• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MLIKARNASoustružení (dřeva) a vše s tím spojené...
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Pak sem dejte fotku, jak to celé dopadlo
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    DYSTOPIK: ok. Jinak jsme Praha nebo Benešovsko. Jezdím sem a tam :-)
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    Asi bych tedy moc rád využil nabídky Wewerky. Co jsem pochopil, tak Meris sídlí někde dál.
    Je tam závit M5, ale je trochu vyžužlanej (to je evidentně důvod, proč tam ta páčka chybí), tak ho chci zvětšit na M6 a ideálně bych tu část šroubu, která jde do páčky nechal delší, aby zpevnil to dřevo a aby se to nezlomilo.
    Díky moc všem
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Já asi s úctou přenechám zkušenějším :D
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    DYSTOPIK: Neni problem. Jsem na jihu Prahy. Dystak taky PM kdyby ti to nevyslo jinde.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    DYSTOPIK: pokud se ti třeba neozve MLIKARNA nebo WEWERKA. Ti jsou v Praze asi víc, než já.
    Napiš když tak PM a domluvíme se.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    DYSTOPIK: To by neměl být problém, co je tam za šroub? Tedy hlavně jaký závit?

    Zajímavý kávovar. Nikdy jsem neviděl.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    Zdravím. Neni tady někdo ideálně z Prahy, nebo okolí, kdo by byl ochotnej mi něco malýho utočit?
    Jedná se o páčku ke kávovaru, která je uchycená na šroubu. Jednoduchej tvar, žádný parádičky nejsou potřeba. Dřevo bych přines, revančoval bych se dle dohody

    takhle vypadá původní
    https://static.auction.ru/offer_images/rd48/2021/06/02/11/big/S/Sssz9cfGZfa/sssr_gejzernaja_kofevarka_gost_zavod_dinamo_imeni_kirova_obrazchik_dizajna_khoroshee_sostojanie.jpg

    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    MLIKARNA: ještě mě napadlo, jestli další kousek nezkusit třeba opálit, nebo něco, co by vytáhlo kresbu
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    MLIKARNA: moc zajímavou kresbu nemá. To je z kusu toho špalku, co jsem měl v kufru, když jsem byl u tebe.
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    MERISCZ: moc pěkná! Hruškový dřevo mi obecně přijde takový trochu nudný ale ta kůra to dobře ozvláštňuje :) taky se chystám na nějakou kornatou :)
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    První s kůrou - hrušeň (17x9 cm)

    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    14x6 cm tureckého ořechu. Ošetřeno lněným olejem a včelým voskem

    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    Včera jsem zkusil proužky, jak to říct, not great, not terrible :D
    Woodturning birch plate with stripes in 2 minutes
    https://youtu.be/Boku_km-Icg
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    IXTREMIST: Ja to tak uplne v ruce nepoznam. Kdyz to delam rucne, tak si na to beru burnisher nebo diamantovou kartu (tou to zase tak moc dobre nejde). Jinak to delam na dvoukotoucove brusce. Nehtem tam citim hranu, ale jestli je kulata nebo vytazena, to nepoznam. Podle me to tak neznatelna hrana, ze budou rezat podobne obe (na skrabaku).
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Koukám, že jsem to asi na těch videích nikdy nevnímal, že brousí po směru. Což mě pak přijde vtipné, že má vypínač z druhé strany :-)

    I na jejich youtube to tak mají https://www.youtube.com/watch?v=v7V4bjePKkM
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    WEWERKA: Větší sklon= větší úhel. pokud jde o úhly 70° a víc, jde právě o to vytažení hrany. proti směru ji budeš kulatit.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MERISCZ: Skrabaky se vetsinou brousi okolo 80 stupnu tzn. vetsi sklon tady bude znamenat, ze se to priblizuje 90 stupnum. Ma to tu logiku jak popisuje dole IXTREMIST, ze prave vytahujes hranu, ktera prave u skrabaku dela vlastni rez.
    Kdyz tu hranu delam rucne, tak jedu taky v podobnem smeru jako Tormek.

    Osobne bych si tipla (jen hadam, tormeka jsem nemela v ruce), ze ten kotouc je mekky a hrozi jeho poskozeni, kdyby se to tocilo proti.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    IXTREMIST: takže "větší sklon ostří" = menší úhel? Jinak si neumím vysvětlit tu větu z manuálu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam