• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    Diskuze ke sdílení zkušeností s různými nastaveními. Proton kompatibilita, dual boot, key bindings atd.....
    rozbalit záhlaví
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    JUNGLER: Gyro se mi nakonec podařilo aktivovat přes nastavení pro konkrétnmí hru, je to tak teď mnohem použitelnější. Jak v Zeldě, tak v Portal 2, tak i tady Gyro znatelně pomáhá.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    NECROMAN: Hra vůbec žádnou podporu gyro nepotřebuje. Já s normálně funkčním gyro ovládáním hrál i starý MDK 😂 takže funguje to všude.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NECROMAN: Nezkousel jsem, ale je pro aubnauticu mod na gamepad/vr a ten by mohl fungovat.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zkouším Subnauticu na Steam Decku a dost mi tam chybí gyro-aim jako měl Half-Life 2 nebo Portal 2 - je možné ho tam nějak zapnout?
    How to activate gyroscope in any game on Steam Deck (even if the game doesn’t have that option)
    https://www.youtube.com/watch?v=VFWT6E3tDwU
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    Ahoj, podařilo se vám někomu na Decku rozchodit první Metal Slug ze Steamu? Zkoušel jsem postup s tím Protonem 8.0.5 z Protondb a nefachalo to.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    5W vs 12W vs 23W Zelda :)

    Jinak Legion je zajimavy uvnitr - ale je to Lenovo :(
    Tearing Down the Lenovo Legion Go: Cooling Comparison vs. ASUS ROG Ally & Steam Deck
    https://www.youtube.com/watch?v=DKzVuktXwio
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TOM_HOST: Hehe. No to s Ally urcite ne :)

    Ja dam 3h a OLED by mohl zvladnout i 4h. Zelda se nastesti emuluje snadno - ale i treba Yakuze je hratelna na +- stejne vydrzi jako ma Switch.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    MCKIDNEY: Ja v new yorku na letisti u kontroly potkal nakeho sikmookeho gamera a vytahoval ally u rentgenu a ja switch … tak jsem se s nim dal do reci ze jako touzim po steamdecku a on ze mel a ze presel a ze ally luxus ze vsechno resi v rovine windowsu s vetsim vykonem a ze chrochta blahem … nicmene zeldu jsem v letadle hral 4h na baterku ja ne on ze :))
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    tak proto tlacim opacnym smerem :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    hehe. Me pouze vadi ze hype vohledne ROG Ally je bublina vytvorena sirenim spatnych informaci.
    Normalni Z1 se vyrovna SD az pri 2x spotrebe. Z1 Extreme je super v zasuvce, ale na cesty je to na pest.
    Windows jsou pry bonus, ale ve skutecnosti je to bonus pouze pro konkretni hry a BIOS/Drivery jsou naprosty pruser.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    MCKIDNEY: Doba se zrychluje o 1000% denne … co bylo vcera dneska neplati … co bude za par tydnu ani nechci domyslet … bude to stat 2000$ bude to megabozi blbost a nenadelas nic … #jestlichapescochcirict … pokrok nezastavis ;)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    TOM_HOST: Ale revival zacal se SD nikoliv s $800 handheldy, jestli chapes co tim chci rict? :)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    MCKIDNEY: Dobre ale tak je to x krat mensi nez notes … ma to joye cudliky na ovladani atd … je to proste game mainly stroj a stoji to stejne jak notes … a nenapada me vec kterou by treba ally neumelo co notes ale notes neumi to co ally … chapem se co chci rict?

    Je to nova herni vec a je to zabaleny ntb do konzole … ja jsem s tim vic nez ok … notes stejne ma 90% z nas a pouziva ho na vic notes veci jako chrome officy atd ale tohle je maly notes na gamesy … je to super imho :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Me hlavne nechava chladnym cena a vykon na 15W. Oled notesy s dostatecnym APU chteli 23k, tohle bude pres 21k urcite (DPH).

    Je to takovy zvlastni mix pre-SteamDeck a po-SteamDeck - cena jako pred Steam Deck a pritom nenabizi nic vic nez hype.
    ROG Ally v zakladni variante je past pro lidi co nevi co delaji, ta vyssi varianta neni spatny stroj - ale zere a stoji jako notes.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja musim nekde hacknout citlivost a zkusit je zase. Pro jsou prilis citlive a je to jak pouzivat 6000dpi mys s windows akceleraci :D
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    TOM_HOST: Však ten mě taky nechává chladným 😂
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    JUNGLER: To nema ani ally ne?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    TOM_HOST: Nechává mě naprosto chladným. I kdyby v tom byla 4090 tak bez touchpadu bych pro to zařízení neměl použití.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    MSI Claw: Exciting and Disappointing (So Far)
    https://youtu.be/kI7rdFBfQHE?si=zpy44jJTIZ1-G_S-
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak to me jenom OS ignoruje to nastaveni.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PETGRIDUS: Her, nebo OS?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam