• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    Diskuze ke sdílení zkušeností s různými nastaveními. Proton kompatibilita, dual boot, key bindings atd.....
    rozbalit záhlaví
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    DEEFHA: Tak ne všichni jsou jako NVIDIA ;-)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    YAZZMAN: Týjo, to mi přijde skoro až neuvěřitelný!
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A my vsichni dostaneme podporu HDR :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pardon, non-SSD verze zmizi.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Cenu uz vime, HW uvidime snad zitra (jak moc se zlepsi baterka a hluk).
    Stejna jako 512GB za 256GB OLED verzi. SSD Verze LCD zmizi. (Coz dava smysl)

    Psany clanek:
    Valve Announces Steam Deck OLED, Deck 2 in the Works | GamersNexus
    https://gamersnexus.net/news/valve-announces-steam-deck-oled-deck-2-works
    YAZZMAN
    YAZZMAN --- ---
    DEEFHA: cena podle vseho luxusni: 512GB for $549, 1TB for $649
    Valve reveals the Steam Deck OLED: $549 buys better screen, battery, and more - The Verge
    https://www.theverge.com/23951674/valve-steam-deck-oled-price-release-date
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    YAZZMAN: Hmmmmmm... Tak nevím. Bude záležet na ceně, ale OLED je OLED, wtz!
    YAZZMAN
    YAZZMAN --- ---
    Introducing Steam Deck OLED - November 16
    https://www.youtube.com/watch?v=_vTsZMvjJ-A
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Muhehe :-)

    Steam Deck Modded With 61 Terabyte SSD, Hits 3.6 GB/s | Tom's Hardware
    https://www.tomshardware.com/video-games/handheld-gaming/steam-deck-modded-with-61-terabyte-ssd
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    KAPITAN_JACK: Jo to dělám :) problém je že AI může být tupá jak chce ale když je tam tak brutální přešila tak to prostě ani tak nejde úplně snadno :)
    KAPITAN_JACK
    KAPITAN_JACK --- ---
    JUNGLER: Kromě pár výjimek se stačí někde zakopat a Jeepem k sobě nalákat všechny potvory, AI není zrovna nejchytřejší...
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    JUNGLER: tak na řešení jsem nepřišel, ale zjistil jsem, že jsem hlupec a z mise odejít v jejím průběhu lze. Načež hru restartovat a vrítit se kde jsem skončil. Tím pádem je to pohoda. Každopádně ta hra je tuhá jak prase. Člověk se zapotí víc než u Jagged Alliance 2.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    MCKIDNEY: Netrolim, rozumim tve pohodlnosti. Jen bych na to sel obracene, protoze jestli si korporat neco nezaslouzi, tak je to setrit mu penize.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TRAGED: Ja nevim jestli trolujes ci co.
    Proste v dnesni dobe delat na korporatni siti nefiremni veci je blbost.

    Nekdo si vystaci 10h s mobilem, nekdo nosi tablet gratis a nekdo potrebuje obcas sednout a pracovat na svem 30-40m a potrebuje aspon luks, ssh klice a dokumentaci. Steamdeck s opravdovym SSD ti umozni nahradit druhe zarizeni, hrat ve vlaku a jeste zabere mene mista.

    Ano libi se mi, kdyz firmy plati IPady zamestnancum, proto BFU je lepsi podporovat nez omezovat. Ale nemam problem si neco koupit za sve, kdyz to pouzivam na 3rd party veci
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    MCKIDNEY: V pohodě, takže máš Steamdeck koupený zaměstnavatelem a používáš ho coby WS v docku?

    Protože use case velmi dobrý, ale jestli sis ho koupil za svoje, tak bych s tím vy korporát poslal do háje.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    Zdravím, mám problém se kterým si nevím rady. Rozhodl jsem se vrhnout na Spellcross. Na Steam Decku se hraje naprosto skvěle. Jenom narážím na jeden dost obtěžující problém. Hra jede normálně přes DosBox a všechno je super, ale jenom dočasně. Po cca 1-1,5 hodině normálního hraní se hra začne naprosto brutálním způsobem sekat a jediné co pomůže je hru vypnout a znovu zapnout. Problém je v tom, že Spellcross má dost svéraznej způsob ukládání a nejde hru uložit uprostřed mise... respektive jde ale jen v rámci té mise... jakmile z ní vylezu, tak jí musím jet celou od začátku. No a když se to takhle začne sekat po hodině pomalého kosení orků, tak to prostě nasere :D
    Napadá někoho čím by to mohlo být? Ta hra je skvělá a chci to konečně po těch letech dohrát. Jako děcko jsem vyměkl a nedal to.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jinak samozrejme jsem pochopil narazku, ale neprijde me vtipna :)
    Korporatni notebok neni soukromy pocitac a specialne dneska neni vhodne vubec o nem premyslet jako o pocitaci pro osobni pouziti.

    Takze mit za 6000 vec na hrani s vykonem notesu za 10000 v kancelari co je plna monitoru a periferii pro dock.
    Koupena 64GB verze ukazala krasny rozdil mezi instalaci a distribuci - Valve nema absolutne zadny budget pro desktop mode. Je to aktivne orezena, ze i pokrocily uzivatel skonci pouzivanim podmana na vsecko.
    SD Karta v dockovaci stanic s Fedora Live dosahne lepsiho vysledku - vcetne sifrovani a persisted storage.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TRAGED: No nesoukrome veci staci desktop mode. Ale cokoliv co vyzaduje bezpecnost je desktop mode k nicemu.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    MCKIDNEY: Na co presne pouzivas Steam Deck v korporatu na nesoukrome veci? :-)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    B42: Na Praze 4 je kluk co to montuje na pockani - pokud se bojite. Za me super do korporatu, kde mam dual boot pro soukrome veci.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam