• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Jestli je to moc OT, tak to klidně smázněte. Já nevěděl kam s tím.

    South Park as an 80s Live Action Family Sitcom
    https://www.youtube.com/watch?v=31ma38xHmok&ab_channel=FractalMind
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Tohle bych chtěl vidět jako film.

    Street Fighter II Re-imagined as an 80s Movie - AI Generated
    https://www.youtube.com/watch?v=ZJLG5qxOOdU&ab_channel=ReimaginingFilmswithAI
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    DOCKINEZ: Hele, nepřeháněj, Východní Němci čekali na Trabanta i víc, než 10 let.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    DOCKINEZ: Zásadně si nepořizuju nic, co je na pronájem s časovou platbou. Na tohle by neměl nikdo skákat. Je to způsob, jak za prd vytahat od lidí víc peněz. Když si ně zaplatím, chci to napořád. (nemám ani žádné placené TV -jedinou měsíční platbu, co ode mě kdo vidí, je hypotéka, operátor, voda a elektrika.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    NJAL: Jojo, i z mýho prastarýho blbýho Canonu S5 dokázal kdysi alternativní firmware udělat mnohem použitelnější strojek, dokonce přibyla i možnost ukládání do RAW. Chucpe :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    DOCKINEZ: Snad se do toho daj hackerz. Canon take takhle zkousel prodavat firmwarove vykastrovanou zrcadlovku (300D) a dlouho jim to nevydrzelo, uz dalsi model umel vse, co dal HW.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    DOCKINEZ: Pokud nejsme úplně off-topic, tak tohle mě teda sere taky. Netýká se to jen aut, ale i spousty druhů elektroniky (herní konzole, hi-fi audio, určitý IT komponenty). Stačí aby díky něčemu někde v Asii (nebo kdekoli jinde, abych byl korektní) vypadl jeden článek dodavatelskýho řetězce a linka se ani nehne. U těch herních kozolí to třeba byl (zjednodušeně řečeno) jeden čip, který zajišťoval 4K HDMI výstup. PS5 kvůli tomu nebyly, Xbox Series X taky ne, jediný do bylo na trhu byl Xbox Series S a Switch, protože nemají 4K. To samý to hi-fi audio, prostě nebyly receivery. Tady ale v podstatě nepomůže nic, ty řetězce jsou dneska fakt složitý a nikdo si nedokáže vyrobit všechno sám, nebo aspoň v rámci jednoho kontinentu.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DEEFHA: Asi jo. Tím spíš nechápu, že je čekačka na nový auto klidně rok a půl. To už je fakt solidní (euro)socík.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    DOCKINEZ: Vlastně je lacinější vyrobit všechno plně vybavený a nechat to tam neaktivní, než mít X variant HW konfigurace. Aspoň teda u aut :-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DOCKINEZ: mno smeruje to k tomu, no.

    abychom zustali ontopic a boomersky si postezovali, v 80.-90. letech si koupil Mercedes, vydrzel ti 20 let, bylo to optimalizovany na kvalitu.. pak snizili kvalitu/zivotnost, zacalo se to vic srat, pak zacali rozkladat cenu auta do kupni ceny + poplatku za garancni prohlidky .. no a smeruje to k placeni za kazdou vec co v tom aute udelas..

    Viz take Black Mirror, episoda Nosedive.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    (Navíc mne teda vytáčí, že i když věc nechci používat, tak tam stejně je - akorát neaktivovaná. Takový plejtvání materiálem!)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    E2E4: To je mimochodem další věc, která mne odrazuje od koupi novýho vozu.

    Oukej, Mercedes T klasse vypadá fajn. A kdybych teda pro vození čoklů pořídil vozejk, tak by auto nebylo až tak malý a pro mne, ženu a haranteum by rozměrově vyhovělo.

    Ale chci platit měsíční feečko za pičoviny? Navíc já, kterej nesnáší ani puštěný rádio v autě? :)

    Jako bez kokotin typu vyhřejvaný sedačky nebo volant v pohodě přežiju (nepoužívám), ale tímhle směrem bychom se brzy mohli dostat k tomu, že budu muset platit za věci, který používat potřebuju a chci - třeba rozmražování předního a zadního skla. A to by mne už sralo fest.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    INDIAN: mno to jsou spíš domnělé výhody ale hlavně to pak umožní výrobci přejít na subscription nebo pay-per usage model..

    Mercedes-Benz to introduce acceleration subscription fee - BBC News
    https://www.bbc.com/news/technology-63743597
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    DOCKINEZ: ja mel na mysli pouze ovladani jakozto GUI pres bluetooth namisto tlacitek a displeje, ne pripojeni lednicky do site v ramci IoT (ano, v tomhle pripade sem taky silne proti s tim ze je to nebezpecnej gadget)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    INDIAN: z hlediska bezpečnosti to výhodný není, útoky na IT infrastrukturu skrz IoT jsou stále častější. Plus je mi úplně obyčejně proti srsti někomu zadarmo poskytovat data o tom, jak danou věc používám apod.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    DOCKINEZ: Chtěl jsem ti navrhnout změnu šatníku, ale máš pravdu. Nějak to není ono :-D

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DEEFHA: No jo, ale perou se věci moje i manželky dohromady. A žena holt black metal a industrial moc neposlouchá, tak má i oblečení světlejších odstínů. :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    KID_MCHUTT: Já mám temný manželství, takže je můžu mít taky :-P
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    DOCKINEZ: to nemám, proto můžu mít černé věci :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    KID_MCHUTT: To je manželství :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam