• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MLIKARNASoustružení (dřeva) a vše s tím spojené...
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    WEWERKA: no tohle má být finální produkt, jak to myslíš? Odsoustruzit i vnějšek do misky a nechat jen límec nahoře?
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MLIKARNA: A spodek zustane? :)
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Popraskaná třešeň od merise, poprvé "hranatá" miska

    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Pokus s polotovarem z hrušky. Jsem zvědavej, jak vyschne, jak se zdeformuje a jak popraská. Průměr 13,5 cm, výška 13 cm

    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Aby to nebyly samé misky, tak dneska náhrada za starý kus kolovrátku

    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Špendlík je zvláštní dřevo

    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Tak po delší době něco jinýho než miska

    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    Tak mě napadlo, komu by se chtělo mi utočit paličku na zdobení kůže? z čehokoli tvrdého (buk/dub) můžu za to nabídnout peníze, nebo třeba kořenice z broskví.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    V neděli jsme dělal něco jiného, než misku :-)

    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Pak sem dejte fotku, jak to celé dopadlo
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    DYSTOPIK: ok. Jinak jsme Praha nebo Benešovsko. Jezdím sem a tam :-)
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    Asi bych tedy moc rád využil nabídky Wewerky. Co jsem pochopil, tak Meris sídlí někde dál.
    Je tam závit M5, ale je trochu vyžužlanej (to je evidentně důvod, proč tam ta páčka chybí), tak ho chci zvětšit na M6 a ideálně bych tu část šroubu, která jde do páčky nechal delší, aby zpevnil to dřevo a aby se to nezlomilo.
    Díky moc všem
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Já asi s úctou přenechám zkušenějším :D
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    DYSTOPIK: Neni problem. Jsem na jihu Prahy. Dystak taky PM kdyby ti to nevyslo jinde.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    DYSTOPIK: pokud se ti třeba neozve MLIKARNA nebo WEWERKA. Ti jsou v Praze asi víc, než já.
    Napiš když tak PM a domluvíme se.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    DYSTOPIK: To by neměl být problém, co je tam za šroub? Tedy hlavně jaký závit?

    Zajímavý kávovar. Nikdy jsem neviděl.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    Zdravím. Neni tady někdo ideálně z Prahy, nebo okolí, kdo by byl ochotnej mi něco malýho utočit?
    Jedná se o páčku ke kávovaru, která je uchycená na šroubu. Jednoduchej tvar, žádný parádičky nejsou potřeba. Dřevo bych přines, revančoval bych se dle dohody

    takhle vypadá původní
    https://static.auction.ru/offer_images/rd48/2021/06/02/11/big/S/Sssz9cfGZfa/sssr_gejzernaja_kofevarka_gost_zavod_dinamo_imeni_kirova_obrazchik_dizajna_khoroshee_sostojanie.jpg

    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    MLIKARNA: ještě mě napadlo, jestli další kousek nezkusit třeba opálit, nebo něco, co by vytáhlo kresbu
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    MLIKARNA: moc zajímavou kresbu nemá. To je z kusu toho špalku, co jsem měl v kufru, když jsem byl u tebe.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam