• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    Diskuze ke sdílení zkušeností s různými nastaveními. Proton kompatibilita, dual boot, key bindings atd.....
    rozbalit záhlaví
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    IKARI: ja si preloadnul prachy do penezenky protoze jsem tusil ze padnou vsechny brany platebni na chvili. Sekundu po startu neslo vubec nic, steam timeoutnul ale email s potvrzenim dosel. Asi poprvy a naposled co jsem neco v zivote takhle... "vyhral"
    IKARI
    IKARI --- ---
    PEDROBEAR: ja jsem to do kosiku dostal az 7 minut po startu a mam az Q2 :/ ...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PEDROBEAR: Nemáme :( Zítra prej další várka mailů…
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    PEDROBEAR: To vyoada, že jsi tu první šťastný majitel. Já si na mail počkám tipuju ještě tak 3 měsíce :/ rezervaci mám až 17. v 18:00 takže to Q2 bude při moji klíce konec června :D
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    LAUNCHER: za me dobry. monitor to neni, ale rozhodne to neni nijak viditelne zly. Naprosto dostacujici. mam teda tu nejlepsi variantu a zatim jsem s tim jen doma. V noci i ve dne supr viditelnost.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PEDROBEAR: Gratulace! 🙂

    Co display, pls? Toho se bojim nejvíc, na mobilu i tabletu mam OLED.
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    tak jak se vam libi? Mate uz nekdo? Za me velka spokojenost. Velmi me potesily hry z epicu a bnetu napriklad a jejich funkcnost
    IKARI
    IKARI --- ---
    PECA: muj switch ma tri roky a baterka drzi, ale uvidime no - je to loterie

    byl bych radsi, kdyby sla ve steam decku jednoduse vymenit, ale koupil bych si to i kdybych vedel, ze to vydrzi jenom presne ty dva roky
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PECA: S nevymenitelnou baterii jsem v pohode.

    Zaruka je 2 roky a 8CU RDNA2 je pro me na spodni hranici me tolerance uz ted, natoz za 2.5 roku.
    PECA
    PECA --- ---
    V souvislosti s mým starým notebookem, kde je baterka prakticky mrtvá, mě napadlo, jak to bude s baterkou v decku za pár let. Podle videí je tam baterka s tvarem do "L" a festovně přilepená. Jak jsem psal, že mám na hraní doma Pandoru, tak tam je baterka normálně vyměnitelná. A po těch letech co ji mám, tak se docela nafoukla, takže je tam hodně natěsno. Ale na rozdíl od baterky v NB mi ta v Pandoře furt několik hodin v zátěži vydrží. Tak jako tak je možné (jak v notebooku tak v Pandoře) snadno baterky vyměnit, když na to přijde. U toho decku to nevypadá tak easy.

    Jste s tím v pohodě, nebo to nevidíte jako potenciální problém?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    "In the first month we’ll be in the tens of thousands, by the second month we’ll be in the hundreds of thousands."

    Valve Answers Our Steam Deck Questions - Next-Gen Console Watch
    https://youtu.be/okANKhicgkc
    PECA
    PECA --- ---
    RUTHAN: Hele, tak koukám, co to mají v tom videu a IMO to bude jiné APU. U videa je uvedeno: ...new RYZEN 6900HS using only the built-in Radeon 680M iGPU with 12CUs at 2400MHz and 4800MHz DDR Ram... Integrované GPU ve Van Goghu SteamDecku má podle mě jenom 8 CU (compute unit)...
    A při hledání jsem narazil na článek, který jsem sice už četl, ale zapomněl označení... Takže ve videu je nový Rembrandt, to je úplně jiná liga (35W mašina):
    Grafika 35W APU Rembrandt rychlejší než Radeon RX 560 a mobilní GeForce GTX 1650 | Diit.cz
    https://diit.cz/clanek/grafika-35w-apu-rembrandt-rychlejsi-nez-radeon-rx-560-mobilni-geforce-gtx-1650
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    No :(
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NAVARA: Nejaky progress ohledne emailu?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PECA: Gabe Newell. Spoluzakladatel a prezident Valve a ~1/4 akcii Valve.

    Vyvijel mmj Windows pro Microsoft, pozdeji pod Valve pak mmj. Half Life a Steam.

    Teda... on sam se predstavuje jako "I am working at Valve", je to velky pohodar 😀👍
    PECA
    PECA --- ---
    LAUNCHER: Jop, už jsem zachytil, že vybrané kusy roznáší šéf (majitel?) Valve osobně :)
    Sakra, já si ten SteamDeck snad také pořídím. Akorát teda naštěstí furt nevím, co bych s tím dělal. Hraju jenom občas na noťasu nějaké oldschoolovky, nebo na Pandoře emuilátor GBA
    PECA
    PECA --- ---
    Jinak (nevím to jistě) si myslím, že vývoj CPU/APU trvá řádově 4 roky. Od prvotního návrhu až po produkci. Takže jestli MS odmítl odebrat Van Goghy někdy v době kdy se měly začít dodávat, tak na výrobních linkách už jich muselo být několik desítek tisíc skoro hotových. Ony se ty křemíkové wafery vyrábí fakt hodně pomalu. Teda podle toho, co si o tom pamatuji. Nechce se mi to teď dohledávat a ověřovat, takže je to podle mého názoru :)

    Jo a v tom videu, nevím, jestli je to také Van Gogh, natolik se v tom nevyznám, abych to podle čísel a značek v Z-CPU poznal.
    PECA
    PECA --- ---
    RUTHAN, LAUNCHER: Koukám, že nejsem jediný sklerotik na světě. Byl jsem to já. Můžete si mé plky vyfiltrovat a znovu přečíst, ale ty relevantní jsem vytahal sám: PECA, PECA, PECA, PECA, PECA.

    RUTHAN: Ale hlavně nebylo to RDNA2 "exclusive", napsal jsem "semicustom" a později se omluvil (nebo alespoň uznal, že je to můj osobní úlet). Exclusivita měl být APU "Van Gogh" pro MS Surface. MS Surface se nekonal, ale protože vývoj a výroba toho křemíku něco stojí a něco trvá, tak už ty čipy mohly být hotové. Proto jsem fabuloval (a i to napsal, že si to domýšlím), že po nich hráblo Valve a mohl to být oboustranně (Valve + AMD) výhodný kšeft. Ale netvrdil jsem, že to tak opravdu je a že se "Van Gogh" nemůže objevit nikde jinde... ¯\_(ツ)_/¯
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    The first Steam Decks have been delivered!
    https://youtu.be/9Dy-KWjp-m0
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    LAUNCHER: Tys tady zacal rozporovat co jsem psal.. ja nevim proc bych to mel nejak dokladat, myslim, ze normalni je lidem verit.. do tyhle diskuze chodim minimalne dyl, nez ty.. a nenapada me zadnej realnej duvod bych si mel vymyset tvrzeni nekoho tady, na ktery jsem timto reagoval..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    RUTHAN: Proc ja? 😃 Ty to tvrdis, tak ty si to ozdrojuj...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam