• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    Diskuze ke sdílení zkušeností s různými nastaveními. Proton kompatibilita, dual boot, key bindings atd.....
    rozbalit záhlaví
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NECROMAN: Nezkousel jsem, ale je pro aubnauticu mod na gamepad/vr a ten by mohl fungovat.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zkouším Subnauticu na Steam Decku a dost mi tam chybí gyro-aim jako měl Half-Life 2 nebo Portal 2 - je možné ho tam nějak zapnout?
    How to activate gyroscope in any game on Steam Deck (even if the game doesn’t have that option)
    https://www.youtube.com/watch?v=VFWT6E3tDwU
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    Ahoj, podařilo se vám někomu na Decku rozchodit první Metal Slug ze Steamu? Zkoušel jsem postup s tím Protonem 8.0.5 z Protondb a nefachalo to.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    5W vs 12W vs 23W Zelda :)

    Jinak Legion je zajimavy uvnitr - ale je to Lenovo :(
    Tearing Down the Lenovo Legion Go: Cooling Comparison vs. ASUS ROG Ally & Steam Deck
    https://www.youtube.com/watch?v=DKzVuktXwio
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TOM_HOST: Hehe. No to s Ally urcite ne :)

    Ja dam 3h a OLED by mohl zvladnout i 4h. Zelda se nastesti emuluje snadno - ale i treba Yakuze je hratelna na +- stejne vydrzi jako ma Switch.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    MCKIDNEY: Ja v new yorku na letisti u kontroly potkal nakeho sikmookeho gamera a vytahoval ally u rentgenu a ja switch … tak jsem se s nim dal do reci ze jako touzim po steamdecku a on ze mel a ze presel a ze ally luxus ze vsechno resi v rovine windowsu s vetsim vykonem a ze chrochta blahem … nicmene zeldu jsem v letadle hral 4h na baterku ja ne on ze :))
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    tak proto tlacim opacnym smerem :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    hehe. Me pouze vadi ze hype vohledne ROG Ally je bublina vytvorena sirenim spatnych informaci.
    Normalni Z1 se vyrovna SD az pri 2x spotrebe. Z1 Extreme je super v zasuvce, ale na cesty je to na pest.
    Windows jsou pry bonus, ale ve skutecnosti je to bonus pouze pro konkretni hry a BIOS/Drivery jsou naprosty pruser.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    MCKIDNEY: Doba se zrychluje o 1000% denne … co bylo vcera dneska neplati … co bude za par tydnu ani nechci domyslet … bude to stat 2000$ bude to megabozi blbost a nenadelas nic … #jestlichapescochcirict … pokrok nezastavis ;)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TOM_HOST: Ale revival zacal se SD nikoliv s $800 handheldy, jestli chapes co tim chci rict? :)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    MCKIDNEY: Dobre ale tak je to x krat mensi nez notes … ma to joye cudliky na ovladani atd … je to proste game mainly stroj a stoji to stejne jak notes … a nenapada me vec kterou by treba ally neumelo co notes ale notes neumi to co ally … chapem se co chci rict?

    Je to nova herni vec a je to zabaleny ntb do konzole … ja jsem s tim vic nez ok … notes stejne ma 90% z nas a pouziva ho na vic notes veci jako chrome officy atd ale tohle je maly notes na gamesy … je to super imho :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Me hlavne nechava chladnym cena a vykon na 15W. Oled notesy s dostatecnym APU chteli 23k, tohle bude pres 21k urcite (DPH).

    Je to takovy zvlastni mix pre-SteamDeck a po-SteamDeck - cena jako pred Steam Deck a pritom nenabizi nic vic nez hype.
    ROG Ally v zakladni variante je past pro lidi co nevi co delaji, ta vyssi varianta neni spatny stroj - ale zere a stoji jako notes.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja musim nekde hacknout citlivost a zkusit je zase. Pro jsou prilis citlive a je to jak pouzivat 6000dpi mys s windows akceleraci :D
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    TOM_HOST: Však ten mě taky nechává chladným 😂
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    JUNGLER: To nema ani ally ne?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    TOM_HOST: Nechává mě naprosto chladným. I kdyby v tom byla 4090 tak bez touchpadu bych pro to zařízení neměl použití.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    MSI Claw: Exciting and Disappointing (So Far)
    https://youtu.be/kI7rdFBfQHE?si=zpy44jJTIZ1-G_S-
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak to me jenom OS ignoruje to nastaveni.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PETGRIDUS: Her, nebo OS?
    VACA
    VACA --- ---
    IKARI: Jj, i když se diskuze aktivně neúčastnim protože aktuálně nemám relevantní HW, tak handheld gaming pc by mi jako “kategorie steam deck” přišlo OK.
    Ale konzole tipu retrogaming, gameboy deriváty apod. Sem imho nepatřej. Ty patřej do konzole, gondole diskuze:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam