• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    Q2 za dveřmi, já jsem připraven :D tak pojď mi maile pojď :)

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Tak snad no… :)

    Howdy Navara!

    This is your friendly neighborhood Game Master Lograldon. I understand that you would like to play WoW on the Steamdeck.

    We do not officially offer any suport for linux. You are welcome to try to get it working without installing windows, but I definitely wouldn't count on it behaving properly, and we would not be able to offer any sort of help.

    If you do install windows on it it would just be a matter of the hardware meeting the system requirements and having driver support. I've heard that the windows driver support on the steamdeck is not great currently and may cause some issues, but hopefully that will improve later on after launch.

    World of Warcraft Classic System Requirements - Blizzard Support
    https://us.battle.net/support/en/article/243159
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    SHARINGAN: https://www.youtube.com/watch?v=eUmUdcRhM6g

    tady treba ukazuje jak namapovat komplet hru co neni na controller vubec delana
    SHARINGAN
    SHARINGAN --- ---
    PEDROBEAR: aha máš recht... akorát se zdát, že ty inputy nejsou na rozích, ale stranách... ale nedivil bych se, kdyby to šlo namapovat i na rohy, jak říkáš, je tam fakt nekonečno možností... koukám, že i gyroskop si můžeš napamovat jako myš nebo... no... cokoli jinýho :)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Tak SteamDeck pro chudy.. uz funguje konecne i s inbuild ovladacem..
    Project Valhalla is Here! - Windows 11 Emulation & Guide / GameCube, Wii, PSP, PS1, RetroArch
    https://www.youtube.com/watch?v=93grsZl3lHo
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    jinak co me ale hodne sere je neustaly odhlasovani steamu na PC kdyz zapnu steam deck, zatimco mi bezi nejaka hra na PC. Vzdycky to spusti scenar opetovnyho prihlaseni na PC a nasledne jeste steam guard kodu na PC. Steam deck se neodhlasuje vubec.
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    SHARINGAN: no ono kazdy roh ma opravdu input. Steam controller ma takovou tunu moznosti nastaveni ze by se v tom clovek ztratil. Ty si muzes emulovat na touchpadech radial menu touch and go, touch and tap, touch and click urcitym smerem, pak na to hazet ruzny vrstvy pomoci tlacitek (rozumej shift + x klaves (tlacitek))

    Je to pri spousteni kazde hry kdyz zmacknes steam tlacitko tak tam vidis controller option uprostred viz obrazek.

    Mnozstvi nastaveni co s tim de udelat vcetne toho ze to snima jen to ze polozis prst na joystick je neuveritelny.

    SHARINGAN
    SHARINGAN --- ---
    PECA: obojí, ale bohužel jen jako jedno tlačítko na každé straně (což je škoda, očekával jsem, že každý roh bude extra input)... zatím touchpady používám jen pro mouse emulation, třeba v těch heroesech... tak jak popisuješ nativně použít nejdou... ten software je opravdu barebones, působí to jako prototyp, bude to chtít hodně vývoje nebo modování, nicméně do toho se odmítám pouštět dokud nebudu mít dock, takže to zatím používám výhradně jako konzoli
    PECA
    PECA --- ---
    SHARINGAN: Docela by mě zajímalo, jak vlastně fungují tu dva touchpady? Jsou klikací (jako velké tlačítko), nebo jenom "ťapací" (pouze na dotek jako kapacitní displeje). Co když šoupeš prsty po obou současně, funguje to podobně jako na mobilech (roztahování/zoom) třeba?
    Děkuji za vyjasnění :)
    SHARINGAN
    SHARINGAN --- ---
    tak mi to v pondělí přišlo... přeskočil jsem veškerej technickej bullshit, abych jako první mohl zodpovědět tu nejduležitější otázku, kterou všichni linusové a nexusové překračují a odpověď je "ano", heroes3.exe je na tom hratelný :)

    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Emulatory wokna:
    The Steam Deck Is The New King Of Hand-Held Emulation! Amazingly Fast EMU Performance
    https://www.youtube.com/watch?v=jIw9GfM-WKw
    KAPITAN_JACK
    KAPITAN_JACK --- ---
    Díky precahování shaderů běží Elden Ring na Decku líp než na PC...
    Valve does what FromSoftware don’t, thanks to Steam Deck’s precaching update | Ars Technica
    https://arstechnica.com/gaming/2022/03/how-valve-made-steam-deck-the-first-pc-to-smoothly-run-elden-ring/
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    PECA: Sorry, valka tak jsem sem nedostal, vazne to neni ani semicustom..
    PECA: Tady fakt jde jen o to RNDA 2 GPU a to viditelne je dostupny v ty novy AMD rade i pro vsechny ostatni.. pak jde jen o to jaky CPU k tomu pridaj, tady Valve setrilo, tak ostatni budou mit lepsi.

    Jinak, je uz videt proc byly zadny wokna testy, protoze to potrebuje spesl ovladace, nejdou privohnout zadny bezny..
    https://www.youtube.com/watch?v=vkqIjr4Ni6E
    Pred 1,2 v dny vysly teprve ovladace na grafarnu a ted se deka na zvukovku.. a zadny rozumny testy jeste nejsou, jen jsem zahlidnul, ze celej Steam launcher je mozny spustit v pohode i jinych zarizeni kdyby nekomu to GUI vyhovola.

    Taky je voprus s ovladacem, protoze to neni zadnej standard, ale je to vsechno zabudovany ve Steam Clientovi a takze pokud ho clovek chce pouzivat s ne Steam hrou, musi si ji stejne do Steamu pridat a pouzivat ji jako launcher.

    Pak me taky zklamova ta orientace display pred bootem OS, myslel jsem si, ze tohle problem tech levnejch cinskejch skladacek, ze se tam pouziva mobilni display, tak default obraz je na vysku.. a otoci se o 90 az v OS, jenze Steam Deck tim trpi taky.

    Jinak Valve aspon slibilo podporu dual bootu, ale jeste to musi dopsat.. Kdyz k tomu pridam jeste to jak moc malo her z ty knihovny ted jede.. je verified a koho to rozesali, podle me klasickej uspechanej launch.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    IKARI
    IKARI --- ---
    a uz jedou na ebay steam decky s vysokohorskou prirazkou ... jsem dost rad za to jak valve ten launch provedl

    YAZZMAN
    YAZZMAN --- ---
    GEE: Muj 256 je nastesti furt Q2
    GEE
    GEE --- ---
    Tak to vypada, ze odsunuli ty nizsi modely
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    U mne taky ještě dobrý :D

    GEE
    GEE --- ---
    JUNGLER: Uf, trochu jsi me vystrasil

    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    a kamos co byl after Q2 uz je najednou after Q3
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam