• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONESound design v hudbě (čti záhlaví)
    VOYTEX
    VOYTEX --- ---
    AAHHWISEGUY: Soundcloud streamuje 64 kbps Opus, na vaznou praci se zvukem se hodi asi jako dratenka na cisteni zubu.
    QBASS
    QBASS --- ---
    UNREALONE: no ten filtr to pak krásně zakulatí právě když je staženej dole se správnou obalkou... atack cca na 40% decay taky tak nejak a sustain a release skro na nule.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    QBASS: mě ten jeden osc přijde takovej dost hrubej, ale asi mu ještě dám šanci když tě tak poslouchám :-)
    QBASS
    QBASS --- ---
    UNREALONE: Me z toho nakonec vysel docela podobnej zvuk. Ale presto jinej. Coz je prave dobre.. Uplne jsem zapomnel jak je jeden osc pila na moogu skvelej. A pak zalezi co se na to pak hodi za fx. Ja dal trash na stredni pasmo a za to jsem zkousel valhala space a delay. Hrozne lehounce. O vikendu nahraju a hodim odkaz. Diky vsem za inspiraci
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Vy kdo jste dávali dotazy - přišli jste na něco zajímavého?
    Pokud ano, tak se prosím podělte.

    Já na to teď neměl moc čas, ale chci to určitě zkoušet dokud na to nepřijdu :-)
    MONKEYFIGHTER
    MONKEYFIGHTER --- ---
    LOPIK: No tohle teda zrovna neni uplne klasickej FM zvuk ani zdaleka. Malo co je vic obvoius mono synth nez tohle. Ne ze bys na FM synthu neudelal celkem cokoli ale proc na tom slozite kroutit ocividnej(usislysnej?) jednoduchej mono synth mi unika. Pripadne teda v tvym podani hledat a stahovat patch kde good luck s tim ze chces aby to znelo jako ze jsi trochu zatahnul filtr

    EZOP: S tim poradim to je hodne dobrej point, pred nejakou dobou sem si projizdel synthorial a az u toho mi teprve doslo jak moc si hazis klacky pod nohy kdyz ty veci nastavujes ve spatnym poradi pokud je cilem nakroutit zvuk co nejpresneji podle predlohy.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Jo vidíš glide jsem nezkoušel. Taky může něco být prostě ruční pitch shift.
    QBASS
    QBASS --- ---
    Super kuci, díky za tipy! O vikendu to zase zkusim... urcite to bude blizko tomu co rikate... plus sikovne nastavenej glide. Jinak na minitaura to bude vysoko no. Ale subsequent tohle musi dat. A fx si myslim ze tam bude jak trochu reverbu tak i delay - mozna na sendu.

    Ma to fakt vymazleny ten zvuk v tom tracku...
    EZOP
    EZOP --- ---
    Já mám tip který mě celkem posunul v tvorbě a přitom je to taková banalita:
    Většinou jsem na amp envelope dal release na Inf a nejprve ladil amp obálku až potom filtr a jeho envelope.

    Trik spočívá v tom dělat to obráceně. nechat amp obálku ve výchozím, filtr freq úplně stáhnout dokud neslyším žádný sound. Vytáhnout env depth úplně nahoru a poladit dle chuti filtr envelope. Nakonec +- okopírovat amp envelope podle té filtrové.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    QBASS: pěknej studijní materiál :-)

    jo teď až koukám, že to má být 1:03 takže asi myslíš ty vyšší tóny nejspíš s delayem? na mýho Minitaura je to už moc vysoko, ale na Peaku jsem zkoušel pilu + LP + na filtr obálce přidat trochu attack + delay

    ta basová linka je taky fajn - líbí se mi jak je to střídavě "rozmázlý"...teda vlastně mi přijde, že i ty hlubší tóny i ty vyšší používaj podobnou modulaci s tím, že různě kroutí s filtrem a s tou obálkou

    tuším, že tam bude něco jako pitch modulovanej obálkou + možná LFO
    zkoušel jsem reverb, ale spíš bych řekl že tam není
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    QBASS: Ten moog bude spravne cesta. Jen rozumne poladit a dat spravne mnozstvi obalky do filtru. + Reverb taky dela sve.
    QBASS
    QBASS --- ---
    Ahoj, tak se přidám... neví někdo jak na tenhle synth? Začíná na 1:03. https://youtu.be/9YKDH6WAFv8
    Myslim skoro jiste ze je to moog ale na sub37 se mi to zatim nepovedlo. Bylo to podobný sle né tak hladký nebo jak bych to rekl. Je fakt ze jsem u toho moc casu nebyl ale... tak koukam že by mě tu mohl někdo trochu navést. Díky moc
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    CUNESK8: chvilku jsem to zkoušel nakroutit na Peaku - pila, filter key tracking na minimum, LP 12dB, hraní s filtr obálkou...zní to podobně, ale něco tomu chybí no...
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    DESTROYER: diky. Mne je jasne, ze to nebude nic sloziteho. Ja to zkousel jen jednou pred XX tydny a furt to nebylo ono. :( tak chci zjistit v cem to je. ;)
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    CUNESK8: Az se vratim z dovolene (pristi tyden), tak ti pak napisu presne. Takovy zvuk je kazdopadne celkem jednoduche udelat.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    LOPIK: tohle auditko, jak jsem spravne pochopil, neni o stahovani patchu. Ja chci vedet, jak to nakroutit. ;)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    CUNESK8: Tak zrovna tohle ani nemusíš kroutit - stáhni si jakejkoliv DX7 patch, který jsou asi pro úplně všechno a tohle tam bude - to je dost klasickej zvuk.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    Tak ja teda zacnu. Pomuze mi nekdo s BSII nakroutit co nejpresneji tento zvuk?:
    24K Magic - Bruno Mars (Synth Bass Cover)
    https://youtu.be/QLM7CJl2WYc
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    PROUTECKA: Napodobne, ale asi nam to nebrani se o tom bavit. :-)
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    SUK: To jsou system design ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam