• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI: tak kecam fall guys fungujou!:) doporucuju je to prdel a co je to free to play tak jde i vyhrat:D
    Fall Guys on Steam Deck guide (the EASY way)
    https://youtu.be/0a9UsXffb3s
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    SID311: To ti nepovim protože controller jsem v životě neměl v ruce. Ale tipnul bych si, že při tvorbě Decku použili zkušenosti mimo jiné z jejich controlleru.
    SID311
    SID311 --- ---
    JUNGLER:
    GREGI:

    Jde ten trackpad nějak srovnat s trackpadem na steam controlleru? (ten mám, ale moc jsem nepoužíval).
    GREGI
    GREGI --- ---
    NAVARA: emu deck apka ktere pres easy install nainstaluje a nastavi vsechny potrebne emulatory. Tohle jede pres nejakou veri dosboxu, jen sem hodil soubor do slozky aktualizoval seznam a bez nastavovani to bezchybne jelo.
    SID311: muzes nastavit na gyriskop teoreticky, me treba ale tracpady vyhovujou a sou na decku fakt skvely
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    SID311: Hele tady je ten trackpad úplně super. Má haptickou odezvu a ovládá se to palcem úplně v pohodě. Navíc si to můžeš nastavit úplně libovolně takže si dovedu představit i hraní na touchscreen. To jsem ale nezkoušel. Hraju teď ještě na Decku Planescape torment a ten se hraje defakto jenom tím trackpadem + tlačítka pro mapu, inventář apod. a taky úplně pohoda.
    SID311
    SID311 --- ---
    JUNGLER: Jak se na decku ovládá pointing and clicking? Používá se hravně trackpad nebo touchscreen? V principu mě hraní adventur na decku láká, ale nemám rád trackpady (na noteboocích a pochybuju, že bych je měl na decku radši), tak nevím, jestli by to pro mě byl ten správný zážitek.
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    u me teda jedou hades, vampire survivors, children of morta a gunfire reborn (gyro je super)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GREGI: Přes jaký launcher to běží? Mám v bookmarkách lutris (GoG, Humble), ale tehdy chtěl hrabání do filestystému, remountování root svazku,… tak jsem to přeskočil; chci něco co nebudu muset po každém update opravovat.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    GREGI: Neasi :) já frčim starý adventury ke kterejm jsem se nikdy nedokopal a přitom mě fakt zajímaly. Ted na to mám perfektní stroj.

    GREGI
    GREGI --- ---
    KAYLA: jasny u me je problem ze hraju 90% casu BRka+battlefield na mysi a controller je pro me jako presednout z aventadoru do 120ky.... Sice je fajn to domerovani gyroskopem a asi kdybych tomu venoval cas tak se to nejak trochu naucim ale furt je pro me 10x pohodlnejsi ovladani fps na mobilu s levnym mechanickym gamepadem na shooteni a ads.... Nemluve o 60hz coz je taky dost minus.
    Ale uvidim treba najdu neco z novejch her co me bude bavit na gamepadu a neni to plosinovka atp. Skoda ze tam neslapou treba fall guys ty sou na gamepadu lepsi nez na mysi. Plus ja nepracuju u pc takze pro me neni tak debilni u nej vecer sedet;) Teda zatim, co je malej jeste v brichu;D
    KAYLA
    KAYLA --- ---
    GREGI: Původně jsem si myslela taky, jak na tom budu hrát Indie hry, retro věci a tak a nakonec tam hraju i áčkový hry z poslední doby. Je to hrozně easy, nikoho tím neomezuju sezením u telky, nemusím sedět v pracovně, kde jsem normálně většinu dne na HO.
    GREGI
    GREGI --- ---
    Myslim ze u nas nejvic pojedou retro hry:)) Na to clovek fakt potrebuje jednu z nejvykonejsich portable konzoli:D

    GREGI
    GREGI --- ---
    Tak zatim jedine zklamani je rychlost nabijeni.... jak je clovek zvyklej na moderni mobily s quick charge tak tohle leze fakt pomalu:D
    GEE
    GEE --- ---
    CLUMP: https://www.emudeck.com/ - tohle se obecne zda jako nejjednodussi reseni
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Vy, co uz Steam Deck chvili mate - mate nejaky tipy, jak se ten tyden, nez mi prijde, pripravovat? Co mimo knihovnu Steamu urcite nainstalovat? Urcite chci hrat stary DOSovsky hry, na to predpokladam bude stacit DOSBox. Pak taky pres emulatory hry na SNES a automaty... Mam cekat nejaky komplikace v tomhle smeru? Pripadne programy, ktery byste doporucili k tomuhle? Na hry z Epicu predpokladam Heroic Launcher. Zkouseli jste nekdo pouzivat Dropbox pro dostavani veci do pristroje?

    Samozrejme si mezitim poridim nejakou pametovou kartu...
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    PRAASHEK: Tak ze mu dekuju.))
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    CLUMP: můj známý zrušil tenhle týden rezervaci 512GB-verze, protože si pořídil PS5 :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    CLUMP: Prostě na tom zamakali. S energiema bych to moc nespojoval, to fakt není úplně problém :-)

    Steam Deck - Steam Deck production update (it's good news) - Steam News
    https://store.steampowered.com/news/app/1675200/view/3413183219974913051
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Me ted prekvapilo, ze je najednou muj Steam Deck ready. Pritom poslednich x mesicu mi tvrdili, ze "after Q3" a nedavno to upresnili na rijen az prosinec. Rezervoval jsem koncem ledna nejdrazsi variantu. Tak asi hodne lidi nakonec rezervaci nepotvrdilo, protoze nemaj ani na energie?
    B3DA
    B3DA --- ---
    PECA: imho zbytecny vzhledem ke zpusobu pouziti v decku, nahraditelnosti dat pri pripadnym failu i nakladum
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam