• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SATOO: Ne.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SATOO: nekdy mam. pocit, ze mladez oznacuje slovem boomer vsechny lidi, kteri pamatuji svet bez internetu. .
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    THEFLON: to von jeste nevi ze vyslal A ona rozumi A nicmene udela A1, a nasledne x ktery neni v seznamu moznosti takze se to vlastne nikdo nedozvi.
    THEFLON
    THEFLON --- ---
    SATOO: A seš si jistý, že to není AI vyslaná z budoucnosti v těle humanoida, aby ti pomohla zachránit svět??? To co popisuješ je totiž nanejvíc podezřelé. 😄 Takovou schopnost porozumění nemá ani Siri 😲
    NTSHADOW
    NTSHADOW --- ---
    SATOO: A hlavně pokud se ten papír co z toho vylezl smotal do ruličky a zapadl za skříň, vidim to jak dneska. Meli jsme fax na lednici a po dvouch papirech za lednici se tahala telefonni linka do obyvaku aby se pro papiry mohlo...
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    DEEFHA: moje žena je o 12 let mladší a ten rozdíl ve zkušenost, kulturních apod. je dost poznat. hlavně filmy, míň už hudba (no naučil jsem ji poslouchat pozdní bathory, a therion, ale jinak jí klasická metla nic neříká a to poslouchá system of a down nebo nightwish, nemluvě o mé lásce k industriálu, tu nesdílí vůbec), ale už vůbec ne knihy. pohyblivé obrázky pod 2000 jí přijdou předpotopní, ale knížky jsme četli stejné. docela mě to jako formálního boomera léčí z nostalgie.


    SATOO: já to beru tak, že v českých poměrech jsou boomeři i husákovy děti, jako GenX se teda necítím. na západě to bylo jiný kafe, my jsme pár let za opicema :)
    ABAP
    ABAP --- ---
    Co fax, to jsou devadesátky. V první práci jsme ještě podkládali píchačky děrnýma štítkama a starší kolegyně z IT byly zvyklé v práci chodit zásadně v bílých pláštích.
    ABAP
    ABAP --- ---
    Je časté, že krapet mladší partnerka dnes nerozumí třeba rusky. Často už nerozumí ani slovensky.
    Že se neřešily značky oblečení, protože prostě v obchodech nebyly. Možná jen ten, kdo měl tetičku v rajchu, anebo vyšmelil bony. Za delší vlasy, případně vystříhané kolem uší dle DM, nebo rifle ve škole třídní důtka a rodiče k řediteli.
    Děti odmítají chápat, že za mládí rodičů nebyl internet a mobily, často ani telefon v domě.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SATOO: Tak to jo. Já měl největší rozdíl u partnerky pět let a i to už bylo znát.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    JOPS: No jasně, ale víš o co jde :-)
    JOPS
    JOPS --- ---
    DEEFHA: nemyslim si, ze by musela byt vyrazne mladsi, pokud to vezmu horem a dolem, tak fax jsem samozrejme videl, ale v akci NIKDY :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    SATOO: Ty máš nějak výrazně mladší ženu?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DEEFHA: ja kdyz vidim ten text psacim strojem, tak jsem si vzpomnel na sireni samizdatu pomoci tzv cyklostylu. napsat text psacim strojem na blanu a pak kopirovat...
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    VYHULENY_UFO: A šířilo se to samizdatem, např. zde na straně 5 :-)
    http://zxm.cz/zxm/1989-10.pdf
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    VYHULENY_UFO: No jéje :-D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: a jeste sem si vzpomnel na 8bit kouzla s POKE a PEEK
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DEEFHA: jj, taky si pamatuju, ze pro MSDOS existoval odvsivovac (debugger) jmenem SoftIce, ktery se dal pouzit k cheatovani games a pripadne ke crackovani aplikaci. To byla docela zabava, protoze msdos byl neuveritelne primitivni operacni system pro jednoho uzivatele. plus oblibena instrukce NOP 0x90
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    VYHULENY_UFO: To máš pravdu, na některé softy pak vycházely binární patche, hlavně pro hry.
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    HOWKING: Takze to bylo spis neTURBO :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HOWKING: mam takovej pocit, ze s prichodem pentii se staly pocitace pro nektere apliakce (zvlaste psane v turbo pascalu a v borland c) prilis rychle a nesly vubec spustit. koncily s nejakou hlaskou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam