• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JVMLOKFATE RPG (OOC)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JVMLOK: Jojo, aby všechno fungovalo, musí Jára prostě kšeftovat. A na to byl Minderbinder expert.

    Ostatně, nebýt Cimrmana, žereme všichni jenom ovesné vločky s koninou. I z poměrně vzdálených základen za ním občas někdo zajede, aby Jára něco opravil. A nezřídka za to zařídí důstojnický bar plný kvalitního pití a jídla. V jídelně to pochopitelně nenechá.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JVMLOK: Cimrman je taky trochu ďábel. Proto ta narážka na šibalství.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    BURKHAR: Ale k tve postave ten Minderbinder sedi, to teda rozhodně :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    BURKHAR: ja mluvim o Tadeášovi :)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JVMLOK: Ale s Faustem souhlas. ;) Milo, když už, tak spíš Milo Minderbinder z Hlavy 22. :)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JVMLOK: Uniformu má na sobě dnes výjimečně. Však počkej, já ho ještě dokreslím.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    BURKHAR: tyjo teď o tom dumám a nedokýžu určit archetyp...trochu Milo Venderbeck, trochu Faust...ale spíš anonymní uniforma s červeným křížem.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    BURKHAR: Ve smyslu k válce.

    Jinak je to takovej nabručenej šibal.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JVMLOK: Jojo. Líbí se mi to.

    Cimrman je takovej Pierce, akorát není chirurg, ale polyhistor. :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Jinak teda jak se profilujou ty charaktery tak je to hodne veselej mix :)
    Cimrman uz je mi jasnej, Ferda je takovy lehce submisivni zlaticko a Dan je na psychiatra hodne zmatenej, na druhou stranu tohle vojclove nejspis budou pricitat tomu ze je...psychiatr :D
    A ja si gumarnu teda vylozene uzivam.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Ja vim ze Shadowrun jsme taky uplne nechteli ale vypichnu tady ty Eurowars, protoze je to v podstate prequel, a kdyz si odmyslime vsecky magickosti se Sahdowrunem spojeny, muze to byt dalsich par dilku do skladacky...

    EuroWars | Shadowrun Wiki | Fandom
    https://shadowrun.fandom.com/wiki/EuroWars
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ALTAR_OF_FILTH: Pár atomovek znamená opravdu jen pár. Fallout bych z toho též nechtěl.
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    BURKHAR: Ad elektronika: spíš než vzácné jako obohacený uran bych asi raději viděl cca jako výrobky z kovu na konci 2WW. Tj. spousta věcí a infrastruktury zničená, kapacita výroby není schopna saturovat poptávku. Nový výrobky jsou nekvalitní a je jich málo, staré a doposud funkční výrobky jsou hýčkané a udržované. Přijde mi trochu overkill dělat z toho "Wasteland/Fallout-like" tribal post-apo (mj. by pak těžko existovalo nějaké NATO, které by těžko mohlo bojovat s nějakým soudržným "Ruskem". Takže pro proběhlou full-scale nukleární válku úplně nepléduju. Downgrade životní úrovně v návaznosti na snížení počtu obyvatel nějakou překonanou katastrofou, nějaká lokální nukleární nehoda, zhroucení infrastruktury vyžadující vysoké vstupy, nedostatek ropy a konsekventně i energie vůbec, atp. by určitě smysl dával.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JVMLOK: Nevím, jestli by nebylo lepší, aby tento aspekt definoval GM. Ať víme, co máme hledat na tom smetišti. Pokud ne, vylolal bych ten aspekt až budeme s Danem na místě.

    A taky bych rád věděl, co je za rok a za datum. Velmi důležitá věc. Pokud mne čeká revize olejových kamen, nebo něco podobného, kdybychom na krku měli zimu, dost by to změnilo priority. A taky by byla třeba dřevorubecká výprava. A vůbec, Gejmástře, kde to u všech čertů jsme? Tohle bych rád věděl, pokud si to jako postavy / hráči nevymyslíme sami, ale trochu se obávám, že bez nějakého pevného základu od GM se neodpíchnem a spíš to bude chaos.

    V duchu FATE si to jako hráč představuji asi takhle (a prosím tak hráče a GM, aby též pokusili vytvořit aspekty našeho světa a pak udělejme nějaký hezký konsenzus):

    14. květen 2031

    Apokalypsa vypukla blackoutem a kolapsem energetické infrastruktury způsobeného malými a přesnými teroristickými buňkami nějaké NWO organizace, NATO, Rusko, Čína a EU nestihli nijak zareagovat, průser jako kráva, někde padly i atomovky, ale svět to nakonec přežil.

    Po pandemii CoVidu už tak zdecimovaná civilizace, tak jak ji známe, zmizela. Všechno s změnilo na návrat k prvotně pospolité společnosti a drtivá většina obyvatel naší planety se vrátila ke konceptu "lovci a sběrači".

    Světová populace 1 miliarda lidí.

    Válčí mezi sebou NATO, Rusko a Čína a malé buňky NWO.

    Náš MASH je situován na Valašsku, v podhůří Beskyd, kde válčí v horách NATO s Ruskem. Jsme samozřejmě na straně NATO.

    Elektronika je vzácná. Už skrz pandemii zavírala jedna čínská fabrika za druhou a polovodiče mají cenu obohaceného uranu.

    Benzín a nafta nejsou o moc vzácnější. Na zdrojích se velmi lpí.

    Diplomacie je křehká.

    Na Marsu je posádka první Muskovy mise Mars Space-X a nikdo neví, jestli se někdy vrátí. Komunikace není možná vzhledem k tomu, že si válčící mocnosti navzájem zlikvidovaly většinu satelitů. Družice na našich orbitech jsou teď plně v rukou armád a je jich žalostně málo.

    V Africe je nekonečně mnoho lokálních konfliktů o zdroje.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    BURKHAR: mno to by mozna slo za bod FATE postulovat jako aspekt, kdyby se ti chtelo to nadefinovat
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JVMLOK: Otázka, jak moc elektroniky zbylo v postapokalyptickém světě.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    BURKHAR: Jojo, jak jinak bysme se o inspekci dozvedeli :) Mobilni site a radiovy vysilani jen pro high priority, tohle je future, elektronickej boj je vic nez real.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ACHERON: Ta motorka klidně mohla přijet jako předvoj, takže už bych to dál nekomplikoval.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    KARADUM: V tom pripade ti poradim jeste jednu vec...kdyz nekdo postuje dotaz na NPC, tak mu odpovez, jako kdybyste sedeli u stolu a on se te zeptal naprimo :)
    Viz muj dotaz na ucel navstevy. I kdyz muzeme to brat tak ze Mraz neni zadnej Blake a proste se s nama nebavi :)
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    Za mně asi posouvejte, já to právě v pyczy mám, takže se mi moc nechce do toho plácnout nějakou blbostí. Leda bych nutně potřeboval panáka, ale tak blbě na tom asi zase nejsem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam