• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MLIKARNASoustružení (dřeva) a vše s tím spojené...
    Pojďme si povídat o soustružení, pro někoho práce, pro někoho koníček. Rady, tipy, doporučení, srazy, zkrátka místo kde se můžou potkat fanoušci a fanynky točícího se dřeva...

    Na nástěnce nově najdete seznam nyxích soustružníků, pro přidání napište sem nebo rovnou do pošty.
    rozbalit záhlaví
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    WEWERKA: díky za nabídku. Soustruh budu mít zítra. Jdu prohlídnout "sklad železa", jestli se tam neválí něco použitelného.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MERISCZ: Idealne litinovy nohy, protoze to pobere vibrace. Druha vec je umisteni na pevnou podlahu, primo na beton.

    Mam tu udelany nohy z preklizky a je to pripraveny na vysypani piskem, ale nahradila jsem to litinou, takze to nepouzivam. Deska s torzni konstrukci. Akorat i ta preklizka trosku peruje (ale opravdu jen lehce), litinovy nohy jsou nicmene nejlepsi. Jestli chces, tak se ho za par tisic (je to z bukove preklizky, to neco stoji) zbavim. Kdyz mi das rozmery sroubu u noh, tak se podivam jestli pujde soustruh prisroubovat ke stolu.

    Vypada to takhle, ale predek tech noh je ted zalepeny a je tam dira na vsypani pisku.
    Wewerčina dílnička: Stůl pod soustruh
    http://blog.acoma.cz/2016/04/stul-pod-soustruh.html
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Dneska poprvé soustružení břízy, suchá fošna a celkem se štípala, na první pohled trochu nudná barva a kresba ale nakonec se z ní vyklubal pěknej miskotalirek :)

    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Woodturning birch wood bowl with very nice grain hyperlapse
    https://youtu.be/U-a1ekdPX4I
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    MLIKARNA: hoblici mám. A k MIDI 2 nohy Gurtool neprodává.
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Já jsem si koupil rovnou nohy, jednak mi to přijde praktičtější na manipulaci pri soustružení (nemám otočný vřeteník), druhak sem si chtěl jeden stůl nechat čiste pracovní...
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Ahoj, tak jsem udělal ten pro mě zásadní krok a objednal MIDI 2 s Talonem. A teď přichází na řadu druhá část. Poprosím o fotky a inspiraci, na co soustruh umístit.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Dnešní nový jabloňový přírůstek a společně se včerejší sestřičkou. (budu muset vylepšit ty fotky, tohle se fakt nepovedlo)

    STEVIE
    STEVIE --- ---
    Omg někdo nabídne strom a takovej shitstorm :))

    Abych jen nekecal jaký jsou vaše oblíbený YT videa / kanaly

    Woodturning - The Pencil Globe !!
    https://youtu.be/p1qxrG2pHNE
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    THAIGRR: jakou, že už stromy natahují mízu? To je realita. To, že začnou pučet je další krok. Na to mám znalosti o stromech dost velké.
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    No tak já myslim, že jste si to hezky vysvětlili a nemusíme do toho už šťourat :)
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MERISCZ: sorry, ale s doměnkama a čtením mezi řádky jsi začal ty :D
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    WEWERKA: tak to nevím, kde jsi tohle vzala. Nikdy jsem si tohle nemyslel a nikdy jsem to nenapsal.
    A add příspěvky.... [MERISCZ @ Soustružení (dřeva) a vše s tím spojené...] [MERISCZ @ Soustružení (dřeva) a vše s tím spojené...] tohle vypadá, že řeším jen pěkné a vysušené dřevo.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    THAIGRR: můžu, ale nevím, proč se to řeší na základě nějakých domněnek a čtení někde mezi řádky, které tam nejsou. Mám teď na kácení svého dřeva dost a moje uskladňovací možnosti se začínají plnit.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MERISCZ: můžeš se nabídnout, že to přijedeš pokácet hned :)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MERISCZ: Ano, nepsal, ale podle tvych predchozich prispevku z toho mam pocit, ze o drevo pokacene v breznu si neopres ani kolo. Jestli to spatne citim, tak se samozrejme omlouvam.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    WEWERKA:
    - nikde jsem nepsal, že to dřevo nejde zpracovat a že se nenajde jiné využití, než kamna.
    - nikde jsem nepsal, že strom nejde pokácet jinde a ani nic o napadených, nebo nemocných stromech
    - "Jinak vegetacni klid je do konce brezna" - jasně, mají to přesně naprogramované a dřív jak 1. dubna nemůžou "vegetovat"
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MERISCZ: Jakekoliv drevo je lepsi zpracovat na polotovar nez ho hodit do kamen. U me teda zadne puceni nepozoruju a to ani dalekohledem. Dolu se mi ted nechce jit si to overovat :) Jinak vegetacni klid je do konce brezna, ale to neznamena, ze by se strom nemohl pokacet v lete (napr. kdyz je napadeny nebo shnily). I takove drevo se da zpracovat. Je jen nacucanejsi, mozna diky tomu i mene kvalitni a ohrozuje to treba ptaky/vcely svazane s tim stromem. Ale porad lepsi nez to spalit.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    A měsíc hraje dost velkou roli.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    WEWERKA:
    - je to za měsíc
    - nevím, jak z toho textu poznáš, že nezačíná pučet
    - mě na České Sibiři už začíná pučet
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MERISCZ: No ale porad to jeste nepuci, takze +- mesic IMO nehraje takovou roli. Jestli to popraska, tak si aspon muzes pohrat s epoxidem :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam