• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KULHYUI design, design systémy, interakční design, ♥ Figma
    KULHY
    KULHY --- ---
    BLAMAZ: Nevim ceho se presne snazis dosahnout, ale Figma textove styly myslim importuje, akorat jestli to resis pres vicero souboru, tak to bude chtit zkusit najit nejaky plugin na davkove nahrazovani.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    BLAMAZ: Co ti na Sketchi chybí?
    BLAMAZ
    BLAMAZ --- ---
    BLAMAZ: a stejně tak barevných stylů. Ty jsem myslel, že to veme. Jenže ono je to sice přenese, ale objekty styl barvy ztratí. Což je ješte větší problém :(
    BLAMAZ
    BLAMAZ --- ---
    Neřešil jste někdo převod projektu do figma a následné přiřazení textových stylů? Mám stovky (spíš tisíce) komponent a nevím teď jak přiřadit textové styly nějak inteligentne, třeba podle parametrů. Figma sice brečí, že jí nestačí paměť, ale třeba by se podařilo to nějak pročistit. Ono i ve Sketch byl problém (konzultoval jsem to s vývojáři a podle nich je to moc komplexní).
    BLAMAZ
    BLAMAZ --- ---
    KULHY: bohužel se dnes už Sketch na nic lepší než takovou provokaci nezmůže. Ten soft je mrtvý. Zrovna hledám jak převést projekt do figma. Je to nouzovka, ale je to tak komplexní věc, že na to vytvořit celý design znovu nemám prostor. Nechce se mi už v tom molochu (Sketch) babrat.
    KULHY
    KULHY --- ---
    Resite nekdo tabulkovy radky ve Figme v komponentach? Pripadne neznate nejakej nahlednutelnej system, kterej tohle resi?
    KULHY
    KULHY --- ---
    Jasny, clovek snadno uveri vsemu dneska — sorry. :)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    KULHY: pak ok, ale nenapadlo me, ze tady v UI auditku se uz taky jednou fake news :)
    KULHY
    KULHY --- ---
    MIKULAS: Tak mozna kdyby to bylo real… :)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    KULHY: hrozna arogance
    KULHY
    KULHY --- ---
    Dneska pobavilo:

    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    KULHY: jj pro mě to byl fakt problém... ten Sketch byl tehdy super. Dokonce jsem si poříil Mac Mini a soft co mi umožnil použít klávesnici a myš na dvou PC zároveň. Je to velký handicap, ale stálo to za to.
    KULHY
    KULHY --- ---
    JARDABEREZA: Rekl bych, ze jim ujizdi vlak (ta Mac exkluzivita je myslim docela problem), snazi si dohanet, ale Figma to drti.

    Tady je nejaka anketa z 2021, myslim ze dneska uz jsou nuzky jeste rozevrenejsi.
    Design Tools Database - UI Design Tools | UX Tools
    https://uxtools.co/tools/design/
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    KULHY: Sketchi se teď nedaří? Už 3 roky nedělám weby, tak nejsem v obraze :-D
    KULHY
    KULHY --- ---
    PETRPEDROS: No me se jako uzivatelovi ten konkurencni boj o predni UI tool libil. Kdyby se Figma prilis "adobizovala", tak treba to je jeste prilezitost pro Sketch zvednout se z prachu.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    PETRPEDROS: No to si právě říkám jestli chtějí vyvýjet dvakrát stejný software.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    KULHY: Mě už se to stalo s makromedia flash 2004 a taky jsem to přežil. :) Myslím si že teď naštěstí končí rozhodování jestli to udělám v XD nebo ve FIGMA. :)
    KULHY
    KULHY --- ---
    PETRPEDROS: Jako docela jsem zamrznul po otevreni mailu. Nezbyva nez doufat, ze to prezijeme…

    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    A je to tu na co jsem dlouho čekal.

    Adobe - Adobe to Acquire Figma
    https://news.adobe.com/news/news-details/2022/Adobe-to-Acquire-Figma/default.aspx
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    CUBICULA:

    obecne by asi mely, ale treba optimalizaci pro slepe nedelaji dokonce ani nektere obce i kdyz to maji mit hotovo ze zakona...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam