• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.

    Jsme Husákovy děti.


    Ano Boomers na "západě" jsou mnohem starší, ale u nás se tento pojem zažíval právě pro lidi narozené v době populační exploze tlačené normalizací.
    https://www.czso.cz/documents
    rozbalit záhlaví
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    OMNIHASH: Ha, nojo! Já chodíval do Edenu a to je koukám pořád nonstop. Čas na noční exkurzi :-)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    DOCKINEZ: naše Tesco má normálně nonstop furt, to asi jenom tvoje downgradovali
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DEEFHA: Dávno ne. Dokonce ani do půlnoci ne :/

    Mne vždycky cestou z tahu bavilo přibrzdit před půlnocí v Tescu a vyrabovat zlevněný neprodaný věci z teplýho pultu od smaženejch nudlí až po kuřecí paličky a stripy. A doma jsem to pak zhulenej a připitej žral :D
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    HOWKING: Týjo, oni už přes noc otevřeno nemají? Jako jo, mockrát jsem se tam totáně na sračky ztratil a schovával se před ochrankou mezi regálama s rejží :-D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HOWKING: tomu rozumim :D :D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    VYHULENY_UFO: Miloval jsem, když mělo Tesco otevřeno přes noc. Chodil jsem nakupovat kolem druhé v noci a byl jsem tam sám :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    jako internet a sluzby s nim spojene hodne pomohly lidem jako sem ja, kteri v davech cizich lidi trpi uzkosti a desi je jen predstava nakupniho centra...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HOWKING: mobil jsem hned, jak jsem zacal pracovat. vyhoda it je, ze s postupem casu se hodne prace zvirtualizovalo a presunulo do vselijakych cloudovych reseni, takze vylozene uz nemusim nikam jezdit ten server fyzicky restartovat. kovid, homeoffice a prace v it se v prubehu poslednich 30 let dost presunula do virtualniho sveta.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NJAL: ikea zavazi a hornbach dokonce vozi zbozi i do takovych der u sazavy, kde mam chatu... konec hlaseni.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    A to jsem se autu (i mobilu - ten jsem měl taky jako poslední v okolí) dlouho bránil. Řidičák jsem dělal kolem třicítky. (já byl boomer už jako mladý :D) Já si MHD užil tuny. Ale jak jsem začal podnikat, tak jsem musel. Zákazník nechtěl čekat, až mi pojede spoj a až se tam dokodrcám. To je největší výhoda auta, když si vzpomenu teď, tak jsem od teď za x minut tam, kde chci být.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    HOWKING: V HK je všude blízko a rovinka, takže na kole jsi všude hned. Auto je sice teoreticky ještě o něco rychlejší, ale zas furt stojíš na semaforech a v cíli se jebeš s hledáním parkovacího místa a jeho placením, což jsou další ztracený minuty. A když místo nenajdeš a musíš jít k cíli třeba půl kiláku, tak si fakt říkáš, že tos mohl jít rovnou pěšky...

    Ale jinak jasně. Teoreticky je auto super. A když jedu třeba za našima a vím, že akorát zajedu na dvůr, tak není o čem.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    DOCKINEZ: Nejen odpudivá hygiena veřejné dopravy, ale i časová úspora. V Ostravě je málo kdy zácpa a v podstatě kamkoli se dostanu za 15 minut a když chci tak za 10. Tramvají, nebo autobusem i hodinu. Denně tak ušetřím cca 2h (30 dní ročně - to je měsíc života navíc). Auto bylo největší vylepšení mého života.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Na raidy do Makra je to pecka. Člověk ušetří jako prase.
    NJAL
    NJAL --- ---
    Auto clovek v Praze teoreticky mit nemusi, ovsem na vikendovy nakup na tyden a v obchodech typu IKEA/Hornbach se hodi.

    No a zejmena v zacatcich covidu to bylo pozehnani.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    INDIAN: u nas v baraku mel kazdy novy model Skodovky (a v byte taky jediny telefon z domu) vzdy namestek statniho podniku Agra. to asi nebyla nahoda :D
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    Jako vzorovej boomer s nostalogii vzpominam na to, jak v baraku melo auto desetina najemniku a nevozil si v nem prdel a nehledal furt argment proc si ji v nem musi za kazdou cenu vozit (treba si doject do trafiky pro cigara).
    Sem daleko vod toho bejt nakej posahanej ekoterorista, ale v aglomeracich ve kterejch jezdi aspon do pulnoci MHD bych jako nerudnej boomer auta zakazal stejne tak jako plno zbytecnej sdilenejch sluzeb jako sou vsechny ty homobezky, drockari, atp. z jdnoho prostyho duvodu, ze vsichni zbytecne vsude prekazej a je jich jak sracek na kazdym rohu. Lidi s vodnaucili chodit pesky a pak si stezujou na to, ze je bolej zada, maj cukrovky a vsecky mozny rymicky.
    ja sam mam auta 2, ale jedno z nich vytahnu 1x tejdne kdy musim vodvezt kluka kazdou stredu do 20km vzdaleny skoly a uz ani na ty pravidelny nakupy co sem jezdil sem se taky vybod a radsi si nakoupim cestou z prace a jedu sockou.. s druhym autem (vobytnakem) prekazim tak 1-2 do mesice mimo aglomeraci v ramci uteku pred civilizaci // btw. tohle jediny jediny parkuju na verejnym parkovisti, na vosobak si platim kryty parkoviste... a kdybych nemel kde parkovat ani jedno, tak se jich rad zbavim obou (jak se rika, kdyz nevis co s penezma, porid si zendskou a auto)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DOCKINEZ: jasny, to me kolo zase uz davno ukradli, sice starej krap, ale holt praha ... takze si platim legitku za 10kc na den, to se mi proste vyplati. jako je paradox, ze zena jak je na homeoffice, tak se ji rocni jizdenka vubec nevyplati a nema ji.

    co povazuju za kovidovou vyhru, je rozmach sluzeb pro rozvoz zbozi. vyuzivame rohlik, kosik a itesco. itesco mi dokonce jezdi i na chatu u Sazavy, takze nemusim pro velky nakupy zakladnich potreb jezdit. Tam za nakupy jezdim jen kdyz chci neco extra, napriklad maso od reznika z Uhlirskejch janovic ci cerstvy pecivo ze Sazavy.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    VYHULENY_UFO: Jo, to máš pravdu. Ale já i před covidem jezdil do kanclu atd. hlavně na kole. Nicméně když třeba namrzlo a zrovna nešlo jet kvůli ledovatce na bicyklu, tak stačila jedna dvě jízdy MHD na lince vedoucí okolo fakultky a mohl jsem se vsadit, že mne bude dalších 5 dní pálit v krku, budu chrchlat a mít teplotu.

    A to se jinak společnosti nevyhejbám, takže blame the chrchlalové :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //jinak mame samozrejme firemni auta, ktery si lze pujcit a nemusim kolem takovyho auta behat. servis a udrzbu zarizuje firma
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DOCKINEZ: zrovna jako posilovani obranyschopnosti v mhd ma v necem jiste vyhody. moje zena uz je tretim rokem na homeoffice, ven vlastne chodime jen se psem, na nakupy a na cesty za rodinou a na chatu, ja jezdim pravidelne kazdy den mhd do kancelare a zpet. ja se setkavam s ruznejma lidma, zena vyrazi po roce mezi lidi a ted zrovna lezi s horeckama 38...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FIFI: jako ja chapu, ze za zit za prahou znamena mit v garazi dve az tri auta, tak jak je zvykem treba v americe a ze vlastnit auta je dnes znamkou vyssiho spolecenskeho statusu. nicmene, ja nechci resit auta, nechci kolem nich litat a nechci je ani ridit. ja vlastne cely detstvi prozil bez auta, na rodice prisla na poradniku rada az tesne pred sametem, kdy uz sem byl tezkej pubertak...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam