• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGChodíme!
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Krásný počasí na tradiční procházku ze Štěchovic přes Homoli k Taterům a přes Svatojánské proudy zpět.

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Dnes druhý pokus a Iga i když v půlce to vypadalo že se hodně zpožďuje nakonec zase v klidu mohla (asi měla moc práce s přeznačkováváním)


    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Byl jsem po strašně dlouhé době. Bál jsem se jít. Naposledy Iga už v půlce nemohla a nakonec to došla z posledních sil. Říkal jsem si, že už má holt věk a že společné túry asi skončily. A bez ní se mi nechtělo. Ale dnes jsem šli a zvládla to úplně v pohodě. Do samého konce ještě běhala okolo. Tak asi ji nesvědčila ta vedra, co byla. Jsem fakt rád, že je OK a tuhle krátkou trasu si párkrát zopakujeme, než se pustíme do našich dlouhých.


    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VENDULKA: boží a inspirativní. Ta cena... Jako líbí, no. S tím že jsi měla lepší ubytko. Jednou to asi taky zkusím.

    Jinak já týden dovolená po ČR. Žádné bomby co jedete vy, ale průměr 20k kroků denně byl fajn. V říjnu bych ráda dala výzvu 10k kroků denně, ale v mém běžném režimu to moc nehrozí :(

    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Dnešní ranní procházka do Pelhřimov, ať vím do čehu jdu :-)

    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    Na Kolničku na pifko a koprofku - s líným psem :)

    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    SITH: letadlem do Porta, kde jsem přespala a druhý den vyrazila na cestu. Ubytování jsem si bookovala přes booking com po cestě - vždy tak na 3-4 dny dopředu. Někdy jsem spala v hotelu, jindy jsem si pronajala apartmán, asi třikrát v hostelu. Denně jsem chodila mezi 30-40km, naštěstí na pobřeží nebyly žádné velké kopce (protože reálně toho člověk nachodí trochu víc než píše mapa), jednou jsem si dala 20km odpočinkový den. Měla jsem cca 12kg batoh, turistické hole (na dlouhé trasy fakt doporučuju, člověk ujde víc). Nejvíc náročný mi přišly první 4 dny, pak už to bylo celkem na pohodu. Největší problém byly puchýře, přestože jsem měla dobré boty, udělaly se mi krvavé puchýře z vnitřní strany malíčků u nohy. Osvědčila se mi tejpa (ta co se prodává na otejpování svalů) - prostě puchýř propíchnout, odezinfikovat a dvakrát otejpovat. V době největší krize jsem si koupila gelové náplasti na puchýře, které jsem přelepila ještě dvakrát tejpou (asi nejlepší řešení na puchýře). V Santiagu jsem byla za 9 dní, odtamtud jsem pak jela vlakem do Madridu a odtud letadlem do Prahy.
    S sebou jsem měla:
    lehké oblečení (jednou jsem si po cestě měla možnost vyprat)
    dvoje boty (běžecký trailový a normální běžecký)
    filtr na vodu (nakonec nebyl potřeba)
    pláštěnku (nutnost!)
    jídlo (mam bezlepkovou dietu a musela jsem táhnout jídlo na několik dní dopředu)
    turistické hole
    Celkem 12 dní (včetně přenocování v Portu, Santiagu a Madridu), celkové náklady asi 30k (včetně letenek, ubytování a jídla). Pro někoho, kdo se spokojí s ubytováním v hostelu by asi cena byla výrazně nižší.
    SITH
    SITH --- ---
    VENDULKA: rozepsala by ses prosím s detailním itinerářem, cestou atd.?
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    Konecně přichází čas na chození. Není teplo a nejsou kloši, ovádi ani klíšťata.

    FORELLI
    FORELLI --- ---
    VENDULKA: hustý!
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    VENDULKA: To je slušný výkon. 30km za den bych vydržel max 2x po sobě :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    VENDULKA: Moc pěkný!
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    Přihodím jednu takovou klasiku - Porto -> Santiago de Compostela. Cca 280 km, 9 dní.

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    SPIKE411: To je moc pěkné tempo! Musíš mít moc dlouhé nohy. To bych asi ni nedal.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    S Pat Benatar a jejími Greatest Hits se drží dobře tempo.

    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    HOWKING: kdybys spálil o dvě kalorie méně, tak máš nohy v jednom ohni
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Já si prostě nejsem schopen koupit dobré boty. Dneska jsem měl nové a zase mám puchýře a zase jinde. Jako asi není chyba v botách, ale v mých nohách.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Po dlouhatánské době. Iga stihla dost přibrat a tak už v půlce nemohla, Tak jsem pořád zpomalovali. Myslel jsem, že nedojde a že ji ponesu. Nakonec to dala.

    SITH
    SITH --- ---
    dneska střední výlet na trase Dobříš - Červená hlína - domov.

    trasa: železniční zastávka Dobříš - kolem Voznice - Kytín - Na Rovinách - Mníšek, Skalka - Černolice - rozhledna Červená hlína
    vzdálenost: cca 22km
    cesta: asfaltka, šotolina, lesní cesty, polní cesty
    občerstvení: ano, v Kytíně "večerka", taktéž pivovar a restaurace
    vhodné pro kočárky: ano
    vhodné pro kolo: ano
    náročnost: lehká, relaxační pochod

    nějaké body:
    - do Dobříše jezdí vlak z Prahy, hlavní nádraží, spoj S88. Spoj jede přes Bránik, Měchenice, Bojanovice, Mníšek, Nové Město pod Pleší, Dobříš
    - v Dobříši je u zastávky Lidl či benzínka, lze nakoupit tam
    - po modré do Voznice jsem v sobotu v poledne téměř nikoho nepotkal
    - houstne to až v Kytíně kolem pivovaru, kde většina lidí zastaví
    - žlutá a pak červená na Skalku občas cyklista
    - rozhledna je turistický maják, výhled je ale hezký
    - kudy potom z Červené hlíny?
    a) dolů po žluté do Všenor, kde je vlaková zastávka a přímé spoje na Smíchov - hlavák
    b) po červené dále do Jíloviště, odkud jezdí bus do Prahy přes Zbraslav
    c) po zelené směr Líšnice / Varadov, kde je zastávka na bus směr Praha

    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Včera taková procházka po Praze. Proti proudu Botiče do Hostivaru, se zastávkou v Hamerském sklípku.
    Bohužel tentokrát jsme se chtěli podívat na vyhlídky v Toulcově dvoře nad meandry, ale je tam zpoplatněný vstup, což se nám nechtělo absolvovat.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam