• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MLIKARNASoustružení (dřeva) a vše s tím spojené...
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MLIKARNA: videa moc hezký, jen moc nechápu, co znamená ten hyperlapse
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Tak mi z jednoho predchoziho projektu zbylo trochu epoxidu a nejaky odrezky, na poprve jsem celkem spoko, sice tam jsou nedokonalosti a bubliny ale to se treba v budoucnu vychyta :)

    Woodturning epoxy resin scrap wood bowl hyperlapse
    https://www.youtube.com/watch?v=elR89F-FzEM
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MERISCZ: Neni no. To co jsem fotila viz fotky na zacatku auditka je kompakt G7X na stativu, osvetleno z boku 2 svetla s latkovou clonou a jeste k tomu takova polopruhledna latka (dava se do calouneni mezi latku a molitan) v drevenem ramu kvuli rozptylu svetla. No a treba stejne mi to treba cervenou barvu nezaostri jak potrebuju. Ale zrcadlovku si kvuli tomu kupovat nebudu :)
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    WEWERKA: fotosvětla ladím. Mobil prostě na focení není zrovna nejvhodnější.
    A polohovatelnou lampičku nad soustruhem mám.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MERISCZ: Staci 2 fotograficky svetla z kazdeho boku jedno a krasne ti ty stiny zmizi.
    Jinak ta ryha je tam mozna videt jen pod urcitym uhlem, ne? Zkus si to nasvitit baterkou z boku.
    To samy plati o vlastnim brouseni, porid si tam lampicku upevnenou primo k soustruhu, ktera to nasviti a hned uvidis kazdou necistotu/ryhu. Vyborna vec.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Se je musím naučit fotit. Vypadá to, jako by tam byla rýha pod okrajem a já tam na živo žádnou nevidím.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Dneska první na MIDI

    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    MERISCZ: mám vřetenovou 12 a dutinu 16, ostatní už mám od RP...
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    MLIKARNA: co máš od Adama za struhy? Nějak to podle videa nepoznám. Já pořídil 13 dutinu s dlouhým nábrusem a vřetenovou 12 a nemůžu si je vynachválit. A přemýšlím, jestli něco nedoplním. Tedy dneska jsem doplnil hrubovací 20 s krátkým, ale k té potřebuji ještě vysoustružit heft.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    MLIKARNA: Já si pořídil Oneway Talon a Hrubovací od Adama. Takže krásných 41 000,- :-)
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    MERISCZ: pomalobeznou brusku, lepší sklíčidla a další struhy a přípravek na tormeka(a ta ušetřena desítka zmizela jak prd...
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    MLIKARNA: co jsi vlastně za ty ušetřené peníze koupil? Vím, že jsi to někde psal, ale už si to nevybavuji.
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    MERISCZ: díky :) máš pravdu, teď sem ho posouval a jak nemám úplně rovnou podlahu tak musím dotáhnout nožičku...

    Každopádně ať ti midina slouží, byl to původně stroj kterej sem si chtěl koupit ale nakonec jsem po dvoudenní zkušenosti s RP rozhodl ušetřit pár kaček na další příslušenství :)
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    MLIKARNA: krásná práce. Zdá se mi to, nebo se ti ten soustruh houpe?

    Jinak já si dneska od Adama přivezl kombinaci Midi 2 a Oneway Talon. Zatím jsem ho položil na hoblici a kreslím si "stolek" a hledám místo, kam ho dát.

    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Woodturning willow bowl with beautiful grain and color hyperlapse
    https://youtu.be/3_-aLlcHVGI
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    WEWERKA: díky za nabídku. Soustruh budu mít zítra. Jdu prohlídnout "sklad železa", jestli se tam neválí něco použitelného.
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    A dneska další premiéra, pro změnu vrba..

    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MERISCZ: Idealne litinovy nohy, protoze to pobere vibrace. Druha vec je umisteni na pevnou podlahu, primo na beton.

    Mam tu udelany nohy z preklizky a je to pripraveny na vysypani piskem, ale nahradila jsem to litinou, takze to nepouzivam. Deska s torzni konstrukci. Akorat i ta preklizka trosku peruje (ale opravdu jen lehce), litinovy nohy jsou nicmene nejlepsi. Jestli chces, tak se ho za par tisic (je to z bukove preklizky, to neco stoji) zbavim. Kdyz mi das rozmery sroubu u noh, tak se podivam jestli pujde soustruh prisroubovat ke stolu.

    Vypada to takhle, ale predek tech noh je ted zalepeny a je tam dira na vsypani pisku.
    Wewerčina dílnička: Stůl pod soustruh
    http://blog.acoma.cz/2016/04/stul-pod-soustruh.html
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Dneska poprvé soustružení břízy, suchá fošna a celkem se štípala, na první pohled trochu nudná barva a kresba ale nakonec se z ní vyklubal pěknej miskotalirek :)

    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Woodturning birch wood bowl with very nice grain hyperlapse
    https://youtu.be/U-a1ekdPX4I
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam