• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JVMLOKFATE RPG (OOC)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    KARADUM: No, vypadá to, že jsou všichni u vody.
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    BURKHAR: Ostatnim asi moc ne.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    KARADUM: Přijde, ale nechci to zas tahat sobecky na sebe.
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    Ja stehuji, tedy jsem byl a trochu budu mimo, ale pokud vam ve scene neprijde zadny inspirativni call to action, dejte vedet.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OK, tož to jdeme vymyslet hromadně tady, nebo si zas máme honit trika v IC bez souhry? Pánové?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    KARADUM: no prave...takhle je to jak kurz tvurciho psani...
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    KARADUM: Šup šup, těším se. To bude totiž stěžejní, jak si to v nové situaci sedne.
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    BURKHAR: Budu muset, pokud se nemylim, nejak proti vam pouzit vase aspekty. Neco, co trestuhodne nedelam.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Pojďme dát hlavy dohromady a pořádně to tam rozjeďme!
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Jak přesně se dobíjí body osudu? Moc to z pravidel nechápu.

    * * *

    Tož, napadl mne takový plán.

    Cimrman to vymyslí logisticky a technicky. Rozuměj, zabezpečení a zpevnění cesty, rozmístění stanů a další věci nutné pro zázemí. Je poblíž řeka, říčka, potok, kde by se dala vybudovat hráz a zapojit turbínu? Taky se pokusí svou brilantní polštinou přesvědčit polskou posádku o tom, že jsme zde pro pomoc, ne na obtíž. Pokusí se využít správné lidi na správných místech správnou protislužbou. Chtělo by to vybudovat i kryt v případě útoku minometem / bombardování. Ideálně s několika lůžky pro pacienty v nejhorším stavu (JIP). Mít tento kryt jako základní sklad (prepper style) nejdůležitějších věcí by bylo též dobré. Ostatně, Jára by tam mohl mít i dílnu. Budeme potřebovat ukecat / podplatit nějaké ženisty, aby pomohli těžkou technikou vyhloubit terén na hlubokou ornici a pak nějaký materiál na kryt ("Z hovna bič"). Můžeme nabídnout Polákům spoustu vymožeností. Třeba Ferdovu pálenku. Klidně, ať ji pálí po hektolitrech. Zkrátka udělat funkční infrastrukturu a zároveň ukázat polské posádce, že k něčemu jsme. Aker má vojenskou autoritu.

    Dan bude pomáhat Járovi s technikou a zabezpečením?

    Aker to odvelí a bude organizovat naše ovečky?

    Ferda bude dělat co? Chce začít pálit kořalku? Lékařského lihu máme dostatek.
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    Hodim vam nejake vyzvy/sceny jeste behem dne. At to neni uplne na zelene louce :D
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Tož vzhůru do práce!
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    Hodne vydareny hod. Dnes jsem grogy, ale zkusim zitra rano hned napsat.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    ACHERON: mas motorku, rikal jsem si ze bys nam mohl delatr predvoj. A kdyz jsem to cekl rikal jsem si ze to jde pochopit i jinak :)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    JVMLOK: nepobral jsem v IC tu vec s predsunutou hlidkou, ocekava se ode me nejaka aktivita? mam nekoho odprasknout nebo nekam dojet? :)
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    ACHERON: Jj a my jsme tech pet stvorili uz pri tvorbe postavy, alespon u vetsiny postav pokud vim.
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    KARADUM: ja jsem nekde myslim četl ze ideálni pocet aspektu je pět a ze aspekty by současně měly představovat problem/překážku, ktere pak určují vývoj hry, takže mít jich víc neni moc výhodné (např. ten muj talisman muzu ztratit a jsem pak v haji, atp.)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    KARADUM: Vecer to sesumiruju a hodim :)
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    Za me to vypada, ze tabor je pripraveny na presun. Rekl bych, ze je uz na case zkusit presun samotny. Mate dost pripravenych aspektu, tak by to mohlo vyjit :) Budete si muset jiste hodit na samotny presun. Pokud nemate nekdo vylozene prani popsat presun, tak vam to necham.

    Na hod na presun mate opozici +4. Kdo bude vest presun?

    BURKHAR: Zkousel jsem rychle dohledat nejake pravidlo k tomu, ale myslim, ze je dobre drzet urcity pocet aspektu, aby se prilis postava nerozmelnila. Rekl bych, ze pokud to povazujes za tak dulezity aspekt, tak muzes nahradit nektery jiny.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Nemohl by jen tak mimochodem Járovi vzniknout aspekt "Nenávidím rusáky" vyplynuvší ze hry?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam