• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    Diskuze ke sdílení zkušeností s různými nastaveními. Proton kompatibilita, dual boot, key bindings atd.....
    rozbalit záhlaví
    IKARI
    IKARI --- ---
    PECA: jsem si rikal, proc zrovna Ubuntu :D ... jsem docela zvedavy az se objevi neco se Steam OS, co neni od Valve
    PECA
    PECA --- ---
    IKARI: Už to vidím, děkuji za opravu.
    IKARI
    IKARI --- ---
    PECA: ubuntu nebo android pisou o tom Volla Phonu a ne o te konzoli
    PECA
    PECA --- ---
    Další konzole podobná steamdecku. Akorát 8jádro a OS Linux nebo Android:
    Lilbits: Another AMD handheld gaming PC, Volla Phone 22 (with Android or Ubuntu), and Asus Tinker Edge R single-board computer - Liliputing
    https://liliputing.com/2022/04/lilbits-another-amd-handheld-gaming-pc-volla-phone-22-with-android-or-ubuntu-and-asus-tinker-edge-r-single-board-computer.html
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Trocha nestastneho PR
    GPD are getting quite desperate against the Steam Deck | GamingOnLinux
    https://www.gamingonlinux.com/2022/04/gpd-are-getting-quite-desperate-against-the-steam-deck/
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PRAASHEK: Takže to neřeší ten scénář co zmiňuji.

    Support potvrdil, hodili to na wishlist + ať dělám bordel na discuzích, takže možná někdy v budoucnu.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Neni to na to urceny, ale to heslo se za udelat pres Steam Family lock, kde si muzete nastavit, ze pokud nekdo nezada pin, tak nemuze spoustet hry, co jsou povoleny, nemuze nakupovat etc.. jsou fakt jen ty 4 cisla a je to vyzadovano pri kazdym novym spusteni steamu.. uspani to asi neresi.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    NAVARA: ne, normálně se odhlásíš a pak se znovu přihlásíš heslem. ty ostatní kokotiny to po tobě chtít nebude, když budeš chtít.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PRAASHEK: Jakože dojedu do zastávky, odhlásím se, vyřídím co potřebuji a pak budu na zastávce zpět přepisovat z mobilu 20+ kód + MFA, abych mohl hrát cestou zpět? :)

    Plus to neřeší situaci, že mi to někdo sebere právě z ruky - není tam lockscreen po minutě neaktivity, co by mu to zamklo a musel by se přihlásit.
    IKARI
    IKARI --- ---
    NAVARA: me to asi moc netrapi, jedine, ze by tam nekdo potencialne mohl platit moji kartou, ale vsechny platby stejne musim potvrzovat pres telefon, takze to neprojde ... ale i tak mi to prijde jako docela zasadni vec, co prehlidli :D
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    IKARI: netuším
    IKARI
    IKARI --- ---
    PRAASHEK: mas pak pristup do desktopu, kdyz se odhlasis? ... a je to dost pres ruku, ale kdyz na tom cloveku zalezi
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    NAVARA: tak se můžeš jednoduše dycky před vypnutím odhlásit
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    A tedy chci vlastní PIN, fakt nechci někde v tramvaji na té pidi klávesnici klikat náhodně generované 20+ znaků dlouhé heslo do Steamu :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    IKARI: Na SD ty cloudy jsou gratis právě - tj. pokud se fyzicky dostanu k SD, mohu ti rozmrdat veškeré hry co najdu, stejně tak ti vlezu do online her a vyházím inventář.
    Navíc se můžeš přepnout do desktop režimu (pořád součást SteamOS) a lézt tam přes chrome třeba do mailu, banky,…

    Přitom by stačilo gesto či pin na lockscreen, nemusí tam nutně být fingerprint nebo kamera…
    IKARI
    IKARI --- ---
    NAVARA: nna Swtchi do shopu musis heslem, knihovna je jinak volne pristupna ... cloud savy nevim, protoze abys je mel, musis platit subscription, coz ja nehodlam xD u online her je to zabezpeceni imho na strane ty hry a jak se to rozhodne resit, ale nikdy jsem na tom nic online nehral
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Jsem zvědav, jestli mi tam poběží GoG, bo komplet Witchera mám tam :)
    PECA
    PECA --- ---
    NAVARA: Tak to bude podobné, jako na PC, kde se delší dobu nepřihlásím. Tam to potom také prudí. Ale pokud používám to PC pravidelně, tak pochopitelně ne. Nicméně tady by to zjevně chtělo nějaký "lockscreen", jako mají mobily apod.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PECA: Jednorázově bylo třeba se přihlásit ke Steamu, včetně SG, ale od té doby nic :\
    PECA
    PECA --- ---
    JUNGLER: Dovolím si "zatrolit", ale zabezpečení účtu nijak nesouvisí s tím, je-li účet herní či pracovní. Nehledě na to, že kdykoliv se přihlašuji ke Steamu na webu, tak opakovaně musím zadávat ověřovací kódy z emailu (ok, po každé delší době, nebo na jiném PC) a na decku nic? WTF?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JUNGLER: Na nintendo ti mohu hrabat v nastavení profilu, co se ti synchronizuje s PC, platit platební kartou vesměs neomezené částky (pokud ji máš spárovanou s účtem), mazat cloud saves, vyházet na podlahu gear z online her,…?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam