• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYNKFinanční nezávislost
    Pár pravidel, aneb co se tu smí a co ne..

    1. Chovejte se k sobě slušně a s respektem
    Tohle by tu asi ani nemuselo být napsané, ale jsme na Internetu, tak pro jistotu. Když s někým nesouhlasíte, buď sdělte svoje protiargumenty, nebo mlčte. Osobní výpady, urážky a výsměchy tady nebudou tolerovány.
    2. Nebojte se ptát se a sdílet své názory a zkušenosti, od toho tu ten prostor je.
    3. Držte se tématu.
    Může se stát, že tady někdo bude chtít v budoucnu najít nějakou informaci, tak mějte s tím chudákem slitování a reagujte jen k věci.


    O čem to tady je:
    Primárně o sdílení našich přístupů, ať funkčních nebo nefunkčních, na cestě k FN. O čemkoli, co vás ohledně FN a cesty k ní napadne.

    O čem to tady není:
    O technických věcech - o výběru brokera, pomoc s ovládáním platforem a podobně.
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    ALTOR: Kdo mluví o tom být nečinej? Je pravda že jsou lidé co neví co se svým časem i když chodí normálně do zaměstnání. Daí se dobře poznat podle televizních a satelitních antén :-)
    Ale většina lidí přeci ví co chce jen na to nikdy při zaměstnání nebyl čas...

    Nechodím do práce už poměrně mnoho let. 15? možná víc. A do teď nevím co dřív. Na normální zaměstnání prostě není čas.

    Jako ano ano žiju skromněji než většina lidí zde, ale o tom to vůbec není. Prostě té práce, která by zaplatila všechno nutné není určitě 5x8h v týdnu.
    Raději skromně, ale zato vím že budu mít čas na to 3měsíce v roce svobodě cestovat po světě.
    Ono v zimě je v CZ stejně tak hnusně že toho člověk moc kloudného neudělá, akorát má z toho depresi.

    A za mě nejde vůbec o to nepracovat, ono je k tomu naopak většinou potřeba víc práce, ale o to mít tu svobodu, kdy chci tu práci udělat a kdy chci dělat něco jiného.
    ALTOR
    ALTOR --- ---
    GOZER1: Je to tak no. Nejsme uplne staveny jak psychicky tak fyzicky k necinnosti. Fajn predstava je jen najit mozna lepsi balanc kolik je toho potreba a co je to co jsme ochotni delat misto cteni knizek a hrani her.
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    ALTOR: takže člověk odejde z práce aby pak zase hledal práci. To je paradox :)
    ALTOR
    ALTOR --- ---
    ABAP: Ted talk peknej. Drzim palce a dej vedet jak to pokracuje.
    ABAP
    ABAP --- ---
    Zkušenosti po prvním roce doma bez zaměstnání:

    - stále to je ta nejlepší věc, kterou jsem mohl udělat
    - starostí a věcí na práci zůstalo pořád dost, na nudu i díky dětem nezbyl čas
    - postřehy starého pána v odkazu sedí jako zadek na hrnec

        1.fáze užívání si jako o dovolené, dohánění všeho, na co nebyl čas, prostě paráda
        2.fáze uvědomění si, co vše jsem ztratil v momentu opuštění zaměstnání, rutina, sociální kontakty, moc, kariéra, perspektiva, uplatnění, docela šok a deprese jako "být sražen autobusem"
        3.fáze hledání a zkoušení nového uplatnění, nových zájmů, vzestupy a pády zpět do 2.fáze, se štěstím se podaří najít něcoo ze 4. fáze
        4.fáze nalezení něčeho nového, naplňujícího

    https://www.ted.com/talks/riley_moynes_how_to_squeeze_all_the_juice_out_of_retirement
    ABAP
    ABAP --- ---
    Mám ještě lepší odkazy. Ani bankrot nic nemění na obsahu a na tom, že to funguje.
    Je dobré si všimnout, že zbankrotovalo LLC na pořádání seminářů po prohraném soudu o výnosy z akcí, včetně Madison Square Garden.
    I to je zajímavé poučení. Jeho realitní business to nepostihlo, protože to měl oddělené. To je smysl LLC (s.r.o.).
    Předražené semináře a doporučení navyšování limitů na kreditce. Pokud to někdo udělá a neví proč to dělá, jeho chyba.
    Stačí dávat dobrý pozor, co vám říká.

    Je to i velká škola správy majetku. Nemít vše na jedné hromádce, nemít příjmy pouze z jednoho zdroje. Ideální je část z nájemních nemovitostí, část z cenných papírů, část z vlastního podniku, případně ze zaměstnání. K tomu nějaké úspory. Výpadek jednoho zdroje vás pak neohrozí.
    Stále se učit - účetnictví, daně, zákony. V každé části kvadrantu na vás čeká jiné prostředí, jiná pravidla. Podléháte i jiným zákonům (občanský vs obchodní zákoník), případně i zákonům dalších zemí .

    Investice do realit skutečně umožní daňové úlevy a nabízí možnost financovat další projekty.
    Po 15 letech jsou dnes reality v ČR na trojnásobku. Pravděpodobně půjdou dolů. Do dvou let, možná dříve tady bude příležitost k levným nákupům.


    https://abcnews.go.com/Business/rich-dad-poor-dad-author-files-bankruptcy/story?id=17463158
    https://www.wikiwand.com/en/Rich_Dad
    2MEK
    2MEK --- ---
    rich author, poor readers
    ABAP
    ABAP --- ---
    Zajímavý, týden starý rozhovor s autorem Bohatého a chudého táty.
    S automatickýma titulkama to celkem jde.

    Jde na dřeň a umí vysvětlit složité věci jednoduše. Mohu za posledních 15 let, po vyzkoušení všech pozic v cash flow kvadrantu potvrdit, že to funguje velmi dobře a dost podobně i v Česku. I tady to může s trochou úsilí přinést zajímavé částky, nebo i finanční nezávislost.
    Vtipný moment jak z Forresta Gumpa - poststresový syndrom nemá ze samotného zabíjení ve Vietnamu, ale z toho, že na něj jako na mariňáka po návratu v Kalifornii házeli hipíři vajíčka.

    https://www.youtube.com/watch?v=4qU8n1xNp3k
    MATT
    MATT --- ---
    MAGE: to je skoro vsude, a kde nejni, tak maj zas vetsi spread (napr. simplecoin).
    ABAP
    ABAP --- ---
    MUXX: To má smysl možná na Slovensku. V ČR tak dotyčný příjde o nárok na starobní důchod, pokud nemá minimální počet let sociálního pojištění. V ČR se narozdíl od SR neplatí sociální a zdravotní pojištění ze zisku z pronájmů a cenných papírů. Desítky let jsem si platil sociální pojištění, nebylo by rozumné nechat to propadnout.
    MUXX
    MUXX --- ---
    ABAP
    ABAP --- ---
    Uf, tak vyřízeno OBZP. Zdr. pojišťovna za 10 min, z ÚP mě po 3 minutách vyhodili. Už se to tam nehlásí, o nikoho kdo nehledá práci a nežádá dávky tam nestojí. Na OSSZ hodina. Povinné měsíční zdr. pojištění min. 2187,- dobrovolné OSSZ pro započtení doby na důchod min. 2724,- měsíčně.
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    VOY: rozhodne je treba brat v potaz zneuziti identity. tyhle podniky se by default potaceji na hranici kriminality, o jejich vnitrni bezpecnosti, nebo vlastne jakykoli bezpecnosti, si nedelam zadny iluze. nakonec i scenar, kdy pri exit scamu nejen ze prijdes o veskery assety, ktery jsi jim "daroval", ale jeste vesele zpenezi tvoje osobni udaje a dokumenty, pokud uz to davno neudelali, je naprosto realistickej.
    VOY
    VOY --- ---
    UF0UN: Aha, tak to se me nikdy netykalo, asi proto ze jsem nikdy netezil a ani se nedostal k nejakym zasadnim sumam v kryptu.
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    VOY: s daněma nemám problém (konkrétně já mám na BTC 0 % sazbu, haha).
    Spíš mi na nich vadí takové ty akce, kde chtěli po lidech vydokladovat např. účtenky z nákupu minerů před pěti lety, nebo daňové přiznání kde se dostávali k citlivým osobním údajům.
    Jestli je nějaké podezření na praní špinavých peněz, tak to má řešit policie & FÚ zákonnými prostředky, ne parta nerdů z Ljublaně.
    VOY
    VOY --- ---
    UF0UN: ten už jsem poslal a prošel takže to mě zásadně netrápí. je to problém i když se chystáš platit daně? :-)
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    VOY: protože musíš poslat vzorek stolice, abys prošel KYC
    MAGE
    MAGE --- ---
    VOY: prijde mi ze ma drahy poplatek za vyber (preposlani) crypta
    VOY
    VOY --- ---
    A je nějaký silný důvod proč nevěřit Bitstampu? Pokud pominul obecnou nedůvěru v jakoukoli burzu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam