych to viděl na někam do Galicie, Asturie

    V zimě solo Andalusia :-D
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    KOC256: Ja 5 let ve Spanelsku bydlel, tak uz si dokazu pocasi trochu predstavit. A s vedrem nemam problem. :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DOOMBRINGER:
    No jen jsem si vzpomnel na predlonske leto na Malorce, kde to bylo fakt peklo :-). Takže dovolená fajn, ale že bych v tom chtěl pracovat :o)

    Jinak dobré pivo tam je alhambra :-)
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    KOC256: Je to homeoffice, ale musim byt na uzemi Spanelska. :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DOOMBRINGER:
    A jako robota v terénu, v baráku nebo "doma"?
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    KOC256: Já vím, ale dostal jsem job, při který musím dělat na území Španělska. :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DOOMBRINGER:
    Fandím, ale léto je pěkné i u nás. Zima by tam byla lepší ;-) A preferuji Andalusii...
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    Já teda můžu hodit svůj "inzerát".

    Chystám se od května na minimálně 3 měsíce do Španělska (možná Kanáry, možná Madrid, možná Barcelona, možná úpně někde jinde. Zatím nevím kam.)

    Tak pokud by si někdo chtěl pronajmout na 3 měsíce někde byt a podělit se o náklady, tak do pošty. :)
    CYBER_GEORGE
    CYBER_GEORGE --- ---
    JINX: co ja vim, tak to uz spustili minimalne v USA - Excelsior Pass od IBM. Ale co jsem cetl, moc to tedy nefunguje. Mj. proto, ze QR kody nejsou chraneny otiskem prstu.
    JINX
    JINX --- ---
    Ad ty testy: sledujete nekdo stav ohledne passport aplikaci do mobilu? Funguje to uz nekde? zabyva se tim nejake jine auditko?
    CYBER_GEORGE
    CYBER_GEORGE --- ---
    Jinak jeste bych chtel napsat k tem testum, chapu, ze ne kazdemu to vyhovuje, ale ja osobne bych na ne sel treba i kdyby to povinne nebylo. Myslim, ze pokud chce v soucasne dobe nekdo cestovat, tak by mel byt alespon trochu zodpovedny i sam o sobe. Proto jsem si nechal delat PCR i na pritomnost obou mutaci, pro vetsi jistotu. Proste pokud jednou jedu za lidmi, na kterych mi zalezi a mam v umyslu tu s nimi byt delsi dobu, tak nebudu riskovat a snazit se tyhle veci nejak obchazet.

    Ze v klidu obejdu uplne nesmyslny zakaz prespani v hotelu noc pred odletem, to uz je jina vec.
    CYBER_GEORGE
    CYBER_GEORGE --- ---
    Co se tyce CR, tak me nekontroloval nikdo ani jednou a to jsem jel z Olomoucka do Prahy na letiste, pak se vracel (kvuli problemu s testem, na ktery jsem puvodne chtel jit primo na letisti) a dalsi den jel z Olomoucka do Brna na test a pozdeji znovu do Prahy.

    Jedine co me trochu vyvedlo z miry bylo to, ze mi nedovolili spat v hotelu primo na letisti a to ani s cerstvym negativnim testem + letenkou na dalsi den brzy rano. Pozadovali po me potvrzeni z Peru, ze jde o sluzebni cestu... jeste navic v anglictine. :)) Naivne jsem si myslel, ze to opatreni se vztahuje jen na cesty v ramci CR, nikolik za ucelem vycestovani do zahranici... ale zjevne ne. Tak jsem si nasel jeden penzion kousek od letiste, kde s tim za danych okolnosti zadny problem nemeli.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOOMBRINGER: dík, to se hodí pokud to často aktualizujou.
    DOOMBRINGER: Špatnýho asi nic, ale já mám rád kontinuitu. Ono je to úplně něco jiného když se tam dostaneš postupně než když někam doletíš letadlem. Navíc letadlem nepoletím se psem a to je pro mě zásadní vada.
    No a nejbližší země, kde jsem nebyl je to Turecko s Íránem. Takovej bílej flek na mapě, kterej jsem obkroužil z mnoha stran (Řecko, Rusko, Gruzie, Arménie, Ázerbájdžán, Sýrie) a je relativně blízko. Většinou mi vždy chybělo vízum a někdy i čas, no :-(
    Navíc je tam co vidět.

    Já vím, můžu někam letět (bez psa) doufat v negativní PCR, ale to prostě není ono, navíc v mnoha těch zemích jsou další a další restrikce v cestování. A i když něco takového podniknem, tak tohle je max tak na měsíc...
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOOMBRINGER: kde tady?
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    CUKI: A co je špatný na tom cestovat jen v jedný zemi?
    Hele, můžeš brečet a zůstávat doma, to je na tobě. Nebo se můžeš přizpůsobit.

    Tady je nějakým způsobem funkční seznam kam můžeš a za jakých podmínek.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Další cesta kterou jsem ještě na té poslední plánoval do Turecka a Iránu (díky Marockému informační embargu po návratu ze Západní Sahary jsem netušili co je Covid až do té doby než jsme dostali v DE SMS MZV):

    Jen jedna cesta cca 10 hranic: CZ, SK, HU, HR, BIH, MNE, AL, MK, GR, TR a IR :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam