• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRIShrajeme videohry s dětmi : Která hra vaše děti zatím nejvíc zaujala?
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    Mám tu další mini-recenzi. Opět v honbě za multiplayer hrami na Nintendo Switch.

    Překvapilo mě to, ale prcky (8 a 6) pořád baví party hra Ultra Foodmess. Vracíme se k ní opakovaně a kromě obyč hraní ještě grindujeme achievementy, abychom odemkli všechny charaktery. Pozor ale, je to trochu násilné.

    Proč je to dobré pro děti?
    - Fajnová a tématická grafika. Postavy (různá jídla) jsou roztomilé. Prostředí na téma jídlo je pro děti familiární.
    - Všechny hry se ovládají jen pohybem (joystickem). Žádné buttony. Takže i menší dítě to zvládne. Zároveň ty hry nejsou hloupé, každá je originální.
    - Jasný a motivující systém odměn (nových postav). První se odemknou rychle a na další už se musí hráč snažit. Ty poslední jsou pak hodně těžký.
    - Když hrajou čtyři hráči a tedy na konci jsou čtyři stupně vítězů, tak ten poslední dostane bobek. Doslova. A to děti strašně baví a chechtaj se.
    - Boti jsou překvapivě chytrý. Teda ne na každou hru, ale poskytují adekvátní obtížnost. Tedy jako rodič jsem rád za kvalitně udělanou hru.

    Ultra Foodmess Nintendo Switch Gameplay
    https://www.youtube.com/watch?v=ItFTNfd7MGE
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    YMLADRIS: Asi jdu s křížkem po funuse.
    Ale ohledně strategii. u nás doma teď jede:
    Stronghold 1/2 - lze si tam vybrat jestli hrát mise válečné, či jen ekonomiku hradu a podhradí
    Steam Franchise: Firefly Studios
    https://store.steampowered.com/franchise/fireflystudios
    Settlers,
    Command & Conquer
    Command & Conquer™ Remastered Collection on Steam
    https://store.steampowered.com/app/1213210/Command__Conquer_Remastered_Collection/
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    DAVESADE: Critter Crunch je paradni a ma i coop, pokud si to pamatuju dobře
    22DAEMON
    22DAEMON --- ---
    Pro mladsi (6) puzzle logicka a samozrejme orig dily 1+2, doporucuji. krom nekterych drobnosti (jako ze preskocit propast jde ale musite se rozbehnout a na hrane skocit, z mista ne) jednoducha na ovladani, bud chodite nebo ovladate puzzle (az na konci se to komplikuje)

    Q.U.B.E. 10th Anniversary on Steam
    https://store.steampowered.com/app/1564220/QUBE_10th_Anniversary/
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Rad bych doporucil malinko vetsim detem v podstate jakoukoliv kompetetivni logicko rychlikovou hru. Muze jit o Tetris ve dvou, Bubble Bobble, Baku Baku Animal - tech her jsou kvanta, ale jak se to hraje ve dvou na jedne obrazovce, tak je to super. Za mne je nejlepsi Super Puzzle Fighter 2 Turbo.
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    KRUPAN: Uz to jde
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    LAUNCHER: na spolecne hrani by mohl bejt dobrej i Front Mission 3 pro PSX, popripade remaster na Switch. Dalsi dily uz byly o nicem, ale porad sou tam mechove 🤷‍♂️😊
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    KLEINZACH: Moje děti by to taky nebavilo. Imho to ani není hra pro děti :). Já to dohrál, ale musel jsem se trochu nutit do toho abych si užíval ten vibe, co to chtělo dát. Rozhodně to není pro každého.
    KULHY
    KULHY --- ---
    Občas mi přijde, že i dost záleží, jak je dětem hra představena. Někdy se vyplatí si trochu zahrát sám/a a pak je do toho rychleji uvést.
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    KLEINZACH: souhlasim s Kulhy + ty dialogy a pribehy ruznejch postavicek jsou fakt povedeny, ten autor to udelal za 3 mesice jestli se spravne pamatuju, na redditu ma AMA
    KULHY
    KULHY --- ---
    KLEINZACH: Objevovani ostrova, letani, splhani na vrchol, plneni ruznych aktivit a ukolu, prijemna nalada, hezke na pohled, zabavne postavy. Ale tak tisic deti, tisic chuti. :)
    LEGI
    LEGI --- ---
    PJ Masks Heroes of the Night - pro 4,5letou fanynku seriálu ideální materiál na to, aby se naučila pracovat s ovladačem. nějaký skákání, nějaký sbírání krystalů/amuletů, na všechno je čas, speciální síly se aktivujou jasně zobrazeným tlačíkem, nedá se tam ani umřít, ve zkratce ideální, vlastně pomalejší verze seriálu. víc si to užije, protože je "v tom".

    pro starší děti už asi herní nuda, protože je to jinak banální a jednoduchoučký. ale tady to perfektně plní roli.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    SLL_QUY: kde je vlastne v tydle hre ta zabava? :) jsem to s detma chvilku hral, ale nejak jsme tomu nikdo neprisel na chut
    _LEPIK_
    _LEPIK_ --- ---
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    Nejlepsi

    A Short Hike - Launch Trailer - Nintendo Switch
    https://www.youtube.com/watch?v=usBVx4J4CUM


    A Short Hike on Steam
    https://store.steampowered.com/app/1055540/A_Short_Hike
    MUXX
    MUXX --- ---
    LAUNCHER: Jo ty myslis klikaci pristup. To me vubec nenapadlo.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MUXX: Jiste. Mluvim o tom, ze to ma pitome GUI pro staveni neceho vetsiho pro moje 6yo + 9yo decka a tudiz je to vede k trestuhodnemu otrockemu staveni / vypnuti hlavy.
    MUXX
    MUXX --- ---
    LAUNCHER: V minecraftu jsou prikazy. Da se tam delat spoustu veci. A je toho na youtube spoustu.

    Dite pak delalo takovy divociny jako “liska na voditku”. Liska nemuze mit voditko. Ale muzes vzit psa, nastavit ho neviditelny, dat mu skin lisky s dat si ho na voditko.

    Me bavil command block, kde jsem si treba udelal napousteni a vypousteni bazenu tlacitkem na stene.

    Obrovsky steny postavis jednim prikazem za par vterin.

    https://www.minecraft.net/en-us/article/minecraft-commands
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    YMLADRIS: Minecraft nás nejdřív nechytil vůbec. Ale teď to tu jede nejvíc spolu s Teardown. Trik byl u nás v tom, použít pro začátek hotový zajímavý level, takže kluci si na úvod jen dostaveli nějaké třeba epic město.

    Co je hrozně blbý, že to nemá snadno přístupné nástroje na nějaké inteligentnější stavení než "přidej jeden blok". Vede to pak k debilizaci, že decka otrocky staví něco, co by bylo lepší aby si udělali nějak inteligentněji. Snad to časem autoři napraví 🙄

    Super je hra po síti, synové mají svůj server kde hrají jednak oni dva, druhak se tam připojuje kamarád. V jejich věku jim to umožnilo snadný průnik do fungování online světů. Headsety pomohou.

    U nas se mmch na Minecraft naučili číst (inventorář) a obsluhovat QWERTY klávesnici (aby si na cedulky napsali co chtějí).

    Bohužel na Androidu není profil propojeny, takže nemají v offline svůj svět i na tabletu.

    Mají mmj spoustu minecraft oblečení, školní tašky a nevím co ještě, proste hrozný hit 🙂

    Co jsem slyšel, tak fajn je i to, že jedna z mála her, na kterou reagují v pohodě i různí gaming hejters. Takže jestli máte třeba nějakou na hry nevrlou babičku tak slušná šance, že si tohle děti zahrají i u ní bez dohadování se.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    YMLADRIS: CP2077: Nej grafika, co jsem kdy na PC viděl. Spolu s deckama mě napadá snad jen to propojení, že když je naučíte na podobné hry, tak zapracují na kariéře, aby na tu 4090 RTX také měli 😊
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam