• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUSINDASlípky, slepice, kuřata, vejce :-)
    Klub je určený pro chovatele slepic a případné zájemce o chov. Výměna zkušeností, fotky našich miláčků....videa, fotky, zajímavosti ohledně plemen slepic.

    Fotky ♥♥♥♥♥ více fotek

    Máte slípky a zhruba kolik chováte kousků?

    25 hlasy od 24 respondentů

    rozbalit záhlaví
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    CAROLIAN: taky máme spíš slípky důchodkyně :-) z novějších nese jen vlaška koroptví
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    LUSINDA: hlásím pět slepic.... ještě minulý týden to bylo jedno vejce denně, teď přestala nést i ta poslední... ale holt jsou staré - dvě tříleté a tři dvouleté... naštěstí známá si v létě pořídila dvanáct kuřátek, takže má tuhle zimu deset dvanáct vajec denně, tak si chodím pro vejce k nim... předchozí zimu jsem rozdávala já.
    Jedna ta stará slepice začala na podzim brutálně přepeřovat - byla v podstatě "nahatá", takže jsem jí nakonec vzala na výlet k vetovi (jela jsem tam s kozou) - vetka tvrdila, že něco takového v životě neviděla (na klinice slepice chovají) a slepici prohlížela a konstatovala, že nic nevidí, že se slepici asi zbláznily hormony... od té doby slepice zase obrostla a vypadá normálně - ale nenese.

    Vcelku začínám vidět problém s těmi hodně nosnými plemeny - jsou skutečně výkonné - ale jen cca rok - a pak to jde s nimi prudce dolů - i zdravotně (o jednu výkonnou slepici jsem přišla v létě - pokažená vejcotvorba, roztrhalo jí to vnitřnosti). Takže přemýšlím, že napřesrok přidám ameraukany - ty mám dvě a i když těch vajec není tolik, tak jsou (i ta tříletá) pořád zdravé a čilé - a přijdou mi o něco inteligentnější a životaschopnější než ty výstavní nosné... (slepice nemám apriori kvůli vejcím, mám je z důvodu udržování nízké hladiny hmyzu v chlívku a okolí).
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Hlásím tři slepice. Dvě vejce.
    Jedna slepice spí klasicky na hřadle. A tyhlety dvě co snáší. Jsou přes noc narvaný v jednom ze snáškových boxů. Takže jak se teplej, asi mají stále energii na vejcovýrobu ;)
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    LUSINDA: tak dnes mi sneslo 5 slepic tolik, co u vás 60 (2ks)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    taková blbinka :-D jak vám nesou slípky? u nás na 30 slepic vejce denně :-) trošku je proklínáme

    wow chicken love | guau pollo amor | By Jesús es el Señor en la señal.
    https://www.facebook.com/watch/?v=837592514828190
    PREKOTKA
    PREKOTKA --- ---
    SUFFOCATE: naše perličky nejen, že děsně řvaly (máme debilní sousedka, tak to byl jeden z důvodů, proč jsme si ne pořídili;) ), ale taky si litaly kde chtěly a klovaly sousedům do aut :(
    To už mi přišlo moc i na tu blbku od vedle.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SUFFOCATE: 1 na 5 je v klidu, minimum je 1 na 4.
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    LUSINDA: kohout mě už napadl, ale máme kurník max. pro šest slepic a jeden kohout na pět slepic, to mi přijde, že by neměly chvíli klid.. ještě jsem slyšela o perličkách, že dost řvou a upozorní na nebezpečí. Ale prý sousedí by z toho neměli moc radost. :)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    SUFFOCATE: zrovna v Jeseníku žádný chovatelský burzy/ výstavy nejsou :-( https://www.cschdz.eu/kalendar-vystav.aspx

    jinak strašák proti dravci ne......ale funguje kohout (dává slepicím znamení že se blíží nebezpečí (vydá ze sebe charakteristický zvuk) slepice ztuhnou, nebo se běží schovat.

    pokud to byla liška tak nepomůže nic, ani to zasíťování (jsou fakt mazaný potvory)
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    LUSINDA: Jeseník. Zkusím poptat po okolí, snad seženu.

    Strašák je asi zbytečný, nebo myslíte, že to může pomoci? Zasíťovat nelze.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    SUFFOCATE: seženeš :-) pode toho odkud jsi.....nabízejí se celoročně (pokud ti neva trochu dražší ""značkové"")
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    Tož máme už jen dvě slepice, zřejmě dravec. Slepice mrtvá, ale bez viditelného poranění. Okolo peří, jak se asi bránila. Teď na zimu už asi slepice jen tak neseženu, že? Přijde mi dvě málo, kvůli slepičí psychické pohodě..
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    LUSINDA: to mě taky napadlo, jenže jsem vypozorovala, že když hned vedle snese vejce jiná slepice, tak tahle se snaží si její vejce přikutálet k tomu svému a pak se tam valí naťuklá nebo úplně rozbitá vejce. Dnes jsem ji po třech dnech vrátila, tak uvidím ráno, co tam bude za překvapení.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    SUFFOCATE: staci ji tam dat podkladky a ona bude chvili sedet a pak to vzda ......slipky jsem zatim nekoupala.
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    Hlásím, že kvokavá slepice je opět druhý den oddělená ve sklepě. :( Ale já jí říkala, že jestli to nezvládne sama, tak budu muset zakročit. Máchání ve vodě jsem zkusila, ale přijde mi to víc kruté a bez výsledku. Doufám, že to zabere a už toho nechá.
    CUHNKEDRIK
    CUHNKEDRIK --- ---
    Jaký fešák :-) Dejte ho k adopci na Facebooku do skupiny "kohouti v nouzi" a za chvíli je pryč. Kdyby náš výběh nevypadal jako zablácená gladiátorská aréna, hned bych ho vzal za pravdu. Také letošní líhnutí bylo tak úspěšné, že máme k dispozici zhruba 20 kohoutů. mini crossword
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    LUSINDA: dík, nejsem na FB.. :(
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    SCHIFFI: ten je krásnej :-) zkus ho dát do FB skupiny "kohouti v nouzi" bude hned pryč. brala bych ho hned kdyby náš výběh nepřipomínal bahnitou gladiátorskou arenu :-D a jen tak mimochodem.......máme v nabídce cca 20 kohoutů letošní líhnutí se opravdu vydařilo
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    taky nabízím kohoutka, inzerát i foto stejné jako SCHIFFI: jen mu je zatím jen 5 týdnů :)
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    Dam sem ještě jednu slípku a končím. :) Tyhle kropenky působí děsně nazlobeným dojmem.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam