• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JVMLOKFATE RPG (OOC)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    me by zajimalo, jaka je ve skupine preference prostredi a -> zapletky. jestli jako se budeme ozrali špičkovat na základně a sem tam si hodime kostkama jestli jsme se z toho nepoblili, jestli jsme nezmrvili operaci nebo pretahli sestricku, nebo jestli budeme i mimo zakladnu resit nejaky velky problem... nebo jestli Fate to ma i tak, ze si prostě udelame postavy a pak se uvidi co vlastne budeme chtit delat a podle toho se to bude i cele vyvijet :)
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    KARADUM: OK, zapracuji!
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    KARADUM: Dal jsem tam zatím dva ze vztahů (viz nástěnka) a zamyslím se nad tím ještě. Díky za nápady. ;)
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    ALTAR_OF_FILTH: Podobne bych navrhl upravy (zminuji jen zmeny):
    Aspekty
    Z nedavne historie a ostatnich a vztahu zkus vybrat tri (nebo stvorit) co budou aspekty. Hlavni koncept a problem jsou jasne aspekty. Bezkonfliktni, Slabost pro zeny, Volim snadne cesty, Zavisi na me cela nemocnice, Prizpusobim se jak mentalne tak fyzicky, Pokora co hranici s nedostatkem sebevedomi

    Triky
    (i) umí operovat bez profesionálního vybavení, pokud bojuje o život pacienta (alias chirurgie i bez potrebneho materialu);
    (ii) při výkonu lékařského povolání ignoruje opilost (alias opilost ani alkoholismus nelze proti tobe pouzit v pripade operovani);
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    BURKHAR: FATE AFAIK - chceme aspekty, tj. shrnout postavu to nakonec 5 aspektů pro začátek a triky by měly být jasně vymezené. Tedy bych doporučil následující úpravy:

    Aspekty
    Z konceptu - polyhistor
    Z problemu - vyber si, co chces pojmout negativne :D Je toho moc. Ale treba v konfliktu Odpurce valky by mohl byt problem.
    Nedavna historie - Jsem tu z donuceni
    Vazba - Intelektualni vecery, Samotar

    Triky
    "Albert Einstein je můj mladší bratr." - Vyřeší bravurně rychle jakýkoliv vědecký problém během několika sekund.Pokud má dostatek dat a podkladů, může si vědecký problém odvodit, +2 k učenosti.
    "Ušiju z hovna bič." - Dokáže postavit funkční a pojízdné auto z hromady šrotu a pneumatik a podobné analogie. Tj, může použít řemesla i pokud nejsou k dispozici potřebné materiály a musí tedy improvizovat.
    "Mám všem říct, že pícháš Praporčici Hildegardu?!" - Pokud jej někdo otravuje, zastrašuje jej provokací a dokáže udeřit na jakoukoliv citlivou oblast, kterou díky schopnosti vyšetřování a obrovské dedukce má. Je mu prostě všechno hned jasné. Pokud ho někdo zastrašuje, může použít účinně provokaci na obranu, +2 v takové situaci.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Aspekty jsem přidal.
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    Updatoval jsem nastenku se settingem. Nahraji, mozna uz spis do IC, minimalne plan tabora z MASHED a prevedu jeste soupisku "personalu".

    K postavam prosim dejte i ID at mam hrace spojeneho s postavou.
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    KARADUM: Jestli se na tom máme něco naučit, tak podporuju otevřenou.
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    AVATAR: Pletichy jdou stale, ale hraci o nich otevrene hovori, v OOC se muzes klidne domluvit s druhym hracem, ze podraz tve postavy bude vyborny prvek v pribehu.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Ja jsem pro otevrenou hru. Pletichy proti hernim postavam me moc nelakaj. Dopadne to vzdycky tak, ze to rozbije pribeh / hru.
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    Po odprednaseni doplnim na nastenku sem setting i s tim sefem nemocnice. Prominte, ze to tak trva. Jinak ale jeste dotaz, zda chcete hrat s otevrenou hru (alias vsechny informace sdilene) nebo ne.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    BURKHAR: IIRC můžeš nedávnou historii a vztahy využít k vytvoření nějakých vedlejší aspektů své postavy, které doplní její hlavní koncept. Důležité je, aby byly dostatečně specifické, aby se pak dalo posoudit, jestli se na nějakou situaci dají vztáhnout...
    viz ALTAR_OF_FILTH to má podle mě dobře udělané, inspiroval jsem se od něj
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Jak je to s těmi aspekty tedy?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    KARADUM: ok mrknu na to, jeste nebyl cas :)
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    JVMLOK: Imo muzeme zacit i vypravet a potom dotvorit setting jak to pujde, viz treba to video. K sefovi se dostanu...
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    Já se držím ohledně hodností předlohy, takže u vrchní sestry předpokládám majora a sestry pak kdekoli pod tím.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    KARADUM: ja jsem pro kazdou variantu. Jen premyslim jak to uchopime...je to takovy...co bylo driv, slepice nebo vejce? Postava nebo setting?
    Takhle to vypada, ze dokoncime zakladni nastrel postav, pak si pohrajeme se setingem a pak rinalni ladeni postav.
    Nevadi mi to, at nedojde k mylce. Jen sleduju ten kreativni proces :-)
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    AVATAR: Cokoliv pod plukovnika. Jako vrchni sestra bys asi byl i pod nasimi doktory, tedy mozna neco jako nadpraporcik?


    JVMLOK: Na tomto Geek and Sundry videu je videt pripad, kdy spolecne vytvareji svet hraci s vypravecem. A za me je to v pohode.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    zitra to sepisu, ale nebude se to moc lisit oproti tomu, co uz jsem napsal :)

    jen by me zajimala ta moje hodnost.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    SIRIEN: Dik :)
    Uvizlo mi to z FAE v hlavě nedokazu se te schizky zbavit. fakt se tesim na hru :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam