• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.
    LACIF
    LACIF --- ---
    ….od ty doby, co se tam nekouří, jsem se nesundal v knajpe…
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    EL7334: v nakitu znam par lidi.

    OMNIHASH: myslis, ze tebe to neceka? :)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Tak když vidím moje rodinný důchodce a jejich týdenní balík šmakulád od pěti různých doktorů, tak zrovna oni by potřebovali nějakej centrální lékařskej registr jako prase drbání.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    ACKO: Moje matka platila Telekomu za to, že jsme nebyli v telefonním seznamu. Co kdyby to někdo zneužil, že...
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    (>ლ)
    ACKO
    ACKO --- ---
    HAR4NT: to lze i kvalifikovaným odhadem při troše životní zkušenosti
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    ACKO: no ale to dava smysl ne? tak se nasbira nejvic dat o "prumernejch lidech" a muzes z nich usuzovat a modelovat vsecko mozny:)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    EL7334: telnet bbs.vslib.cz
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    EL7334: Fakt je tohle problém v dnešní době, kdy lidi konzultují svoje genitální pupínky na Facebooku s fotkou pod svým občanským jménem?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    EL7334: "...Jímá mě proto podezření, že to není lékařská obec, která by o takový systém stála.."

    Mě už léta jímá podezření, že lékaři jsou ti poslední, komu jde o zdraví kohokoliv.
    Že o takovouhle databázi stojí pojišťovny, to by mě ani nepřekvapilo ani nepohoršilo - že jim jde o prachy je snad jasné všem,
    a míň je to těch prachů stojí, když je pojištěnec spíš zdravý,
    takže se zasaděj o to, aby se mu nepředepisovaly drahé léky co si navzájem škodí protože jsou lékaři lhostejní idioti.
    ACKO
    ACKO --- ---
    TAPINA: nejvíc se o unik informací o svém soukromí bojej lidi, kteří absolutně nikoho nezajímají
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    I zde tato debata jasně ukazuje, že se nejde dohodnout a mít k dispozici jedno univerzální řešení.

    Osobně bych navrhoval postavit "centrální řešení" spravované MZČR s kompletní evidencí pacientů a zabezpečením, jak jen to je dnes technologicky možné.

    Účast v systému bych zavedl dobrovolnou s tím, že uživatelé centrálního systému budou mít zajímavou slevu na Zdravotním pojištění a také Zdravotní pojišťovny takových pacientů dostanou nějaký zajímavý benefit ve svém financování.

    Kdo bude chtít mít svou kompletní zdravotní dokumentaci s historií na jednom místě se s veškerými záznamy o lécích, vyšetřeních atd. ..a ještě navíc ušetřit, bude si moc vybrat.

    Pro ty ostatní tu bude současná praxe ... s chaosem, opakovanými vyšetřeními, bordelem v lécích a poztrácenými zprávami ... Každý svého štěstí strůjce :-)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Mně přijde, že paranoidní je spíš mladá generace. Boomers chápou, že když je bude chtít nějaký "režim" sledovat, tak je sledovat bude a nemá cenu si proto sám snižovat kvalitu života.
    ACKO
    ACKO --- ---
    EL7334: tak to máš úžasný, gratuluji:-) já jsem každopádně čistokrevný boomer, ale tahle paranoidní nejsem
    ACKO
    ACKO --- ---
    EL7334: a kartou přes internet platíš? A to se nebojíš?
    ACKO
    ACKO --- ---
    EL7334: No a to je právě blbě, co když tě někam přivezou a ty nebudeš v stavu jim něco říkat
    ACKO
    ACKO --- ---
    EL7334: já teda jsem pro centralizaci, aspoň by se předešlo tomu že ti předepíše doktor něco, na co máš kontraindikace a že ti může lip stanovit diagnózu, když má přístup ke kompletním informacím zneužití se bojím výhradně informacím u bankovního účtu
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    EL7334: Jakoby se to celé moc nepovedlo, což? Nepovedlo, protože je to kravina od samého základu.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    EL7334: No jasně že ne, když jsou furt lidi jako ty. Tak co se zkusit probrat?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    EL7334: Myslela jsem, že štítění se HIV pozitivních (i kdyby reálně, ne jen na základě znalosti názvu léku) zůstalo v raných osmdesátých letech.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam